Jak zálohovat pomocí iTunes

Jak používat iTunes

Na iPadu Actualidad jsme se snažili dát našim čtenářům vědět, jak používat iTunes a jak co nejlépe využít jejich zařízení. První přístup k tomu, jak používat iTunes, jsme již provedli v našem prvním článku a jak instalovat aplikace v našem druhém článku. Dnes náš článek a video Jak zálohovat iTunes. Vytvářejte záložní kopie, prohlížejte stávající záložní kopie, obnovujte záložní kopie … Vše, co potřebujete, takže pokud se k nim budete muset uchýlit, nebudete mít sebemenší problém.

iOS nám umožňuje konfigurovat automatické zálohování na iCloudu. Jednou denně, když je naše zařízení nabité a připojené k síti WiFi, záloha se provede automaticky Bude uložen v našem účtu iCloud. Jedná se o velmi pohodlnou možnost a je také nejvíce doporučeno, protože tímto způsobem budeme vždy udržovat naši zálohu aktuální. „Problémem“ zálohy na iCloudu je, že ji nelze obnovit, kdykoli chceme, pouze když obnovíme své zařízení, což je někdy nepraktické.

Na druhou stranu iTunes nám umožňují vytvořit záložní kopii uloženou v našem počítačii šifrované, pokud chceme. Tuto kopii můžeme obnovit kdykoli bez nutnosti obnovy zařízení, což je velmi užitečné. Má to ale „problém“ a je to, že si to musíte pamatovat a připojit zařízení k počítači. Doporučená konfigurace (podle mého názoru) je tedy mít automatický duplikát na iCloudu a čas od času dělat ruční kopie v iTunes.

Vždy to vidíme také v předvolbách iTunes Jaké kopie vezmeme z našich zařízení a staré již odstraníme nebo zařízení, která nepoužíváme, a tím uvolňujeme místo na našem pevném disku.

Níže vám necháme video můžete vidět toto a mnohem více v akci, takže je vám to úplně jasné.