contador de visitas gratis Skip to content

Microsoft zavře všechny své kamenné obchody na světě Společnost se loučí s Microsoft Store a svým snem konkurovat Apple změnou své maloobchodní strategie.

V příspěvku zveřejněném na jeho oficiálním blogu společnost Microsoft oznámila uzavření všech fyzických maloobchodních prodejen ve Spojených státech a ve zbytku světa, Kromě kampusů v New Yorku (Fifth Avenue), Londýně (Oxford Circus), Sydney (Westfield Sydney) a Redmondubudou „znovuobjeveny“ jako centra odborných znalostí, která již neprodávají produkty.

„Uzavření fyzických poboček Microsoft Store bude mít za následek poplatek za předplatné ve výši přibližně 450 milionů USD, neboli 0,05 USD za akcii, který bude zaznamenán v aktuálním čtvrtletí končícím 30. června 2020,“ vysvětluje Microsoft.

Od nynějška to bude muset kdokoli, kdo si chce koupit produkty společnosti, udělat online v oknech Microsoft a Xbox a Windows.

Microsoft Store byl spuštěn v roce 2009 a do dnešního dne má více než 100 fyzických prodejen po USA, Kanadě, Austrálii, Velké Británii a Portoriku.

Společnost ujistila zákazníky, že tato odstávka neznamená propuštění zaměstnanců, kteří se k nim přidali, a že nyní bude zákazníkům poskytovat „podporu z podnikových zařízení společnosti Microsoft a poskytovat prodej na dálku, školení a podporu“.

“Záměrně jsme vytvořili týmy s jedinečným pozadím a dovednostmi, které slouží zákazníkům odkudkoli.” Vývoj naší pracovní síly nám v posledních měsících umožnil pracovat na dálku a nadále sloužit zákazníkům všech velikostí, když nás nejvíce potřebují, “řekl David Porter, viceprezident společnosti Microsoft.