Jak snadno vytvořit koláčový graf v aplikaci Excel

Mnoho lidí je tohoto typu grafika, nazývané také pastelová nebo 360 ° grafika. Tyto grafy jsou nutné každý den, protože jejich funkcí je někdy ukázat proporce, procenta a populaci, aby bylo možné jednoduchým pohledem interpretovat existující vztah mezi každou částí. Většinu času grafika Má alespoň 4 kusy nebo distribuce, ale může být také vyroben ve 3 nebo dvou kusech.

Pokud stále nevíš Jak vytvořit výsečový grafNebojte se, pak vysvětlíme, jak je můžete vyrobit pomocí kompasu, úhloměru, pravítka a několika barevných tužek. Jedním z faktorů, které byste měli zvážit, je, že informace, které se chystáte zachytit v grafu, musí být přesné a jasné.

Proto byste před celým procesem vytváření měli vybrat název grafu a shromáždit všechny možné informace o daném tématu; Kromě toho mít pro každou kapitolu své titulky, které můžete provádět prostřednictvím terénních prací. Například váš nadpis: Moje oblíbené nápoje v mé rodinné fazoli mohou být: Limonáda, pomerančový džus, jahodová pusinka, mléko a další.

Chcete-li pokračovat ve vyšetřování dříve grafickýPodle výše uvedeného příkladu, pokud chcete poznat svůj oblíbený nápoj ve svém rodinném jádru, budete se muset zeptat na každou z jejich preferencí a poté třídit odpovědi tak, aby odpovídaly pořadí. Předpokládejme, že máte ve své domácnosti 12 lidí a odpovědi jsou následující:

  • 4 Limonáda
  • 2 Jahodová pusinka
  • 2 pomerančový džus
  • 4 mléko

Vytváření výsečových grafů

Pamatujte, že výsledek, který vám dává, by měl být vždy stejný jako počet lidí, kteří jsou součástí studované populace. Poté musíte rozdělit předchozí výsledky, abyste věděli, který z nich odpovídá částem, velmi jednoduché, bude to takto:

  • 4/12 Limonáda
  • 2/12 Jahodová pusinka
  • 2/12 Pomerančový džus
  • 4/12 mléka

Po provedeném výzkumu byste měli vytvořit kruh s kompasem, do kterého budete distribuovat části každé z možností. Jelikož kruh musí mít 360 °, musí se toto číslo vydělit počtem účastníků, tj. 12, což dá 30 rozdání. Uvnitř kruhu byste měli nakreslit 12 dílků pod úhlem 30 °.

Pro tento krok budete potřebovat pravítko a úhloměr, kompas vám pomůže označit střed a odtud nakreslete čáru do středu toho, jaký bude obvod, trpělivě as trochou času získáte 12 kusů po 30 °. jeden.

Po všech těchto postupech vy grafický Téměř hotovo, nyní musíte malovat různými barvami v závislosti na skupině, do které jsou zařazeni. Na příkladu, který jsme použili dříve, budete muset zvolit barvu každého z nápojů, limonády, pomerančového džusu, jahodového pusinky a mléka.

Pomocí značky jemných bodů můžete zvýraznit čáry, které oddělují jeden kus od druhého, aby byla vaše grafika více obrysová a estetická. Chcete-li dokončit, stačí vytvořit popis, kde zadáte název každého kusu a jaké barvě odpovídá. A připraven!