Jak vložit obrázek na pozadí do aplikace Microsoft Word?

Bílé pozadí je v pořádku, ale Microsoft Word umožňuje změnit barvu pozadí dokumentu. Můžete dokonce použít obrázek, ale nenechte se unést.

Většina dokumentů je docela nudná, stejný černý text na bílém pozadí. To by mělo být proto, že většina dokumentů nevyžaduje grafiku a speciální barvy.

Pokud však dokument vyžaduje více, Word nabízí mnoho vizuálních možností. Můžete například změnit barvu pozadí nebo dokonce použít obrázek jako pozadí dokumentu. Technicky vzato, oba jsou snadno dosažitelné a v tomto článku vám ukážu, jak udělat obojí.

Nezapomeňte, že přidání barvy pozadí nebo obrázku do dokumentu je mnohem jednodušší než návrh vizuálně efektivního dokumentu. Budu sdílet pouze mechanický proces; Jak je funkce implementována, je jen na vás.

Jak přidat barvu?

Přidání nějaké barvy je pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak okořenit nudný dokument.

Můžete se rozhodnout přidat do propagačního dopisu klidnou barvu nebo pokračovat. Chcete-li přidat barvu pozadí dokumentu, budete pracovat na kartě Návrh, jak je uvedeno níže.

  • Ve skupině Pozadí stránky klikněte na Barva stránky.
  • Vyberte barvu z galerie (paleta).
  • Kliknutím na možnost Další barvy můžete upravit barvu galerie.
  • Chcete-li odstranit barevné pozadí, vyberte možnost Žádná barva.

Přestože je to jednoduché, můžete vytvořit strašidelné pozadí. Při přidávání barev do dokumentu je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Pokud jde o barvu, různé kvality, tón, sytost atd. Má.

Vaše hlavní pozornost by měla být čitelnost. V tomto smyslu je často nejdůležitějším faktorem kontrast. Čím vyšší kontrast, tím čitelnější bude text. Rovněž se přidává do separačních vrstev, jak je znázorněno na obrázku na obrázku B.

Čím vyšší kontrast, tím hlouběji zlepšuje čitelnost. Nedoporučuji vám však zaujmout k vašim dokumentům postoj pastelky. Tento obrázek je pouze příkladem, nejedná se o návrh konkrétních barev.

Omezením vašich možností dosáhnete nejlepších výsledků. Omezte paletu barev na dvě nebo tři barvy. Pro přidání variace použijte různé odstíny (odstín) a sytost (sytost). A pamatujte, že ani v digitální podobě není na bílém pozadí nic špatného.

Jak přidat vizuál?

Přidání obrázku na pozadí dokumentu je podobné přidání obrázku do automatického tvaru: použijete možnost Vyplnit efekty.

Tato funkce má potenciál přinést ještě děsivější výsledky., takže možnost přidat obrázek ještě neznamená, že byste měli.

K přidání obrázku podobného níže použijete stejnou možnost Barva stránky na kartě Rozvržení stránky (skupina Pozadí stránky).

  • Klikněte na možnost Barva stránky a vyberte Vyplnit efekty.
  • Klikněte na kartu Obrázek.
  • Klikněte na Vybrat obrázek.
  • Najděte obrázek, který chcete přidat, a klikněte na Přidat.
  • Klikněte na OK.

Jaké barevné písmo byste použili? Kolik textu můžete přidat? Vyvážení všech požadavků vyžaduje dovednostVětšina z nás se však těmto dovednostem může naučit správným tréninkem.

Pokud si to rozmyslíšlze snadno vytáhnout, i když to není intuitivní: v rozevírací nabídce Barva stránky vyberte možnost Žádná barva.

Jak jsem již zmínil, je snadné přidat barvu nebo obrázek na pozadí dokumentu. Vytvoření vizuálně efektivního dokumentu vyžaduje zvláštní znalosti.