Jak uvolnit paměť na Samsung Galaxy S5

Galaxy S5 se nemusí prodávat tak, jak by si Samsung přál, ale stále je to skvělý terminál se spoustou uživatelů. Nyní, když trávíte nějaký čas na dovolené, vám může docházet úložný prostor a nevíte, co s tím dělat. Přečtěte si náš průvodce, jak uvolnit místo na Samsung Galaxy S5.

IMGL9089 2

Zjistěte, jak uvolnit úložný prostor na Galaxy S5. / © ANDROIDPIT

Odstraňte nepotřebné fotografie, hudbu a videa

To se může zdát jako zřejmé řešení, ale možná nevíte, kolik místa veškerý tento materiál zabírá. Například, kde si myslíte, že jsou uloženy všechny tyto obrázky WhatsApp, které vám byly zaslány? Ne, WhatsApp není kouzelná skříňka na soubory, vše se ukládá do vašeho úložiště.

Můžete se rozhodnout, že WhatsApp bude automaticky mazat mediální soubory po 30 dnech, ale budete muset najít ostatní soubory sami. Přejděte do části Aplikace> Moje soubory a klepněte na obrázky, hudbu nebo videa, které chcete odstranit. Poté dlouze stiskněte soubor – bude zvýrazněn. Zvýrazněte požadované a kliknutím na ikonu koše je smažte.

úložiště Androidpit galaxy s5 mazání médií

Přejděte do části Aplikace> Moje soubory a odstraňte položky v libovolné složce, kterou chcete. Toto je také dobré místo, kde můžete zjistit, které soubory zabírají nejvíce místa. / © ANDROIDPIT

Získejte aplikaci pro cloudové úložiště

Cloudové úložiště je dalším dobrým způsobem, jak uvolnit místo využívané mediálními soubory. Již jsme vám dali seznam nejlepších cloudových aplikací pro ukládání dat pro Android a na toto byste měli pamatovat. Ve většině případů můžete tyto aplikace nastavit tak, aby automaticky zálohovaly pořízené fotografie; To znamená, že můžete fotografie z úložiště zařízení kdykoli smazat, protože ve vašem zařízení zůstanou.

Metody se budou lišit v závislosti na typu zálohy, kterou používáte, ale v případě Dropboxu přejděte do nastavení Dropboxu v aplikaci a zapněte „nahrávání z fotoaparátu“. Všechny vaše obrázky a budoucí snímky budou zálohovány, což vám umožní odstranit je z úložiště zařízení a ušetřit cenné místo.

Po stažení aplikace cloudového úložiště můžete přesunout všechny soubory tam stisknutím tlačítka možností a kliknutím na „přesunout“. / © ANDROIDPIT

Smažte aplikace, které nepoužíváte

Pokud nechcete instalovat jinou aplikaci, jako jsou ty, které jsou navrženy výše, měli byste zvážit odinstalování některých aplikací. Aplikace přicházejí v různých velikostech a nejvíce místa zabírají ty nejnáročnější hry. Pokud už aplikaci nepoužíváte, proč je stále nainstalována? Odebírání aplikací je rychlý a snadný způsob, jak uvolnit úložný prostor. Pokud chcete, můžete je kdykoli znovu načíst později.

odebrat nepoužívané aplikace na androidpit galaxy s5

Klikněte na Aplikace> tlačítko Možnosti (tři tečky)> klikněte na aplikaci, kterou chcete odinstalovat. Ti, kteří nemají znaménko mínus, bohužel nelze odstranit. / © ANDROIDPIT

Použijte externí SD kartu

Jednou z nejlepších věcí rodiny Samsung Galaxy je to, že zařízení jsou dodávána se slotem pro kartu microSD (dokud nedorazí Samsung Galaxy Alpha). Karta SD může v zásadě fungovat jako další pevný disk pro váš smartphone – můžete je přesouvat obrázky, videa a dokonce i data aplikací, místo aby jste je ukládali do úložiště zařízení. Budete si muset zakoupit kartu microSD, ale na Amazonu si můžete vybrat z několika velikostí.

Aplikace můžete přesunout na kartu microSD tak, že přejdete do Nastavení> Správce aplikací> a na další stránce kliknete na „Přesunout na kartu microSD“. / © ANDROIDPIT

U multimediálních souborů přejděte do části Aplikace> Moje soubory, klepněte na Možnosti (tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře) a poté je přesuňte na kartu microSD (je-li k dispozici). Vynikající.

Vymazat data aplikace

Vymazání dat aplikace vám může ušetřit několik cenných megabajtů, ale stojí to za cenu. Když v aplikaci něco uděláte, Android data uloží, mohou to být vaše preference, zvyky, cokoli, co uděláte po instalaci.

Přemýšlejte o tomto (datech) jako o svých přizpůsobeních; to vám umožní znovu vstoupit do aplikace a pokračovat tam, kde jste přestali. Tato data jsou užitečná pro vaše oblíbené aplikace, ale ne tak dobrá, pokud máte aplikace, kterých jste se nedotkli měsíc plný dat. Chcete-li uvolnit místo, odstraňte je: Přejděte do Nastavení> Správce aplikací, poté klikněte na aplikaci a na další stránce klikněte na „Vymazat data“.

androidpit galaxy s5 úložiště čistá data

Přejděte do Nastavení> Správce aplikací, klepněte na aplikaci a na další stránce klepněte na „Vymazat data“, abyste se zbavili dat shromážděných aplikacemi, které již nepoužíváte. / © ANDROIDPIT

Máte nějaké další tipy, jak uvolnit místo na Galaxy S5? Dejte nám vědět v komentářích!