Je Firefox pomalý? Jak mohu zrychlit rychlou navigaci

Procházení internetu je jednou z věcí, kterou děláme nejdelší, když jsme před počítačem. K tomu samozřejmě potřebujeme dobrý prohlížeč a Mozilla Firefox je jedním z nejlepších pro plynulé procházení. bezpečný, obratný a bez obav o cokoli.

Někdy to však může fungovat nedostatečným způsobem. Firefox začíná běžet pomalu, často visí atd. Bolesti hlavy začínají.

Takže vás to naučíme Jak zrychlit a zlepšit výkon prohlížeče Mozilla Firefox. Nejde jen o to, aby se různé weby, které navštívíte, načítaly mnohem rychleji. Ale také proto, aby to na vašem počítači fungovalo lépe.

Některé z metod, které vás naučíme, budou mít malý dopad na výkon prohlížeče. Zatímco ostatní mají velký dopad. Nejdůležitější věcí je aplikovat je na všechny, aby si všimli celkového zlepšení při používání Firefoxu.

Triky k urychlení Firefoxu

Není to úplně komplikované zrychlit firefox a pak uvidíme řadu triků, které budou velmi užitečné pro ty, kteří chtějí zlepšit své zážitky při procházení obrovským světem internetu.

Aktualizujte Firefox

Aktualizace jsou důležité pro každou aplikaci, operační systém, hru, jak jsme vždy zmiňovali., atd. Ty mohou optimalizovat aplikaci a vyřešit velké množství chyb, které jsou vždy přítomny (velké nebo malé) v jakékoli aplikaci, kterou máme.

Proto je tak důležité, abychom udržovali zapnuté automatické aktualizace. Ve výchozím nastavení to přichází. V případě, že chcete zkontrolovat, zda máte nejnovější verzi Mozilla Firefox. Jediné, co musíte udělat, je přejít na Mozilla.org a ověřit verzi dostupnou ke stažení.

Nepoužíváme rozšíření a motivy

Je lepší odstranit vše, co se nepoužívá, aby se usnadnilo zatížení prohlížeče. Rozšíření a motivy spotřebovávají zdroje. Pokud to není opravdu nutné, je nejlepší je odstranit.

Musíte jít do toho “Jídelní lístek“. Po vstupu do příslušné nabídky “Volby„A vybrat v novém okně“Rozšíření a motivy“.

Jako všechno ostatní v životě: extrémy jsou špatné. V ideálním případě byste si měli ponechat ty opravdu užitečné. V případě, že je nepoužíváte nebo si nemyslíte, že jsou naprosto nezbytné. Je lepší je odstranit, abyste získali lepší výkon a zrychlili Firefox.

Pokud narazíte na nějaký problém s prohlížečem a myslíte si, že problém způsobuje rozšíření. Nejlepší je ručně jeden po druhém deaktivovat, dokud nedosáhnete toho skutečně problematického.

Další způsob, jak zkontrolovat, zda příčinou problému nejsou rozšíření, je „Nouzový režim“Z prohlížeče Firefox.” Musíte jít do toho “Jídelní lístek„A vybrat“Pomoc“. Pak “Restartujte s deaktivovanými doplňky„Nebo stiskněte klávesu F10. V případě, že prohlížeč funguje správně. To znamená, že některé doplňky vytvářejí konflikty.

Pokud chcete jít trochu dále. Můžete nainstalovat rozšíření s názvem „.About: addons-memoryOdpovídá za analýzu toho, kolik paměti spotřebuje každá z nainstalovaných rozšíření. Tímto způsobem budete vědět, který z nich spotřebovává příliš mnoho zdrojů, které nikdo jiný nemůže odebrat nebo zfalšovat.

Pluginy: deaktivujte, pokud to není nutné

Pluginy jsou velmi užitečné v prohlížečích, protože přidávají velmi zajímavé funkce.. Tímto způsobem lze mnoho věcí provádět hbitě a nekomplikovaně. Problém je v tom, že přetěžují prohlížeč, zvláště pokud je jich nainstalováno velké množství.

Některé jsou již ve Firefoxu nainstalovány ve výchozím nastavení a my je ani nepoužíváme. Nejdůležitější věcí je, že doplňky, které jste nainstalovali, je jejich odebrání, aby se z prohlížeče odstranila nějaká zátěž, která ji zrychlí.

Pro odebrat doplňky Musíte jít do adresního řádku a napsat “about: pluginsBez uvozovek. Poté stiskněte klávesu Enter a můžete vstoupit na konfigurační stránku. Na postranním panelu „DodatkyKlikněte na něj a ověřte, že máte jen to, co potřebujete.

Jak odstranit dočasné soubory ve Firefoxu

Mezipaměť funguje téměř na všechno: Windows, Android, aplikace, atd. Proto je nezbytné, abyste občas vyčistili celou mezipaměť prohlížeče, aby se různé weby správně načítaly.

Mezipaměť se používá k ukládání různých komponent webových stránek, které navštěvujeme. Při příštím vstupu na tento web se tedy načte rychleji, než bylo do počítače staženo několik jeho komponent.

Ale, když se hromadí, často způsobují problémy. Proto je velmi důležité občas mazat mezipaměť prohlížeče. Možná stačí jednou týdně.

  • K tomu musíte jít na tuto adresuZobrazte historii, uložené záložky a další“.
  • Po tomto “Záznam“.
  • Pak “Vymazat nedávnou historii“.

A budete muset zaškrtnout všechna políčka. Jedna věc, na které záleží, je zaškrtnutí všech políček v sekci „Záznam“. Ale vždy to dáte tam, kde je napsáno „Časová řada“. Pokud zadáte poslední hodinu, nepomůže vám to vymazat mezipaměť každý týden nebo každých pár dní.

Hardwarová akcelerace

Kdy je to potřeba pomocí prohlížeče hardwarová akcelerace když to vyžaduje nějaký druh obsahu. Problém je v tom, že potřebujeme kvalitní grafickou kartu, aby správně fungovala, a byla speciálně aktualizována na nejnovější verzi.

  • Nejprve však ověřte, zda byla funkce nainstalována,Jídelní lístek“.
  • Pak “Volby“.
  • Na kartě, která se otevřeVšeobecné„A pak, kde napsal“výtěžek“.
  • Zde je třeba ověřit, zda je „volba“ k dispozici.až budete připraveni, použijte hardwarovou akceleraci“.

V případě potíží s grafickou kartou byste měli tuto možnost deaktivovat.

Odeberte weby z minulosti

Historie v prohlížečích je velmi důležitá. Měli byste však mít na paměti, že může zabrat velké množství místa a zkomplikovat navigaci. Důležité je, že prohlížeče zaznamenávají vše, co navštěvujeme. To je doba, kdy se tvoří historie.

Pro smazání historie stačí stisknout „Ctrl + Shift + HOtevře se okno s historií. To, co uděláte, je kliknout na tři tečky v pravém horním rohu každého z webů a poté „Smazat z minulosti“.

Otestujte profil ve Firefoxu

Jste již unavení a opravdu na to nechcete myslet dál. Proto je nejlepší vytvořit nový profil nebo vzorek v prohlížeči, abyste zkontrolovali, kdy se prohlížeč načte, zda funguje stejně.

Nejprve musíte stisknout Windows + R a pak napište „Firefox – test CreateProfileA stiskněte Enter.

Chcete-li nyní otevřít novou instanci prohlížeče Firefox s novým profilem, musíte zadat „Firefox.exe. –P test“.

Po dokončení testování této nové instance k odstranění profilu musíte otevřít „Správce profilů“. Poté píšete run: exe – ProfileManager a vyberte profil, který chcete odstranit. Měřítko.

Obnovte předvolby prohlížeče Firefox

Postupem času je normální, že postupně měníme předvolby prohlížeče tak, jak nás zajímají. Některé z nich však mohou změnit nastavení prohlížeče.

Musíte otevřít novou kartu, abyste mohli ověřit seznam změněných předvoleb, a poté přejděte do adresního řádku a zadejte „O nás: podpora“.

V případě, že chcete nastavit předvolby na původní hodnotu, ale nemáte příliš jasno v tom, jak to udělat. “Konfigurační komentáře“Aby ti to bylo mnohem jednodušší.”

Obnovte Firefox na tovární nastavení

Další věc, kterou můžete udělat, je přímo zvolit obnovení továrního nastavení Firefoxu. Je to, jako byste si právě stáhli program a nainstalovali jej do počítače. Tímto způsobem máte všechna původní nastavení.

Za tímto účelem musíte spustit Firefox stisknutím klávesy Shift. Otevře se okno v nouzovém režimu.

Nyní “Obnovte všechny uživatelské preference„A pak jednoduše kliknout“Použít změny a restartovat“.

Rozšíření, aby vaše zařízení bylo čisté a bezpečné

Klikněte a vymažte

Je to velmi užitečné rozšíření pro smazat celou historii prohlížení. Jediným kliknutím můžete vyčistit naprosto všechno a nechat prohlížeč beze stopy minulosti.

Prohlížeč můžete nakonfigurovat tak, aby po zavření odstranil všechna vaše data. To je nepochybně velmi pozitivní nejen pro zrychlení, ale také pro ochranu vašeho soukromí.

FastFox

Jedná se o rozšíření, které může výrazně zvýšit rychlost vašeho prohlížeče. Protože obecně zlepšuje výkon.

Po instalaci „Nástroje> Pluginy> SpeedyFox“.

Poté budete muset jít “Nástroje> Pluginy> Regulace rychlosti (SpeedyFox)> Předvolby“A pak přijměte již navržené hodnoty ke zlepšení výkonu prohlížeče.”

Nejlepším řešením by bylo restartovat Firefox po tom všem.