Mám telefon nabít na 100% nebo ne?

Dnes existuje mnoho mýtů o bateriích telefonu i o lidech. Jedním z nejběžnějších je ten, který varuje, aby se baterie nenabíjela na 100%, aby nedošlo k dlouhodobému poškození. Na tomto prohlášení je něco pravdy, ale není to pravidlo, které byste měli pečlivě dodržovat. Proč níže.

Možná jste si přečetli, že ideální pro lithium-iontovou baterii je zůstat mezi 20% a 100%. Běžně uváděný důvod (i když to není pravda) je ten, že posunutí baterie na minimální nebo maximální úroveň bude postupně snižovat efektivitu nabíjení a časem bude nutné nabíjet telefon častěji. něco, čeho se můžeme všichni týkat.

Baterie se nedoporučuje dosáhnout 100%, ale nezničí to ani telefon

Existuje několik pravd, které tvrdí, že neustálé nabíjení telefonu na maximum má z dlouhodobého hlediska negativní dopad na vaši baterii. Vysvětluji to.

Pokud si obvykle přečtete zprávy o nových smartphonech a novinkách, možná jste si všimli, že jedním z prvků, které se často zmiňují o baterii, je to, jak málo trvá dosažení určitého bodu („Telefon X dosáhne 50% nabití za pouhých dvacet minut“). Není tomu tak proto, že dotyčný model je navržen tak, aby rychleji dosáhl počátečních úrovní nabití, ale kvůli potenciálnímu rozdílu, ke kterému dochází u lithiových baterií, u kterých trvá nejvyšší dosažení procenta nabití déle.

Stabilní nabíjení však způsobí výrazné zvýšení teploty telefonu, což má v konečném důsledku negativní dopad na baterii a může způsobit určité poškození, které ovlivní jeho dlouhodobou účinnost.

Lithiové baterie mají své vlastní věci. / © ANDROIDPIT

Z toho, jak naznačuje mnoho odborníků, vyplývá, že je lepší nabíjet telefon v krátkých intervalech, aby nedošlo k trvalému poškození baterie v důsledku zvýšení teploty a nabíjení je rychlejší během první poloviny nabíjení. Zkuste zařízení nabít, dokud nedosáhne 80% nabití.

Něco podobného se děje ve věčném dilematu, zda nechat telefon přes noc nabitý. Na jedné straně se terminálu doporučuje nepřijímat dlouhé nabití, na druhé straně, když si chytrý telefon uvědomí, že je maximální výkon, nedovolí pokračování vstupu proudu. Pokud tedy zařízení stráví osm hodin v závislosti na světle, neznamená to, že se bude vždy nabíjet.

Všechny jsou velmi pěkné, ale…

Výše uvedené je doporučeno a nejlepší volbou, pokud chcete, aby baterie vašeho smartphonu nezkrátila životnost po jednom roce. Vzhledem k tomu, že baterie telefonu nejsou samy o sobě příliš odolné a není vždy možné získat přístup k zástrčce, je běžné, že ve většině případů potřebujete 100% baterie.

Nejlepší je pochopit, jak nabíjení baterie v telefonu funguje, a vzít to v úvahu před připojením telefonu. Pokud potřebujete smartphone odpoledne nabít, možná ho nebudete muset nabít na 100%, ale pokud to uděláte jedno ráno, aniž byste opustili domov, budete pravděpodobně potřebovat veškerou energii, kterou zařízení může vzít. uložit.

Máte nějaké špatné zkušenosti s baterií telefonu?