Leica vstupuje do „druhé digitální revoluce“ s redukcí 100 pracovních míst

Podle zdroje společnost Leica v rámci restrukturalizace propustí 100 z více než 800 zaměstnanců ve středisku. Společnost zaměstnává celkem přibližně 1 200 lidí.

JE CEO společnosti Leica, Matthias harsch, Současná situace “druhá digitální revoluce ve výrobě kamer«.

LeicaLeica

První z těchto revolucí byla spojena s přechodem od filmových k digitálním zobrazovacím senzorům. Revoluce, při které legendární producent usnul v domnění, že jde o dočasný jev. Podstatou této druhé revoluce je přechod na výpočetní fotografii.

A právě zde Leica doufá, že nezmešká příležitost být i nadále významným hráčem ve světě fotografie.

Aby se společnost přizpůsobila změnám, které přinesla tato druhá revoluce, neuvažuje o jednoduchém snížení počtu zaměstnanců. Společnost plánuje přidat 40 nových zaměstnanců současně, aby se lépe přizpůsobila novým požadavkům, kterým musí čelit.

Tyto nové pozice jsou určeny pro „digitální odborníky“ zapojené do řešení smartphonů a počítačové fotografie. Nesmíme zapomínat, že společnost Leica byla jednou z obětí obchodní války mezi USA a Čínou.

Jak jistě víte, Leica Používá se hlavně ve fotoaparátech smartphonů čínské společnosti Huawei, která je pod tlakem USA kvůli poklesu prodeje terminálů Huawei a nejasnému výhledu trhu. To negativně ovlivnilo tuto společnost.

Kvůli tomu všemu se Leica snaží být připravena otevřít se novým trhům a čelit všemu, co může přijít.

Zdroj: Handelsblatt

Zdravím z hloubky bytů.