Jak zálohovat iTunes

Obnovili jste svůj iPhone nebo iPad, aniž byste si uvědomili, že máte důležité fotografie nebo konverzace WhatsApp, které nechcete ztratit? Něco, co se nám občas stane. S trochou štěstí nemusí být vše ztraceno, protože zálohovací systém iOS a iTunes funguje docela dobře. Už jsme vysvětlili, jak používat iCloud zálohy iPadu. Je to velmi pohodlná a automatizovaná možnost, ale s jednou velkou nevýhodou, a to, že zálohu lze obnovit pouze obnovením zařízení, což je docela omezující. iTunes nám nabízejí možnost vytvářet záložní kopie, které s nimi musíme synchronizovat; To je velmi užitečné vzhledem k tomu, že nám to umožňuje dělat bez jakéhokoli typu kabelu, pouhým připojením ke stejné WiFi. Jaké výhody to má? Nejprve jsou uloženy ve vašem počítači, takže si můžete vytvořit záložní kopii jinde. A nejlepší na tom je, že jej můžete obnovit kdykoli chcete, není třeba zařízení obnovovat. Jak se vytvářejí kopie? Vysvětlíme to krok za krokem.

První věcí, kterou musíte udělat, je říct iTunes, aby vyhledalo kopie, proto klikneme na Záložní kopie v možnosti „Tento počítač“. Jakmile to uděláte, iTunes se postarají o vytvoření kopie při synchronizaci zařízení. Kopii můžete vytvořit kdykoli kliknutím na tlačítko „Vytvořit kopii nyní“..

Chcete-li obnovit kopii, klikněte na tlačítko „Obnovit kopii“ a zobrazí se okno s kopií, kterou můžete obnovit. Nemusí být ze stejného zařízení, umožňuje obnovit duplikáty z jiných zařízení, dokonce i na různých iOS, ale pokud tak učiníte, nejde o bezchybný proces. Jejich je, že každé zařízení má kopii.

Vyberte kopii, kterou chcete obnovit, a klikněte na Obnovit. V závislosti na velikosti může proces trvat více či méně. Nakonec získáte zařízení, jaké bylo během zálohování.

V nabídce Předvolby iTunes můžete zobrazit duplikáty, které máte, a odstranit ty, které již nechcete používat. ¿Umístění rezerv? V systému Mac byste měli přejít do části „Uživatelé> (váš uživatel)> Knihovna> Podpora aplikací> MobileSync> Zálohy“ a v systému Windows „C: Uživatelé (váš uživatel) AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackups“. K těmto složkám můžete přistupovat a zálohovat je do jiného umístění, aby nedošlo ke ztrátě dat.

Další informace – Jak vytvořit zálohu na iCloudu