Jak synchronizovat iTunes se smartphonem Android

Než byly smartphony tak komplexní jako dnes, poslouchali jsme hudbu na iPodech, když jsme v tomto procesu rozšiřovali naši sbírku digitální hudby. Právě teď nikdo nechce nosit každý den dvě zařízení, ale jak je možné poslouchat vaši knihovnu na telefonu Android, protože pro Android neexistuje aplikace iTunes? Zde jsou tři možné metody.

Přeneste iTunes do Androidu pomocí Hudby Google Play

Hudba Google Play umožňuje uložit až 50 000 skladeb v cloudu, ke kterým máte přístup z počítače i telefonu, a co je nejlepší, je kompatibilní s iTunes. Chcete-li synchronizovat oba systémy, musíte si do počítače stáhnout Správce hudby Google (nebo Hudba Google Play pro Chrome) a mít v telefonu aplikaci Hudba Google Play.

Otevřete program a přihlaste se pomocí svého účtu Google. Vyberte umístění hudby, kterou chcete stáhnout (v tomto případě iTunes), a aplikace Google Music Manager začne nahrávat soubory.

itunes google hrát hudbu

Sdělte Správci hudby Google, kde je hudba, a ta se postará o zbytek. / © ANDROIDPIT

Verze pro stolní počítače bude automaticky synchronizována s aplikací Hudba Google Play ve vašem telefonu. Otevřete jej, vyberte „Moje knihovna“ a uvidíte, jak hudba začne vypadat. Nahrávání rozsáhlých hudebních sbírek bude nějakou dobu trvat, ale protože není nutné připojovat telefon k počítači, můžete s telefonem dělat věci, zatímco Správce hudby pracuje.

Poslech skladeb iTunes nahraných prostřednictvím Hudby Google Play vyžaduje mobilní data nebo Wi-Fi, ale šetří místo na vašem zařízení, můžete také vybrat skladby, které chcete poslouchat, v režimu offline.

itunes hrají google music2

Chcete-li zobrazit svou hudební sbírku, vyberte možnost „Moje knihovna“. / © ANDROIDPIT

Přeneste iTunes do Androidu pomocí iSyncr

V Obchodě Play je několik aplikací určených pro streamování hudby z iTunes do telefonu Android, ale iSyncr je jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších.

Nejprve si stáhněte aplikaci iSyncr z obchodu Play a aplikaci pro stolní počítače do počítače. Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB a otevřete v počítači iSyncr.

iSyncr se vás zeptá, jaké soubory chcete v počítači synchronizovat. / © ANDROIDPIT

Poté se zobrazí okno s dotazem, které soubory chcete synchronizovat se zařízením. Vyberte iTunes a poté klikněte na „Synchronizovat“. iSyncr zahájí proces synchronizace mezi iTunes a telefonem.

isyncr výsledek

Po dokončení přenosu můžete ve svém počítači používat iTunes. / © ANDROIDPIT

Po dokončení klikněte na „Dokončit“. Nyní, i když tvůrci iSyncr doporučují aplikaci Rocket Player, můžete přehrávat soubory pomocí hudebního přehrávače podle vašeho výběru. Je také možné přenášet soubory iTunes přes Wi-Fi, pokud je telefon připojen ke stejné síti jako váš počítač.

Pokud máte velkou hudební sbírku, můžete přesunout všechny své soubory a vzhledem k tomu, že iPod Classic má až 160 GB úložiště, je to docela pravděpodobné. V takovém případě budete potřebovat kartu microSD, pokud je vaše zařízení kompatibilní.

Přenášejte soubory z iTunes do Androidu přes USB

Pokud se nechcete při používání iTunes v zařízení Android spoléhat na aplikaci třetí strany, budete muset do zařízení ručně přenést soubory.

Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB, otevřete Průzkumníka Windows a vyberte složku iTunes v počítači.

Přesuňte soubory do hudební složky zařízení a zkopírujte je do telefonu. Hudba se zobrazí ve vaší výchozí hudební aplikaci, jakmile je proces dokončen.

Připojte telefon k počítači a přeneste hudbu z iTunes do svého smartphonu. / © ANDROIDPIT

Tato metoda je velmi jednoduchá, ale jak je uvedeno výše, je omezena na úložiště telefonu nebo karty microSD.

Vyzkoušeli jste některou z těchto metod?