Jak vylepšit baterii LG G3

LG G3 je velmi výkonný smartphone, ale s dobrou baterií nepřijde skvělý výkon. Kombinace velké obrazovky s vysokým rozlišením, rychlého procesoru a vynikajícího fotoaparátu usnadňuje používání, ale také klade obrovské nároky na vaši baterii. Pokud vám 3000 mAh energie nestačí, zde je několik triků, jak rozšířit baterii vašeho LG G3.

LG G3 je skvělý telefon s velkou obrazovkou. Jak prodloužíte životnost baterie? / © ANDROIDPIT

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit výdrž baterie, je koupit si další, tak kde je tedy zábava? Některé baterie s větším výkonem než na skladě mají hrboly a G3 vypadají mnohem méně atraktivně. Proto je dobré vyzkoušet několik jednoduchých a bezplatných možností, jak začít. Většinu z těchto tipů lze použít na jakýkoli smartphone, ale zde nás zvláště zajímá LG G3.

1. – BatteryGuru

Tato aplikace není specifická pro LG G3, je určena pro jakékoli zařízení s procesorem Snapdragon. S aplikací Qualcomm Snapdragon BatteryGuru můžete provést několik malých změn v životnosti baterie LG G3 a vytvořit tak obrovskou efektivitu. Trvá několik dní, než se seznámíte se svými rutinami, ale když je hotovo, je to skutečná podpora vaší původní bicí soupravy.

Batteryguru

Snapdragon BatteryGuru může prodloužit životnost baterie. / © Qualcomm

2. – Vypněte automatický jas

Adaptivní automatický jas lízátka na LG G3 není dobrým přítelem, když používáte 5,5palcový QHD displej. Čím vyšší je jas, tím rychleji se baterie vybije, takže malá úprava může mít velký rozdíl. Nedoporučujeme udržovat obrazovku na nízkém jasu a venku nic nevidět, ale udržení nízkého jasu a zapnutí pouze v případě, že to potřebujete, vám může baterii odpočinout.

LG G3 26

Nízký jas je jednoduchý způsob, jak výrazně prodloužit životnost baterie. / © ANDROIDPIT

3.- Minimální čekací doba

Pokud jste někdo, kdo přestal věnovat pozornost vašemu smartphonu a obrátil jej vzhůru nohama, aniž by nejprve vypnul obrazovku, vězte, že vybíjí baterii. Nevypnutím obrazovky spotřebujete mnohem více baterie, než potřebujete. Nízký Nastavení -> Displej můžeš změňte, jak dlouho váš smartphone čeká na spaní. Přepněte na kratší interval a zkrátíte dobu, po kterou obrazovka LG G3 zůstane několik minut zapnutá.

4. – Ukončete připojení

Připojení Wi-Fi a Bluetooth nespotřebovává mnoho baterie. Každopádně je dobré je vypnout, pokud je nepotřebujete, zvláště pokud jdete jako blázen a hledáte síť, kterou se můžete připojit při chůzi po ulici pomocí Wi-Fi. Pokud se ocitnete na místě, kde nemáte možnost se k ničemu připojit prostřednictvím obou těchto spojení, je samozřejmě nejlepší je vypnout. Pokud jdete na místa bez pokrytí nebo kde nemůžete smartphone používat, přepněte jej do režimu v letadle nebo úplně vypněte.

5.- Dejte si pozor na online služby

Pokud jste fanouškem filmů nebo hudby a máte aplikace, které streamují informace, buďte opatrní! Pokud máte dostatek místa, je lepší stahovat hudbu nebo filmy do místní paměti, než poslouchat nebo sledovat baterii online. Kromě snížení spotřeby baterie ušetříte na pauzách kvůli špatnému připojení a samozřejmě uvidíte, jak klesá i váš datový účet.

Pokud aplikace podporuje offline úložiště, použijte ji! / © ANDROIDPIT

6.- Zastavte synchronizaci a aktualizaci aplikací

To se může stát jen mně, ale zdá se, že pokaždé, když zapnu svůj smartphone, mám sto jedenáct miliard aktualizací aplikací. Povolte spuštění aktualizací, když je terminál připojen k nabíječce. Stahování a instalace více aplikací může být energeticky náročné. Vypněte veškerou automatickou synchronizaci, kterou nepotřebujete. Synchronizace jednotlivých aplikací moc nedělá, ale pokud se aktualizuje velký počet aplikací, náklady mohou být velké.

7.- Omezit lokalizační služby

sdílet polohu na androidpit

Služby určování polohy jsou opravdu užitečné, ale jejich omezení ušetří životnost baterie. / © ANDROIDPIT

Jedním z největších vykrádačů baterií je GPS. Používá se mnohem víc než jen mapy. Aplikace sociálních médií se zvláště zajímají o to, abyste poznali svou polohu na úkor své výdrže baterie. Enter Nastavení -> Poloha -> Režim Uvidíte tři možnosti: „Vysoká přesnost“, která k výpočtu vaší polohy využívá GPS, Wi-Fi a mobilní síť; „Spořič baterie“, který snižuje spotřebu tím, že nepoužívá GPS; a „Pouze zařízení“ pouze pomocí GPS smartphonu. Je zřejmé, že „spořič baterie“ spotřebovává nejméně baterie ze tří režimů, ale nejlepší možností pro dobré úspory je úplné vypnutí lokalizačních služeb.

8. – Prozkoumejte nastavení baterie

AndroidPIT LG G3 Android 5 0 Lollipop baterie napájené aplikace

Zejména Android a Lollipop mají spoustu možností, jak ušetřit baterii. / © ANDROIDPIT

v Nastavení -> Zařízení -> Baterie Přesně vidíte, co baterii vytahuje. Pokud se dotknete každého viníka, můžete upravit nastavení a zlepšit tak výkon baterie. Klikněte na tečkovanou ikonu v pravém horním rohu obrazovky a uvidíte možnost úspory baterie. Pokud ji povolíte, můžete určit, kdy má být aktivována (nikdy, s 5% baterií nebo 15% baterií). Snižuje účinnost aplikací, deaktivuje synchronizaci některých aplikací, snižuje vibrace, ztlumí obrazovku atd. Z LG G3 se nestane Ferrari, ale je to dobrý způsob, jak z baterie vytáhnout několik posledních kapek energie, zatímco jste mimo nabíječku.

Máte nějaké další tipy, jak maximalizovat životnost baterie LG G3?