JE "Scratchgate" Apple Watch a jeho řešení

Apple Watch-Stripes

Jak by to mohlo být jinak, po každém spuštění Apple přichází „přehlídka“. „Antennagate“ s iPhone 4, „Bendgate“ s iPhone 6 a 6 Plus a nyní „Scratchgate“ s Apple Watch. Název znamená, že si mnoho uživatelů stěžovalo na sociálních sítích a fórech, což znamená, že jejich Apple Watch jsou poškrábané „bez zjevného důvodu“. Leštěná ocelová povrchová úprava Apple Watch mu dodává působivý vzhled, ale nevýhodou této zrcadlové povrchové úpravy je to, že jsou patrné jakékoli škrábance. Další velmi odlišná věc je, že k nim dochází bez zjevného důvodu, jak tvrdí někteří.. Může to být pravda? Existuje řešení? I když moje odpověď (trvám na tom, moje osobní odpověď) je „NE“, první otázce je třeba dát výhodu pochybnosti. Odpověď na druhou otázku je jednoduchá: ano, má řešení a je také velmi jednoduchá a levná.

Tento uživatel byl jedním z těch, kteří založili „Scratchgate“. Jak nám řekl na časové ose nyní se objevily řádkypři normálním používání. Samozřejmě se podívejme, co před několika minutami zveřejnil na Instagramu.

Zajímavé je, že čáry se objevují na stejné straně hodin, kde dochází ke kontaktu s tlačítkem Moto 360, což je tlačítko s ostrými okraji, které je opravdovým zázrakem poškrábat jakýkoli leštěný povrch. Mohl by takový jednoduchý kontakt tyto škody ospravedlnit? Ti z vás, kteří vlastní lesklé hodinky z leštěné oceli, jistě vědí, že tomu tak skutečně je. Leštěná povrchová úprava je velmi jemná a přestože je ocel kvalitní a odolná, jak vám řekneme v článku o odolnosti jejích materiálů, jako u Apple Watch, Tenká vrstva, která nabízí tento zrcadlový povrch, je velmi jemná. Zřejmě pro jednoduchou skutečnost, že se nás nikdy nedotkne, ale může k tomu dojít před jakýmkoli menším kontaktem s jinými tvrdými materiály a obzvláště ostrými hranami.

Řešení? Velmi jednoduché. Potřebujete pouze leštidlo na hliník a hořčík, jak je znázorněno na obrázku, a hadřík bez poškrábání. Za pár minut budete zářit hodinkami zpět jako první den.. Můžete si ho také vzít k jakémukoli hodináři, pokud si na to netrúfáte sami. Mějte však na paměti, že se to nedoporučuje dělat příliš často, protože to, co opravdu děláte, je odstranit tenkou vrstvu oceli, sotva viditelnou, ale je to tak. A co je nejlepší, nikdy tento postup na svých hliníkových hodinkách Apple Watch neprovádějte.