LG G5: problémy a řešení

LG G5 označil předchozí a následující pro korejského výrobce. Stala se první celokovovou vlajkovou lodí společnosti LG, která nahradila slavné zadní tlačítko čtečkou otisků prstů a nejzajímavější a modulární kapacitou, která jí vynesla cenu AndroidPIT pro nejinovativnější telefon. Všechny tyto novinky vás však nezbavují některých problémů, které vám můžeme pomoci vyřešit.

Poznámka: Ne všichni uživatelé LG G5 se s těmito problémy setkají a ostatní se setkají s novými. Článek budeme nadále rozšiřovat.

1. Bílá místa na obrazovce

Někteří uživatelé si stěžovali na malé světlé skvrny na obrazovce, nadměrné podsvícení v některých rozích a okrajích obrazovky. V některých případech obrazovka s mírným tlakem dokonce vykazovala zkreslení.

Možné řešení

Jedná se o hardwarový problém, který se nachází na LCD displejích. K tomu dochází, když není backplane light zcela blokován, což způsobuje tyto „úniky světla“. Existuje aplikace, která vám pomůže zkontrolovat, zda LCD obrazovka vašeho G5 tímto problémem trpí, test evakuace podsvícení. V takovém případě můžete využít záruku na smartphone, protože se jedná o výrobní vadu.

Test vybití podsvíceníNainstalujte si na Google Play

Jeho obrazovka je skvělá, ale může způsobit menší problém. / © ANDROIDPIT

2. Kontrolka LED nefunguje

Dalším problémem hlášeným uživateli je, že kontrolka LED upozornění nefunguje správně. Zdá se, že funguje dobře s aplikacemi společnosti LG, ne jako s aplikacemi třetích stran.

Možné řešení

Vypadá to, že se jedná o problém se softwarem, o který se společnost LG postará při příští aktualizaci softwaru. Pokud se vám zdá, že je příliš nesnesitelné žít bez kontrolky, můžete použít aplikaci, jako je Light Flow, zkuste verzi lite a zjistěte, zda splňuje vaše očekávání.

Light Flow – LiteNainstalujte si na Google Play

3. Je-li připojen pomocný kabel, zazní pípnutí

Poměrně málo uživatelů uvedlo, že při pokusu o připojení smartphonu k autorádiu pomocí pomocného kabelu uslyšeli pípnutí.

Možné řešení

  • Ujistěte se, že je smartphone správně připojen; někdy to musíte udělat s použitím určité síly. Pokud to nefunguje, zkuste vyčistit konektor sluchátek ve vozidle pomocí špunty do uší namočené v alkoholu, protože nahromaděný prach může způsobit tento druh poruchy.
  • Pokud to stále nefunguje, existuje další možné řešení, nejčastěji mají autorádia druhý konektor, budete muset upravit některé vodiče, ale uživatelé, kteří to vyzkoušeli, dokázali odstranit zvukový signál.
  • Pokud nic z toho nefunguje, posledním řešením je vyzkoušet izolátor šumu.

4. Problém se senzorem přiblížení

Mnoho uživatelů mělo problémy se senzorem přiblížení, když na svém G5 používalo chránič obrazovky, problémem bylo zejména tvrzené sklo pokrývající senzor. To znamená, že obrazovka je po hovoru vypnutá, nebo během hovoru nemůžete pomocí telefonu získat přístup k dalším informacím.

Téměř každý problém s G5 lze snadno vyřešit. / © ANDROIDPIT

Možné řešení

Chcete-li zkontrolovat, zda máte opravdu problémy se senzorem přiblížení, můžete si stáhnout aplikaci AIDA64, přejít na senzory, položit ruku na senzor a hodnota by měla být mezi 5 cm a 0 cm v závislosti na vzdálenosti, ve které je ruka.

AIDA64Nainstalujte si na Google Play

Chcete-li znovu kalibrovat senzor, vytočte telefonní klávesnici * # 546368 # * 860 # (poslední tři číslice odpovídají modelu terminálu, který najdete v “informacích o telefonu”), poté vyberte D.Test zařízení> SAAT> Test servisní příručky a vyberte tam senzor. Rekalibrace se spustí automaticky.

5. Problémy s připojením

LG G5 nemá problémy s připojením jak v WiFi, tak v Bluetooth.

Problémy s WiFi

  • Toto je řešení Enjuto Mojamuto: vypněte zařízení a router na přibližně deset sekund, poté je znovu zapněte a zkontrolujte připojení.
  • Pokud toto řešení nefunguje, můžete použít Wifi Analyzer ke kontrole síly signálu WiFi. Aplikace vám řekne, který kanál je nejsilnější, a můžete jej odpovídajícím způsobem změnit. Pokud chcete více informací, Luis v tomto příspěvku velmi dobře vysvětlil, jak používat tuto aplikaci.
  • Další možností je odstranit údaje o připojení a znovu zadat heslo.
  • Ujistěte se, že je firmware routeru aktuální.
  • Zkontrolujte, zda jsou aplikace a software v telefonu aktuální.
  • Přejděte na pokročilé nastavení Wi-Fi, zkontrolujte adresu MAC vašeho smartphonu a ujistěte se, že má router přístup k filtrování MAC.

Problémy s Bluetooth

  • Odstraňte a znovu vytvořte staré odkazy.

Zde jsou některé problémy a možná řešení pro LG G5. Pokud jste objevili více problémů, sdílejte je v komentářích a my se postaráme o náš průzkum.