Jak zvýšit rychlost procesoru na vašem Androidu (přetaktování)

Než začnete, měli byste si to přečíst

Nejprve je třeba vydat příslušné oznámení. Existuje několik rizik přetaktování CPU vašeho telefonu. Zvyšování cyklů a tím i rychlost hodin procesoru zvyšuje teplotu, kterou generuje. Toto teplo proto může ovlivnit životnost a výkon baterie.

Klíčem je pokusit se dát čas. Nepokoušejte se zrychlit o 30%. Postupujte postupně a v každém kroku vyhodnoťte stabilitu terminálu. Pokud Android funguje dobře a baterie je přijatelná, můžete pokračovat ve stoupání. Na druhou stranu, pokud narazíte na problémy nebo baterie vybije během několika hodin, zpomalte. Hrajte s čísly, dokud nenajdete svůj vlastní zůstatek.

Nainstalujte správné jádro pro přetaktování

Jedinou věcí, kterou lze upravit nastavení GHz, na kterém běží procesor smartphonu, je jádro. Pokud to tedy chceme změnit, potřebujeme jádro, které nám to umožní. Přetaktování je něco, co mnoho členů komunity testovalo na svých terminálech, takže si můžete vybrat z několika jader. Samozřejmě potřebujete vhodné jádro pro váš model zařízení.

AndroidPIT Nexus 6 TWRP jádro ElementalX

Udělejte si čas na výběr správného jádra pro vaše zařízení. / © ANDROIDPIT

Nejprve vyhledejte číslo modelu vašeho zařízení. Přejděte do Nastavení> Informace o telefonu a najdete je zde Modelové číslo. Důležitá je také verze Androidu, na kterém je zařízení spuštěno.

Samozřejmě musí být zařízení rootováno. V některých zemích a za určitých okolností proto můžeme záruku ztratit. Pokračujte tedy na své vlastní riziko.

Musíme také nainstalovat vlastní obnovení pro terminál.

Budete potřebovat vlastní obnovu, jako je TWRP nebo CWM. / © ANDROIDPIT

Výměna a přetaktování jádra trvá velmi málo času, ale nalezení správného jádra bude vyžadovat trochu více trpělivosti. Nejlepší místo pro zahájení vyhledávání je u vývojářů XDA. Při hledání dobrého jádra pro přetaktování existují čtyři základní věci:

  • Samozřejmě co je kompatibilní s přetaktováním.
  • Kompatibilní s modelem vašeho smartphonu
  • Co funguje s verzí systému Android, ve kterém je vaše zařízení spuštěno?
  • A nakonec je udělejte populární. Ještě lepší, pokud máte dobrou zpětnou vazbu a dobrou pověst.

Pokud je jádro populární, je snazší získat pomoc od komunity, pokud ji potřebujete. Mnoho lidí navíc zveřejní svá oblíbená nastavení, do kterých můžete sami přejít.

Software pro přetaktování pro jádro

Některá jádra mají speciální software, který z nich vytěží maximum. Může to souviset s nastavením přetaktování grafiky, nastavením CPU, nízkým napětím a několika možnostmi. Pokud má jádro přidruženou aplikaci, neváhejte a použijte ji. Pokud na Google Play nemůžete najít standardní aplikace pro přetaktování nebo správce CPU.

Některá jádra mají vlastní software pro snadnou změnu rychlosti procesoru. / © ANDROIDPIT

Jakmile budete mít správné jádro pro svůj model telefonu a budete si jisti, že bude fungovat s verzí Androidu, ve kterém je terminál spuštěn, jsme připraveni jít dál. V tomto tutoriálu přetaktujeme Nexus 6 s Android 6.0 Marshmallow na skladě díky jádru ElementalX.

Většina vlastních jader ROM již podporuje přetaktování, takže nemusíte instalovat nové jádro, pouze si prohlédněte, co vaše ROM dokáže.

AndroidPIT Nexus 6 Instalace TWRP elementalx 4

Nainstalovali jsme jádro ElementalX na Nexus 6. / © ANDROIDPIT

Přetaktování smartphonu Android

Aby bylo možné nainstalovat nové jádro, musí být vaše zařízení rootováno. Potřebujete také vlastní obnovení, protože nemůžete spustit jádro bez obnovení zásob.

jeden. První věcí je vytvořit zálohu všech svých dat. Můžete to udělat pomocí vlastního vrácení zpět nebo aplikace nebo nějakého počítačového softwaru.

Obrazovka zámku jádra AndroidPIT Nexus 6 elementalx

Stáhněte si nové jádro do zařízení Android. / © ANDROIDPIT

dva. Stáhněte si jádro přímo do zařízení nebo jej přeneste z počítače pomocí kabelu USB. Soubor musí být ve formátu zip, aby se mohl stáhnout z procesu obnovy. Pamatujte si, ve které složce je, nebo ji přesuňte do kořenového adresáře, abyste ji nemuseli hledat.

Restartujte v režimu rychlého spuštění a zadejte obnovení. / © ANDROIDPIT

3. Vypněte zařízení a zadejte rychlý start. To se obvykle provádí stisknutím tlačítka napájení a současným ztlumením, ale může se lišit v závislosti na výrobci.

Čtyři. Jakmile jste v režimu rychlého spuštění, pomocí tlačítek hlasitosti se pohybujte nahoru a dolů, vyberte možnost Režim obnovení a stisknutím tlačítka napájení potvrďte.

Vlastní obnovení TWRP. / © ANDROIDPIT

5. Nyní zadáte vlastní obnovení, které jste nastavili. V tomto příkladu používáme TWRP.

6. Vyberte Instalovat a vyhledejte základní soubor zip.

Vyhledejte jádro. / © ANDROIDPIT

7. Flashujte zip s novým jádrem. V závislosti na jádře možná budete muset vybrat mezi některými možnostmi nastavení, například počítačovým programem.

Některá jádra vám umožňují nastavit rychlost procesoru během instalace. Poté můžete provádět změny prostřednictvím vlastního nastavení v aplikaci CPU Manager.

Flash jádro. / © ANDROIDPIT

8. Po úspěšné instalaci jádra vymazat mezipaměť.

Vymazat mezipaměť AndroidPIT Nexus 6 TWRP

Vymažte mezipaměť. / © ANDROIDPIT

9. V Obnovení přejděte do Pokročilých nastavení a klikněte na ‘Opravit oprávnění’.

Oprávnění revize AndroidPIT Nexus 6 TWRP

Nastavit oprávnění. / © ANDROIDPIT

10. Restartujte zařízení.

Systém restartování AndroidPIT Nexus 6 TWRP

Restartujte. / © ANDROIDPIT

Změňte rychlost CPU

Pokud jste během instalace jádra ještě nezměnili nastavení CPU, můžete tak učinit nyní ve Správci CPU nebo v aplikaci jádra. Pokud jste dosud nenainstalovali nic kompatibilního, vyhledejte aplikaci na Google Play.

Existuje několik, které fungují dobře. Používám bezplatnou aplikaci s názvem Kernel Adiutor. Musíme udělit oprávnění root aplikace a možná budete muset nainstalovat BusyBox, který vyžaduje oprávnění root.

Jádro Adiutor (ROOT)Nainstalujte si na Google Play

BusyBoxNainstalujte si na Google Play

Nyní máme vlastní jádro. / © ANDROIDPIT

Najděte ovládací prvky pro nastavení rychlosti hodin CPU. V závislosti na aplikaci, kterou používáte, můžete zvolit maximální rychlost CPU z nabídky nebo lišty. Pamatujte, že je lepší to postupně měnit a uvidíte, jak to ovlivní stabilitu. To bude do značné míry záviset na vašem zařízení. Komentáře od ostatních uživatelů vás provedou, abyste mohli zvýšit rychlost hodin.

Zvolte maximální rychlost CPU. / © ANDROIDPIT

Nebuďte překvapeni, pokud vaše rychlost procesoru nevyskočí, jakmile získáte nové nastavení. Změnili jste pouze maximální limit, na kterém běží CPU, takže ho lze zaznamenat, pouze když je zařízení vystaveno požadavkům, jako je multitasking nebo dobrá hra.

Můžete také změnit minimální hodnotu, ale to může zatěžovat procesor a baterii. Ke čtení e-mailů nepotřebujete veškerou rychlost.

Pokud si všimnete nestability v novém nastavení terminálu, měli byste se vrátit a trochu změnit nastavení, abyste zjistili, zda se zlepšuje. Je to docela zkouška pokusů a omylů.

Náš Nexus 6 běží o 20% rychleji než obvykle / © ANDROIDPIT

Pokud máte příliš mnoho problémů, vraťte nastavení do původní polohy. Problémy, se kterými se setkáte, můžete zaslat subjektu, u kterého jste našli jádro. Pokud má někdo jiný stejné problémy, lze rychle najít řešení. Pokud selže vše ostatní, můžete se vždy vrátit k jádru, které jste původně měli.

Jak je na tom váš přetaktovaný smartphone?