Line vs Whatsapp – boj za bezplatné zprávy

Nemýlím se, když říkám, že WhatsApp je první aplikace, kterou jsme si stáhli do našeho Androidu. Ve skutečnosti riskuji, že říkám, že to je důvod, proč si mnoho lidí kupuje smartphony. Slyšel jsem tolikrát, že „Koupil jsem tento smartphone, abych měl WhatsApp…“. Ale není to jediná bezplatná aplikace pro chatování a zasílání zpráv. Vždy tu byli konkurenti, někteří úspěšní, zatímco jiní ne. Zdá se, že společnost Line se etablovala jako hlavní rival WhatsApp. Podívejme se, co nám obě aplikace v tomto ohledu nabízejí. Line vs Whatsapp.

Line pro Android je na japonském trhu již nějakou dobu, ale stala se revolucí ve zbytku světa s myšlenkou, jak se dostat z ničeho a bohatstvím, které pochází z inovací. WhatsApp je král, klasická aplikace pro odesílání zpráv, používaná všemi. Proto je obtížné zvednout trůn.

Od samého začátku mohl WhatsApp vyhrát tuto bitvu na základě její jediné premisy. popularita. I když má tato aplikace více než 300 milionů uživatelů, Line má přibližně 83 milionů. Line však obsahuje i další věci, které WhatsApp nenabízí.

Vystačíme si s oběma aplikacemi poslat zprávu Pomocí našeho datového plánu nebo sítě WiFi, ale Line je také desktopová aplikace pro Windows a Mac. Proto s našimi přáteli kdykoli a kdekoli, ať už z našeho smartphonu nebo z našeho počítače. K tomu bychom měli přidat skutečnost, že Linka je klientem VoIP, který umožňuje bezplatné volání ostatním uživatelům linky.

Velmi důležitý bod pro uživatele, bezpečnostní. Jednou ze slabých stránek WhatsApp je, že se příliš nestará o soukromí svých uživatelů. Až do nedávné doby nebyly zprávy WhatsApp šifrovány. Po několika kritikách byl tento problém vyřešen aktualizací. Stále velmi slabý. Šifrování linky je robustnější. Nejen to, ale také nabízí některé bezpečnostní funkce, jako je přidání hesla do aplikace, aby někdo, kdo si koupí váš telefon, neměl přístup ke zprávám; nebo přidejte kontakty, aniž byste museli poskytovat naše telefonní číslo pouze s ID nebo dokonce s QR kódem. Line se tolik stará o bezpečnost, že mají dokonce svůj vlastní antivirus.

Bez rozhovorů by to nebylo stejné výrazy. Od nyní vyhynulého programu Windows Live Messenger až po Skype jsou všechny chatovací platformy smajlíky. Nelze je považovat za výrazy na řádku, ale spíše samolepky. Tyto kresby snížily zbytek rozhovoru na nulu kvůli jejich originalitě a rozmanitosti. samolepky Jsou to skvělé ikony s určitým vlivem mangy. Jsou docela zábavné, ale mohou být nepříjemné, pokud jsou zneužívány.

Proti klasickým výrazům WhatsApp …

… Samolepky New Line.

A konečně, vývojáři Line mají další aplikace, které doplňují jejich funkčnost. Jedná se o Line Camera, která nám umožňuje přidávat a zdobit naše fotografie. samolepky Čáry a rámy. Vaše fotografická umělecká díla lze samozřejmě sdílet prostřednictvím sociálních sítí; Kaligrafická karta pro vytváření pohlednic k narozeninám nebo jiným důležitým událostem; a Line Brush pro kreslení a zdobení našich fotografií také.

výsledek

Jsem uživatel WhatsApp a zvykl jsem si na to, takže je pro mě obtížné přejít na Line z mého pohledu. Na druhou stranu bych to rád udělal ze dvou hlavních důvodů: zabezpečení a funkce napříč platformami. Myslím, že je to všechno otázka času, ale pomalu se přibližuji k Line. Co o tobě? Které z nich byste si vybrali? Máte nějaké další oblíbené položky?

(Foto: Naver; WhatsApp)