Mělo by se Apple starat o aplikace HTML5?

Společnost Apple v posledním čtvrtletí roku 2011 prodala více než 37 milionů telefonů iPhoneumístil na žebříčku výrobců smartphonů. Co dělá zařízení iOS tak atraktivním? Mnozí z vás si určitě myslí, že většina chyby je kombinací hardwaru a operačního systému a máte pravdu. Určitě si ale pamatujete ještě jednu věc. Přesný. Aplikace!

Základem pro publikování vaší aplikace v App Store jsou přísná pravidla. Díky této jednotnosti rozhraní mají aplikace velký úspěch mezi kritiky i veřejností. Kvalita aplikací byla pro Apple vždy maximem, což obecně neumožňuje PUA proniknout do jejich seznamů.

Právě teď, V App Store je více než 500 000 aplikacía chystají se překročit váš práh 25 miliard stažení. Většina uživatelů v Android Marketu by souhlasila s tím, že kvalita aplikací není příliš kontrolována a filtrována.

Aplikace vyvinuté na základě HTML5, vynikajícího webového standardu, však přitahují velké množství vývojářů. Důležité je, že se snadno vyvíjejí, zejména pro aplikace pro správu a dotazy. Kromě toho odděluje platformu od implementace jako nikdy předtím a zajišťuje plnou kompatibilitu s jakýmkoli zařízením s webovým prohlížečem.

Jsme si jisti, že postupem času uvidíme, jak sázejí nejen nezávislí vývojáři. HTML5velcí vývojáři se však plně ponoří do tohoto nového paradigmatu webového programování. Než půjdeme dále, giganti z Facebooku a Mozilly sázejí na tuto technologii docela dost.

Tradiční aplikace, které najdeme v App Store, budou samozřejmě o několik let zdravější. Ale co je nepopiratelné má obrovský potenciál k vytváření skvělých aplikací HTML5. To by nás mohlo dostat do bodu, kdy Apple uvidí ohrožení svého tradičního App Store, ale na to zbývá dost.

Jaký je váš názor? Vyzkoušeli jste nějakou aplikaci založenou na HTML5? Vidíte to jako budoucnost, nebo je to jedna z mnoha technologií, které projdou bez bolesti a vítězství?

v iPadize | Vše o novém iPadu 3