Jak vytvořit panoramatické fotografie pomocí Photoshopu? Rychlé a snadné

Pokud je scéna širší než nejširší objektiv, Kombinace panoramatických fotografií je skvělé řešení. Pořiďte sérii fotografií, které se mírně překrývají, a pomocí Photoshopu je zkombinujte do jednoho panoramatického obrázku.

V aplikaci Adobe Photoshop najdete funkci panoramatického stehuAdobe Camera Raw a Adobe Photoshop Lightroom. Ale nepředpokládejte, že jsou všichni stejní. Umožňuje dešifrovat rozdíly panoramatických detailů.

Jak vytvořit panoramata pomocí Photoshopu?

Pomocí následujících metod zkombinujte překrývající se fotografie do jednoho panoramatického obrázku.

  1. Ve Photoshopu zvolte Soubor> Automatizovat> Sloučení fotografií.
  2. Tento příkaz můžete také spustit pro vybranou skupinu obrázků z Lightroom (Klikněte pravým tlačítkem ve Photoshopu> Upravit> Sloučit v panoramatu).
  3. Klikněte na rozevírací nabídku Použít a vyberte Soubory (vyberte jednotlivé obrázky) nebo Složky (vyberte celou složku).
  4. Klikněte na tlačítko Procházet a přejděte k souborům nebo složkám, které chcete použít.

Vyberte možnost designu

Analyzujte zdrojové obrázky a použijte design Perspektiva, válcová a sférická, podle toho, který z nich produkuje lépe fotoefekt.

Vytvořte konzistentní kompozici výběrem jednoho ze zdrojových obrázků (ve výchozím nastavení středový obrázek) jako referenční obrázek.

Ostatní obrázky jsou poté transformovány (přemístěny, roztaženy nebo podle potřeby zkoseny), takže je kombinován překrývající se obsah mezi vrstvami.

Snižuje korupcimotýlek»K tomu může dojít při prohlížení jednotlivých obrázků jako otevřeného válce v perspektivním rozložení.

Překryvný obsah souborů se stále porovnává. Referenční obrázek je umístěn uprostřed. Ideální pro vytváření širokých panoramat.

Zarovnávejte a transformujte obrázky, jako byste mapovali vnitřek koule, Simuluje 360stupňový zážitek ze sledování panoramat.

Pokud jste pořídili sérii obrázků pokrývajících 360 stupňůPoužijte pro 360stupňová panoramata. Sférický můžete také použít k získání dobrých panoramatických výsledků s jinými sadami souborů.

Zarovnejte vrstvy a sloučte překrývající se obsah a transformujte (otočte nebo změňte měřítko) kteroukoli ze zdrojových vrstev.

Zarovná vrstvy a porovná překrývající se obsah, ale nebude transformovat (roztahovat nebo zkosit) žádnou ze zdrojových vrstev. Vyberte následující možnosti:

  1. Smíchat obrázky: Photoshop se tedy snaží dokonale sladit expozici a barvu.
  2. Extrakce kulky: k opravě jakékoli přirozené vinětace (ztmavnutí) objektivu kolem okrajů.
  3. Oprava zkreslení: geometrický k opravě jakéhokoli zkreslení objektivu (obvykle k němu dochází při fotografování v širším úhlu)

Použít vybrané změny.

Photoshop vytváří vícevrstvý obrázek ze zdrojových obrázkůpřidáním masek vrstev podle potřeby vytvoříte optimální mix

Kde se obrázky překrývajíMůžete upravit masky vrstev nebo přidat vrstvy úprav, abyste lépe upravili různé oblasti panoramatu.