Lepší zkáza než nedostatek likvidity: uživatelé používají bitcoiny …

Podle studie zveřejněné společně společností The Block Crypto jako skupina 1000x, většina černých burz stále přijímá bitcoiny. Znát problémy s ochranou osobních údajů bitcoinů, proč je trhy nadále používají?

Covid zrychlil využívání černého trhu:

Poptávka po konopí se v průběhu měsíce března zvýšila o více než 30%, podle údajů Evropské observatoře pro drogovou závislost. Tento růst znamená rostoucí poptávku po online pozemkových trzích, které jako hlavní platební nástroje používají kryptoměny.

Na těchto trzích většina (98%) přijímá bitcoiny jako způsob platby. Zatímco pouze dva z nich přijímají kryptoměnu Monero. Monero zatím přijímá 48% trhů, následují litecoiny (29%), bitcoinové peníze (12%), Dash (12%), ether (8%) a Zcash (8%).

Ale konkurence roste a zatímco Monero již ovládá 65% trhu, Litecoin se snaží přežít integrací vrstvy soukromí pomocí technologie MimbleWimble.

Přečtěte si více o technologii, která má být implementována do Litecoinu: Litecoin vzrostl za 30 dní o 52% a mohl by se stát největší soukromou kryptoměnou na trhu

Graf využití Monero x litecoinů

Monero x litecoin Nejvíce přijímané jsou však stále bitcoiny s téměř stoprocentní přítomností na černých trzích. Výběr bitcoinu lze vysvětlit několika faktory: snadnost použití, vysoká likvidita a sláva za to, že byla první kryptoměnou.

Likvidita je snadnost, s jakou lze konkrétní aktivum (v tomto případě kryptoměnu) směnit za hotovost (skutečná a fiatová měna obecně). Například nedostatek likvidity ve zprostředkovatelských domech může vést k velkým výkyvům cen s relativně nízkými objednávkami na nákup a prodej a může v zásadě zdražovat větší objednávky.

Zatímco obrovská reputace bitcoinu, částečně kvůli různým zkresleným názorům v médiích, přesvědčila lidi, že bitcoin je nejlepší volbou pro nezákonný obchod, ve skutečnosti je jeho technologie super transparentní.

Přečtěte si také: Prokurátor tvrdí, že výzkum bitcoinů je jednodušší než peníze nebo bankovní převody

Černý trh nepředstavuje kryptoměny

Navzdory vysokému užívání drog a vysokému přijímání bitcoinů během epidemie je však používání digitálních měn na černých trzích malé ve srovnání s velikostí tržního stropu a objemem zpracovávaným denně.

Podle údajů ChainAlysis je pouze 0,3% pohybu bitcoinů spojeno s nelegálními aktivitami.

To znamená: „Cena bitcoinu překračuje 12 000 $: Pokračuje vysoká?“ Jak jsme uvedli v textu, může to znamenat vstup nových investorů, zejména firemních (společnosti, rodinné fondy a lidé s vysokou kupní silou).

Přečtěte si také: Používání bitcoinů na černém trhu se stále zvyšuje, poznamenávají výzkumy.

Cointimes Telegram Získejte nejdůležitější tržní novinky přímo ze svého mobilního telefonu bez nákladů. Zaregistrujte se zdarma