Jsme opravdu připraveni na MacBook?

MacBook

To nebudu popírat, první pocit, který jsem včera pocítil, když jsem viděl vydání nového MacBooku, byl neuvěřitelný. Opravdu jsme je viděli vykreslování se objevil před několika měsíci a všechno (nebo téměř všechno) kouří? Pokud se mi to nelíbilo, zhoršilo se to, když to vyšlo zlatý groteskní vzor na obrazovce. Jak studený.

Ale a jak se mi v těchto událostech obvykle stává, jak čas plyne (moje mysl se znovu pomalu pohnula) šokovat první) obnovena normální a jasnější práce. Možná tento nový model nebyl tak špatný.

Přenosnost? Ano, ale s omezeními

MacBook-USB-typ-c

Největší ctností tohoto MacBooku a jeho „křížovou“ funkcí je jeho přenositelnost. Ve scénáři, kde je pro většinu výrobců zřejmý požadavek na všestrannost našich produktů a schopnost lépe je používat ve více situacích. MacBook, který jde s anorexií, tak při tom ztratí své porty. Jeho štíhlý tvar nám nyní ukazuje pouze dva otvory: konektor USB typu C. a 3,5 mm jack výstup na sluchátka.

V tomto okamžiku můžeme zvolit dva možné způsoby: buď se chlubit, co to znamená mít zařízení s jediným portem, nebo za to nemilosrdně zaútočit na Apple. nevěřící Dost na to, abychom si mysleli, že s osamělým poutem můžeme přežít v krutém a krutém světě komunikace. Ale ne všechno je černé nebo bílé, ale šedá (prostorová).

V budoucnu nebudou žádné kabely, ale … co teď?

Vzhled jediného portu se jeví jako rozumná a spravedlivá cena za zařízení mnohem tenčíkde není téměř žádný prostor pro přidání dalších odkazů. Nejlepší způsob, jak ušetřit peníze, bylo použít jediný spojovací bod, který umožňuje všechny druhy funkcí, a to se stalo.

Technologie směřuje do světa absolutně bezdrátová prémie a nebude zde místo pro objemné, těžkopádné a anarchické kabely. Budoucnost je nám bezdrátově představena v jednoduchosti, která nás někdy děsí. A právě tam přichází MacBook, který nám dává náhled na současnost v budoucnosti.

Je pravda, že musíte někde začít budovat budoucnost, pokrok není možný, pokud nikdo neudělá první krok, ale bohužel v současnosti existují kabely. MacBook je inovace, ale možná ne to, co veřejnost hledá (Proto jsou aktuální modely MacBooků Air stále v prodeji). Je velmi možné, že existují dny, kdy k našemu MacBooku nepotřebujeme připojit jediné externí zařízení, ale možná i další dny musíme udělat něco tak jednoduchého, jako je nabíjení a Pendrive stejný čas. A to je, když se „budoucnost“ začne dotýkat našeho nosu.

Vynutit budoucnost

Adaptér pro MacBook

Co bychom měli dělat v těch dnech, kdy chudí paleolitické bytosti musely k našemu MacBooku připojit dvě zařízení? Apple je velmi jemná společnost, tak laskavá, že v nejlepším případě vydá příslušenství, které bude fungovat jako adaptér a můžeme připojit více zařízení Na jediný port USB typu C na MacBooku. To vede ke dvěma novým problémům:

  1. Cena. Jak se zdá, že to všechno upozorníte, příslušenství bude stát 79 $, což by nás mohlo zachránit přidáním do pole pro Mac.
  2. Přenosnost. Pokud bylo toto zařízení navrženo tak, aby jej bylo možné bez velké námahy přenést na jakékoli vzdálené místo na planetě, jaký to má smysl si pamatovat, že si pamatujete nosit adaptér s sebou?

Hej, není to tak špatné

Absolutně. Ačkoli je neuvěřitelně tenký a má displej Retina, 9 hodin autonomie Má aktuální MacBook Air (bez displeje Retina a 11palcového displeje místo 12palcového). Tři nové barvy, které vyhovují širší škále chutí. Mluvíme o skvělém zařízení, pokud funguje tak, jak je slíbeno na papíře.

Odmítám však věřit, že „budoucnost“ přijde s 79 $ příslušenstvím pod paží.