Jak ušetřit výdrž baterie na Samsung Galaxy S10e, S10 a S10 +

Špičková zařízení Samsung nejsou známá svou životností. S příchodem Galaxy Note 9 však výrobce ukázal, že nová řada Galaxy S10 není o nic menší a vylepšuje se. Baterie však nikdy není dost, a proto jsme se rozhodli, že vám pomůžeme ušetřit o něco více na vašich Samsung Galaxy S10e, S10 nebo S10 +.

Povolit tmavý režim

Jedním z prvních kroků k zahájení úspory energie baterie je zapnutí tmavého režimu na úrovni systému. Se spuštěním jednoho uživatelského rozhraní mohou zařízení Samsung využívat tuto funkci, která svým temným tématem doslova pokrývá většinu pixelů na obrazovce AMOLED.

Chcete-li povolit tmavý režim na nových zařízeních Galaxy S10, přejděte na: Nastavení> Displej a povolit noční režim. Případně to můžete udělat také z rozbalovací nabídky oznámení, která vám umožní rychlejší povolení a zakázání.

galaxie s10 tmavý režim noční režim

Povolením tmavého motivu šetříte energii baterie. / © NextPit

Tmavý režim navíc zaručí menší vizuální únavu, zejména v noci. Samsung tak Noční režim a také vám umožňuje automatickou aktivaci v určitých časech.

Přepněte na rozlišení FHD

Galaxy S10 a S10 + vám umožňují upravit rozlišení obrazovky z WQHD + na FHD + (tato funkce není u menšího modelu k dispozici, protože podporuje pouze rozlišení FHD +). Tento proces vám umožní i nadále si užívat kvalitu panelu Samsung AMOLED, ale šetří spoustu energie z baterie.

rozlišení obrazovky galaxie s10

Přepnutím na rozlišení FHD + získáte extra energii baterie. © NextPit

Chcete-li změnit rozlišení, přejděte na: Nastavení> Displej> Rozlišení obrazovky a Vyberte FHD + (2280 × 1080). Nezapomeňte stisknout tlačítko Aplikovat!

Zakažte funkci Always On Display

Navržen tak, aby odstranil oznamovací LED, což je v mnoha ohledech užitečnější, je vždy na displeji (AOD) jednou z nejzajímavějších funkcí smartphonů s displeji AMOLED. Jsme si však vědomi, že spotřebovává i trochu vzácné energie.

galaxie s10 vždy na displeji

Nyní mnohem více přizpůsobitelné ve funkci Vždy na displeji. / © NextPit

Chcete-li deaktivovat funkci Always On Display na zařízeních Galaxy S10, přejděte na: Nastavení> Zamykací obrazovka> Vždy zapnutý displej. Na této obrazovce se můžete rozhodnout ji deaktivovat, povolit ji pouze na 10 sekund dotykem na obrazovku nebo ji povolit pouze po určitou dobu.

Rychlejší způsob, jak povolit / zakázat AOD, je použít tlačítko AOD v rozevíracím seznamu oznámení, obvykle na druhé stránce.

Povolte adaptivní baterii

Jednou ze speciálních inovací řady Galaxy S10 je adaptivní baterie, která využívá umělou inteligenci a strojové učení poháněné novou NPU jednotkou Exynos 9820 SoC. Uživatel při používání zařízení omezuje ty, které se často nepoužívají.

adaptivní baterie galaxy s10

Adaptivní baterie využívá umělou inteligenci a strojové učení prostřednictvím NPU zabudovaného do nového SoC. / © NextPit

Chcete-li povolit tuto funkci, musíte provést následující: Nastavení> Údržba zařízení> Baterie. Zde stisknete tlačítko možností (tři tečky vpravo nahoře) a Nastavení. Nyní můžete povolit různé funkce včetně adaptivní baterie.

Povolit automatickou optimalizaci

Další novou funkcí představenou v uživatelském rozhraní One je automatická optimalizace, která automaticky optimalizuje váš smartphone jednou denně zavřením aplikací na pozadí, které nejsou naposledy použité, a odstraněním nepotřebných souborů kromě osobních.

K vlastní optimalizaci dochází, pouze když je obrazovka vypnutá a smartphone se nepoužívá, proto doporučujeme naplánovat optimalizaci přes noc. Například jsem se rozhodl začít v 3:00 ráno.

automatická optimalizace galaxie s10

Automatická optimalizace bude fungovat, když spíte. / © NextPit

Chcete-li tuto funkci spravovat, přejděte na: Nastavení> Údržba zařízení. Zde musíte stisknout tlačítko možností (tři tečky vpravo nahoře) a vybrat možnost Automatická optimalizace. Otevře se odpovídající obrazovka, kde můžete povolit nebo zakázat funkci a vybrat čas spuštění.

Znáte nějaké další triky, jak zvýšit výkon baterie nového Galaxy S10? Dejte nám vědět v komentářích níže.