Kde koupit čínské telefony

Jedním z nejběžnějších komentářů, které dostáváme, když mluvíme o čínských mobilních telefonech, je obtížnost při pokusu o přístup k jednomu z nich. Nepřeložitelné webové stránky, celní záležitosti, chybějící záruka … Pravdou je, že získání telefonu Xiaomi nebo Meizu je o něco jednodušší, než se zdá. Zde vám necháme některé z nejlepších webových stránek, kde si můžete tyto terminály koupit, a také několik tipů, jak na to.

O čem mluvíme, když mluvíme o čínských smartphonech?

Koncept čínského telefonu má obecně dvě konotace. První a stále běžnější je to, co se týká telefonu vyrobeného jednou z mnoha čínských společností, které existují, mezi nejoblíbenější patří Xiaomi, Oppo, Meizu a Huawei. Tyto společnosti často nabízejí terminály s dobrými funkcemi za přijatelnější cenu než renomovanější značky, jako jsou Samsung nebo HTC.

Nákup telefonu Xiaomi může být komplikovanější, než se zdá. / © ANDROIDPIT

Dalším významem, který lze zmínit, když mluvíme o čínském mobilním telefonu, jsou čínské kopie některých z nejpopulárnějších telefonů té doby od značek jako Motorola, Sony nebo Samsung. Jedná se obvykle o terminály esteticky podobné tomu, co se snaží napodobit, ale nesdílejí své vlastnosti a jsou více než diskutabilní.

Telefony, o kterých hovoříme v tomto příspěvku, patří do první skupiny, protože značky jako Xiaomi nebo Meizu obzvláště ztěžují evropským a americkým kupujícím nákup jejich produktů.

Nákup čínského smartphonu v oficiálních obchodech

Přechod do oficiálního obchodu výrobce je nejbezpečnější a nejspolehlivější metodou, kterou jsme měli při nákupu smartphonu tohoto typu. Tímto způsobem se vyhneme některým z nejčastějších problémů, které vznikají při nákupu čínských mobilních telefonů prostřednictvím webů třetích stran: nedostatek záruky, celní problémy a nedostatek poprodejního servisu.

Huawei má oficiální online obchod ve Španělsku. / © ANDROIDPIT

Problém je v tom, že ne všichni výrobci mají oficiální internetový obchod, který se dodává mimo Asii. Některé ze značek, které poskytují tuto službu, jsou:

 • Oppo: Má internetový obchod s dopravou zdarma do Španělska, Argentiny, Bolívie, Peru a Kolumbie. Jejich produkty mají záruku a poprodejní servis zaručuje výměnu terminálu v případě, že není opravitelný, nese firemní terminál náklady na zaslání až 20 € uživateli.
 • Huawei: Je to jedna z nejznámějších a nejuznávanějších čínských značek. Jeho online obchod ve Španělsku shromažďuje většinu svých produktů a za objednávky nad 20 EUR se neplatí žádné poplatky za dopravu. Můžete se také vrátit ze stránky a kontaktovat poprodejní servis.
 • ZTE: Má také vlastní obchod ve Španělsku, kde si můžete koupit hlavní zařízení. Katalog není tak úplný jako Huawei, ale k dispozici jsou běžné smartphony značky.
 • Jiayu: Na první pohled může váš španělský internetový obchod způsobit určité odmítnutí, ale alespoň v něm můžeme najít běžné smartphony výrobce a některé doplňky.
 • Meizu: Obchod Meizu je někdy dodáván do celého světa, i když nemá zásoby.
 • Xiaomi: V současné době dodávají pouze do čtyř zemí kromě Číny (USA, Velká Británie, Francie a Německo) a očekávají, že se rozšíří do dalších zemí. Dalším problémem je, že nemůže prodávat zařízení mimo Čínu kvůli problémům s patentem, které se snaží vyřešit.

Internetové obchody, kde najdete čínské smartphony

Ne všichni výrobci prodávají své telefony prostřednictvím svých oficiálních webových stránek a někteří nejsou dodáváni mimo Asii, takže v některých případech je nutné přejít na stránky třetích stran, například když se snažíte získat Xiaomi nebo Meizu. Najít čínský smartphone. Jedná se o některé z nejpopulárnějších.

 • Amazon: Může to být dobrá první zastávka pro ty, kteří chtějí koupit čínský smartphone. Ačkoli oficiálně neprodáváme smartphony Xiaomi nebo Meizu, někdy na Amazonu najdeme prodejce třetích stran, zejména u nejoblíbenějších modelů.
 • Media Markt: Zde také můžeme najít některé z těchto terminálů pocházejících přímo z Číny.
 • PcComponentes: Tento španělský distributor má také zásoby některých terminálů přivezených z Číny.
 • AliExpress: Internetový obchod malých čínských podniků, které chtějí představit své výrobky mezinárodní veřejnosti. Jeho popularita je taková, že se stala nejnavštěvovanější stránkou elektronického obchodování v některých zemích, jako je Rusko.
 • GeekVida: Mezi její produkty patří telefony Meizu, Xiaomi, OnePlus atd. Můžeme najít. Navíc je jednoduchá navigace a při hledání jakéhokoli produktu nás zelená značka upozorní, zda je zařízení na skladě ve Španělsku.
 • Zasca Móvil: Ve Španělsku jsou na skladě všechny produkty Xiaomi, ušetříte se celním problémům.
 • Stránka Lenteen: Evropa ve svém katalogu s produkty od čínských výrobců. Je však nutné věnovat pozornost skladovým zásobám produktů, abychom zjistili, zda je ve Španělsku přítomna, jinak budeme muset na celních úřadech vynaložit další náklady.
 • ComeBuy: Podobně jako u předchozích dvou – čínský dovoz stojí ve španělských, německých, italských a francouzských skladech.
 • LightInTheBox: Populární čínský obchod, který se dodává do více než 200 zemí a je k dispozici také ve španělštině. Jeho katalog je obrovský a je zasílán také z Evropy.
 • Linio: Tento online obchod v Mexiku dováží terminály od hlavních čínských výrobců a většina dopravy je zdarma.
 • Xiaomi Mexico: Distributor, který nemá nic společného s čínskou společností, ačkoli má název výrobce, prodává pouze své produkty. Dobrá věc je, že má sklad v Mexiku a zásilky trvají jen několik dní.
 • Mercado Libre: Pokud jste v latinskoamerické zemi, může to být jedno z nejlepších míst pro zahájení vyhledávání. Nabídka je poměrně široká a má dobrý systém reputace prodejců.
20141211 IMGL4263

Oppo se stala jednou z nejpopulárnějších čínských značek na západě. / © ANDROIDPIT

Co je třeba zvážit před nákupem čínského smartphonu

Výše uvedené obchody jsou obecně považovány za spolehlivé a mívají málo problémů. Při nákupu čínského telefonu je však třeba vzít v úvahu tři hlavní věci:

 • Záruka: Zkontrolujte, zda má telefon záruku, a pokud ano, jaké jsou její podmínky a doba trvání.
 • Poprodejní servis: Na koho se obrátit, pokud má telefon vadu. Pokud si terminál zakoupíte prostřednictvím jednoho z oficiálních kanálů, nebudete mít s touto oblastí žádné problémy, ale pokud použijete některou ze stránek třetích stran, může být obtížnější ho objevit.
 • Tarify: Pokud zakoupíte terminál v obchodě v Asii, najdete dárkovou fakturu od místních zvyků při vyzvednutí balíčku.

Není to tak snadné, jako jít do obchodu a vybrat si telefon, který chcete, ale nákup čínského telefonu není tak složitý, jak si lidé myslí. Musíte být jen trochu trpěliví a vědět, kde hledat.

Využili jste k nákupu čínského smartphonu jiný kanál?