Jak si vybrat vlastní ROM

Možná ještě nevíte, že se jedná o vlastní ROM, ale mít jednu by mohlo znásobit možnosti vašeho smartphonu o tisíc. Výhody, od zlepšení výkonu až po zapomenutí předinstalovaných aplikací, jsou jasně velké. Nevýhodou je, že na této cestě bývá i rozmanitost kontraproduktivní.

Nabídka je někdy poměrně velká, zejména u některých terminálů, ale v jiných případech nemůžeme najít dobrou ROM pro náš konkrétní terminál. Vše závisí na počtu terminálů stejného modelu na celém světě, takže s rostoucím počtem terminálů je obvykle k dispozici více celních ROM, zejména pokud standardní ROM nevyužívají plně výhody hardwaru.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru naší vlastní ROM

Jako vždy je hlavním faktorem při výběru něčeho náš vkus. Existují tisíce diskusních vláken, které se ptají, co je nejlepší ROM pro mé zařízení, a odpověď je vždy stejná: „vyzkoušejte několik a jděte s tou, která se vám líbí nejlépe“. Je dobré se soustředit na to, co chceme.

Jak najít dobrou vlastní ROM / © ANDROIDPIT

rozhraní

Existuje mnoho typů rozhraní, většina z nich je velmi podobná a založená na standardním Androidu, ale nabízejí některé speciální funkce, jako jsou posuvné zkratky umístěné pod pracovní plochou nebo úplné přizpůsobení možností oznamovací lišty. Obvykle mají nabídku se všemi aplikacemi a další nabídku s widgety. Typickými příklady vlastních ROM s tímto rozhraním jsou ty, které jsou založeny na CyanogenMod.

AndroidPIT Nexus5 CyanogenMod Boot nový formát

CyanogenMod používá tradiční rozhraní Android. / © ANDROIDPIT

Na druhém konci rozhraní jsou ROM založené na MIUI nebo podobné. Často je obviňováno z duplikování iOS, ale je to Android od základu. Hlavním rysem tohoto rozhraní je, že nemá žádnou nabídku aplikací, to znamená, že jakákoli aplikace, kterou instalujeme, se objeví přímo na ploše na prvním prázdném místě, které najde. To znamená, že aplikace nejsou v abecedním pořadí a my jsme zodpovědní za třídění našich aplikací, které tvoří skupiny na základě témat aplikací.

Všechny Xiaomi používají MIUI. / © ANDROIDPIT

Vlastní vylepšení ROM

Je velmi důležité pečlivě si přečíst změny nabízené v Custm ROM, na které se díváme. To nám dává představu o tom, co při instalaci najdeme. Můžeme také najít něco, co hledáme. Nedávno jsem hledal ROM s funkcemi uzamčení obrazovky, jako je používání widgetů nebo rychlý přístup k oznámením.

Například pokud máme Galaxy s5 a chceme mít nějaké nové funkce zavedené v Galaxy S6, podíváme se na protokol změn ROM, pokud jsou tyto nové aplikace zahrnuty do vlastní ROM.

Jaká verze je ROM

Toto je velmi důležitá součást, protože pokud se dobře nepodíváme na stav verze, může nás čekat nepříjemné překvapení. Obvykle je většina vlastních ROM ve vývoji, beta verzi nebo nízkém počtu, například 1,1 nebo 0,9. Většina z nich je docela stabilní, ale ne bez chyb nebo chyb. Proto můžeme mít určité problémy s aplikací nebo konkrétním restartováním.

Je velmi důležité nahlásit tyto chyby vývojáři, aby mohli tyto závady opravit v příštím vydání. Obvykle můžeme najít seznam známých chyb spolu s protokolem změn. Takže můžeme předem vědět, které aplikace nebo funkce mají problémy

Kde najdete vlastní ROM

Samozřejmě existuje spousta míst, kde hledat dobré vlastní ROM ve španělštině, ale hlavním zdrojem a hlavním zdrojem, ze kterého vyšly ostatní, je angličtina a fórum XDA-Developers. Na tomto fóru najdete mnoho témat, která hovoří o téměř všem, co souvisí se světem Androidu, a samozřejmě spousta upečené ROM.

Kritériem je XDA. / © divaksh; Devianart

Chcete-li najít vhodnou ROM pro naše zařízení, první věcí je vyhledat náš model ve fóru. Jakmile přistaneme na nejvyšším fóru XDA, najdeme pole, kde můžeme zadat náš model zařízení „Typ pro vyhledání vašeho zařízení…“. Po zadání najdeme tabulku s funkcemi našeho zařízení, hned pod čtyřmi kartami: „Fóra“, „ROM“, „Jádra“ a „Nástroje“. Výběr je otevřený, stačí kliknout na „ROM“ a můžete začít hledat novou vlastní ROM pro vaše zařízení.

Už jste vyzkoušeli nějaký pečený rum?