Jak zjistit, zda je fotografie upravována nebo filtrována?

Jednou z největších výhod úpravy fotografií je možnost, aby vypadaly „dokonalejší“. Když upravujete fotografii, můžete ji příliš skrýt. Od vad po pozadí, měnící se barvy atd. Je zřejmé, že vše bude záviset na schopnostech osoby, která to zařídila.

Filtry jsou dalším způsobem úpravy fotografie, i když je zjevně mnohem omezenější filtry mohou změnit tóny a učinit je mnohem atraktivnějším. Ideální pro lidi, kteří si rádi dělají spoustu selfie.

Jak zjistíte, zda má fotografie filtr?

Mnoho lidí má tuto pochybnost: Jak zjistit, zda je fotografie upravována nebo filtrována?. O tom si dnes promluvíme. Protože dnes je pro většinu lidí zcela běžné nahrávat fotografie na sociální sítě, které mají upravené nebo alespoň filtrované.

Máme mnoho online nástrojů, které dokážou zjistit, zda je na fotografii použita nějaká forma úprav. Nezáleží na tom, zda byl k úpravě fotografie nebo některých filtrů použit Photoshop. Je možné to detekovat.

Zkontrolujte, zda byla fotografie upravena

Jeden z těchto nástrojů JPEGsnoopje docela populární a dokáže zjistit, zda byla fotografie upravena. Chcete-li používat tuto aplikaci, stačí mít dotyčnou fotografii a nahrát ji na web. JPEGsnoop zkontrolovat, zda byla upravena.

Stejně tak není jediný v této kategorii. Můžeme se také setkat Foto soudní lékařství toto automaticky rozpozná, zda byla fotografie jakýmkoli způsobem upravena. Je vysoce efektivní a dá vám vědět, kde byla upravena, nebo jestli má celá dotyčná fotografie nějaký filtr.

Je jasné, že tyto služby nejsou dokonalé. Může tedy existovat určitá míra chyby. I když je zcela správné zjistit, zda byla nějaká fotografie upravena. Nejprve je to všechno docela jednoduché, když jsou přidány filtry, zvláště pokud pocházejí z Instagramu.

Co můžete udělat, abyste ověřili, že skutečně fungují? Pořiďte a upravte svoji fotku uložit originál a načíst obě do dvou aplikací které doporučujeme výše. Tímto způsobem budete moci zjistit, zda skutečně rozpoznají, zda je fotografie upravena nebo použit nějaký filtr.

Budete překvapeni výsledky, které obě dotyčné aplikace dokážou dělat tuto práci skvělým způsobem. Nejlepší ze všech vysoce intuitivní a snadno použitelné, také zdarma. Nebudete tedy muset platit ani cent, abyste zkontrolovali, zda vaši přátelé fotografie upravili.