Jak vytvořit rozevírací seznam v aplikaci Excel

Co uvidíme dnes jak vytvořit rozevírací seznam v aplikaci Excel. Něco, co je docela užitečné pro výběr hodnoty ze seznamu. Aby to bylo docela jednoduché u šablon, kde se téměř vždy opakuje stejná věc.

Je to způsob, jak usnadnit práci těm, kteří musí tyto šablony vyplnit. Také nemůžeme popřít, že je to mnohem profesionálnější. Podívejme se tedy podrobně, jak můžete vytvořit pevný seznam nebo kontextový rozevírací seznam z jiných buněk.

Vytvořte rozevírací seznam v aplikaci Excel

Řekněme, že pro tento kurz máte list aplikace Excel s různými daty. První věc, kterou byste měli udělat, je výslovně vybrat buňku, pro kterou chcete vytvořit seznam.

Dále budete muset přejít na kartu Data protože možnost, kterou právě teď potřebujeme, je přesně na této kartě.

Vidíme několik možností, to, co potřebujeme, je „Ověření dat“Obsaženo v”Datové nástrojeJe to docela malá ikona, kterou je občas těžké vidět.

Když na něj kliknete, otevře se vyskakovací okno s několika možnostmi. Kde se píše „Nechat„Budete muset kliknout a vybrat možnost“Seznam“. Jiné možnosti nebudeme používat.

Nyní musíte zadat položky, které se mají v seznamu objevit, oddělené čárkami a bez mezer: “Modrá, žlutá, zelená, červená, fialová“.

Rozevírací seznam v aplikaci Excel

V případě, že chcete, aby byl seznam založen na jiných buňkách. Jediné, co musíte udělat, je kliknout na ikonu se šipkou, aby to bylo možné Ověření dat byla snížena.

Nyní můžete vybrat buňky, které budou plovoucí, a mít požadovaná data pro rozevírací seznam. Poté stiskněte znovu klávesu Enter a šipku.

Nyní budete moci kliknout na tento seznam a zobrazit možnosti, které lze vybrat, možnosti, které jste nakonfigurovali. Pokud chcete tento rozevírací seznam umístit jinam, nemusíte jej od začátku překonfigurovat. Stačí zkopírovat a vložit. Pokud jej chcete přesunout, můžete jej vyjmout a vložit atd.

Jedná se o velmi jednoduchý proces, velmi užitečný a především velmi profesionální pro mnoho situací. Doufám, že vám to bylo jasné jak vytvořit rozevírací seznam v aplikaci Excel. Máte nějaké dotazy, nechte je v komentářích.