Mapy Google se chystají přejít k dalšímu zásadnímu přepracování

Mapy Google mají pro uživatele další sadu nových funkcí a tentokrát vidíme, že skutečné mapy byly masivně přepracovány. Google přidává do svých map více podrobností pomocí nového algoritmu porovnávání barev, který využívá informace ze satelitních snímků ke zlepšení reprezentace přírodních prvků.Google nejen vylepšuje přírodní tvary zobrazené v Mapách, ale pracuje na ještě výhodnější změně designu týkající se informací o ulici.Ulice v Mapách Google budou vypadat jako skutečný život s dalšími informacemi, jako jsou přítomnost chodníků, přechodů pro chodce a funkcí přístupnosti.


Jen před několika měsíci vydala společnost Google zásadní aktualizaci Map Google, aby oslavila 15 let zkušeností s tvorbou map. Ukázalo se však, že Google má více triků, jak vylepšit celkový zážitek z Map. V úterý Google tiše oznámil další velkou změnu v Mapách.

Tentokrát Google neřeší uživatelský dojem z přechodu z bodu A do bodu B nebo přidávání dalších funkcí. Místo toho Google provede velkou změnu skutečných map, které vidíte v aplikaci. Google přináší „podrobnější a podrobnější mapu“, abyste při plánování návštěvy pochopili, jak určitá oblast vypadá.

Google používá na satelitní snímky „techniku ​​algoritmického mapování barev“, která pokrývá 98% světové populace, aby poskytla „ještě úplnější a živější mapu oblasti v globálním měřítku“. Nové Mapy Google usnadní rozlišení charakteristik určitých oblastí, včetně pláží a suchých oblastí, jako jsou pouště, jezera a řeky, a množství vegetace. Island v Mapách Google: stará barevná paleta (vlevo) a nový barevný algoritmus (vpravo). Zdroj obrázku: Google Google využívá počítačové vidění k detekci přírodních prvků ze satelitních snímků a zaměřuje se na suché, ledové, zalesněné a horské oblasti. Poté těmto oblastem přiřaďte rozsah barev, abyste lépe zdůraznili vlastnosti oblasti. Google říká, že hustý les může být obarven tmavě zelenou barvou a „opravné keře“ budou světlejší.

Chorvatské pobřeží na Google Maps: stará barevná paleta (vlevo) – nový barevný algoritmus (vpravo). Zdroj obrázku: Google Příklady nahoře a dole ilustrují rozdíly mezi aktuální verzí Map a nadcházejícím designem. Díky novým barevným vrstvám mohou diváci ještě snáze vidět místní atrakce a získat přehled o tom, jaké tvary reliéfu mohou v konkrétní oblasti očekávat.

Mount Rainier National Park na Google Maps: Stará barevná paleta (vlevo) a nový barevný algoritmus (vpravo). Zdroj obrázku: Google Ale co je ještě lepší než toto obecné vizuální vylepšení přírodních prvků, je skutečná aktualizace způsobu zobrazení ulic. Google vysvětluje, že informace o ulici brzy budou reprodukovat přesný tvar a šířku silnic v reálném životě, jak je vidět v níže uvedeném příkladu.Informace o ulici v Mapách Google: starý design (vlevo) versus nový (vpravo). Zdroj obrázku: Podrobnosti Google, včetně chodníků, přechodů pro chodce a ostrovů pro chodce, jsou na mapě jasně viditelné spolu s důležitými informacemi, které splňují požadavky na přístupnost, jako je přístup pro invalidní vozíky a kočárky. Ve skutečnosti je to lepší vizuální úprava pozemních tvarů než barevný algoritmus. Nejpodrobnější pouliční mapy zpočátku získají pouze Londýn, New York a San Francisco, ale Google tvrdí, že v budoucnu budou pokryta další města.

Chris Smith začal psát o gadgetech jako o koníčku a než si to uvědomil, podělil se o své názory na technologii se čtenáři z celého světa. Kdykoli nepíše o gadgetech, mizerně se jim nevyhne, navzdory jeho zoufalému úsilí. To však nemusí být nutně špatná věc.

Zdroj: BGR