Které jsou rychlejší internetové aplikace?

Když se připojujeme k síti Wi-Fi, neděláme si starosti s omezeními našeho mobilního datového plánu. Nejsme však vždy připojeni k síti Wifi. Když začneme používat mobilní data, musíme být opatrní, protože jsou omezená, a v případě, že je utratíme vše, musíme projít trezorem, abychom získali několik dalších MB.

Před dávnou dobou neomezené datové plány byly každodenní záležitostí. Většina společností zahájila outsourcing těchto plánů pro všechny své zákazníky. S příchodem WhatsApp, a zejména s hlasovými hovory, které lze přes něj uskutečňovat, společnosti měnily své zásady.

Nejnáročnější aplikace na internetu

Dnes mít neomezený datový tarif to je fantazie, každý má nějaké omezení. Nejhorší ze všeho je, že ve většině případů nedosahuje ani v polovině měsíce v aplikacích, kde obvykle používáme GB, které máme každý měsíc.

¿Které aplikace využívající internet nejvíce? Věřte mi, nejpoužívanější uživatelé, neexistují žádné neznámé aplikace, ale většina z nich neví, že tyto aplikace využívají pouze velké množství mobilních dat. Ale ve většině případů mobilní baterie.

Facebook: absolutně každý z nás má aplikaci nainstalovanou v našem mobilním telefonu. Ale nezabírá to jen obrovské množství úložného prostoru. Ale také spotřebovává spoustu mobilních dat a baterie zařízení. Proto existuje oficiální aplikace s názvem Facebook Lite, která spotřebovává méně dat, baterie a úložného prostoru. Rozdíl je důležitý.

PoselJe jasné, že to také záleží na tom, jak moc aplikaci používáte. Pokud vám však nejde o to, co odesíláte a přijímáte, může to spotřebovat všechna vaše data. K dispozici je také lehčí aplikace s menší funkčností, ale ty základní fungují skvěle. Jmenuje se Messenger Lite a je oficiální, stejně jako Facebook Lite.

Co se děje: Ačkoli aplikace nespotřebovává velké množství dat nebo baterie. Problém je, když to použijeme. Mnoho lidí odesílá a přijímá zprávy po celý den. Pokud máte skupiny, kde zveřejňují spoustu videí nebo fotografií, může být spotřeba dat obrovská.

InstagramSociální média spotřebovávají data a baterii, není to nic nového. Instagram je sociální síť navržená téměř výlučně pro mobilní použití a za ní stojí fotky a videa. Takže pokaždé, když nahrajete fotografie nebo videa, spotřebujete data, pokud se dlouhodobě díváte na sociální síť, spotřebujete všechna data během několika dní.

Youtube: Kdo nepoužívá YouTube? Aplikace je skvělá, poměrně kompletní video sociální síť, kde můžeme najít velké množství materiálu z toho, co hledáme. Náklady na data jsou samozřejmě opravdu brutální. Nezáleží na tom, zda je kvalita videa nízká, spotřebovává spoustu mobilních dat, jako byste hladověli. Pokud tedy nemáte Wifi, doporučujeme vám aplikaci příliš dlouho nepoužívat.

Spotify: Tento režim najdete v možnostech konfigurace, zejména pokud jste neaktivovali režim ukládání dat, který zhoršuje kvalitu hudby. Každá skladba, kterou posloucháme na Spotify, může spotřebovat značné množství dat. Dobrou věcí na této aplikaci je, že si můžete stáhnout všechny požadované skladby a poslouchat je, aniž byste se museli připojovat k internetu, ale abyste to mohli udělat, musíte být Premium.

Netflix: Mnoho lidí používá Netflix na svých mobilních zařízeních, ale používání streamovací služby s mobilními daty není úplně dobrý nápad. Jedna epizoda v průměru 40 minut může spotřebovat 400-500 MB. Vzhledem k tomu, že 1 000 MB je 1 GB a mnoho lidí má datový tarif 2 GB za měsíc. V jedné sekci spotřebujete značné procento svých mobilních dat.

Jak ukládat mobilní data

Mnoho aplikací má možnosti pro ukládání mobilních dat. V možnostech konfigurace existují možnosti, jak uložit velké množství dat, od Spotify po Instagram. Je dobré prozkoumat aplikace, abychom našli tuto možnost, kterou v aplikacích vidíme stále častěji.

Je však také důležité, aby osoba byla vědoma a připravena. Pokud víte, že na chvíli nebudete mít připojení Wi-Fi a máte pouze mobilní data, ale posloucháte hodně hudby, stáhnout všechny skladby ze Spotify před odchodem. Pokud nemáte Spotify Premium, můžete ke stahování skladeb mp3 použít jednu z mnoha aplikací dostupných v Obchodu Play.

Pokud chcete sledovat epizody a mít Netflix. Streamovací služba umožňuje mobilní zařízení stahovat epizody Pro prohlížení bez připojení k internetu. Nepochybně by to mohlo znamenat rozdíl mezi daty, která trvají celý měsíc nebo jen několik hodin.

Stručně řečeno, je to trochu otázka rozumného používání aplikací a trochu přípravy před odchodem z domu. Jak všichni víme, udržujte vše připravené v našem mobilním zařízení, abyste nemuseli používat mobilní data, která probíhají velmi rychle.