Miliardáři začali prodávat akcie, jak by to mohlo ovlivnit …

Někteří z nejbohatších lidí na světě opouštějí akcie, které koupili minulý březnový černý čtvrtek. Tržby mohou také ovlivnit kryptoměnu díky pokračující silné korelaci mezi akciovým trhem a bitcoinem.

Pokud akciový trh začne znovu klesat, jak to ovlivní bitcoiny v příštích dnech?

Podle švýcarské banky UBS se miliardáři připravují na opuštění akcií

Nejbohatší lidé na světě jsou připraveni těžit z akcií, které koupili v březnu, podle UBS přezdívané „mocná banka pro miliardáře“.

V rozhovoru pro agenturu Reuters Josef Stadler, vedoucí globálních rodinných kanceláří UBS, vysvětlil, jak některé z nejbohatších rodin světa těží z nedávného prudkého nárůstu akciových trhů.

Stadler oznámil, že rodiny s průměrným čistým jměním 1,6 miliardy dolarů během březnového krachu hodně nakoupily v centru města. Totéž dodává, že investoři se nyní obávají, že oživení ztratí na síle a zvýší zisky.

Analytik očekává, že kapitál bude plynout do fondů soukromého kapitálu, nemovitostí a nelikvidních aktiv.

Tlak na prodej tak obrovského jmění, které je v řádu miliard, by mohl způsobit „druhou recesi“, které se někteří ekonomové obávají. V tomto scénáři by se akciový trh řídil tím, co bylo pozorováno v roce 1929, kdy oživení ve tvaru V vedlo k dalšímu krachu.

Druhá nehoda po „Hoover Recovery“ v 29. krizi

Investoři, kteří si mysleli, že to nejhorší skončilo, si byli příliš jisti, že oživení nikdy nebude fungovat. Výsledný pokles překvapil mnoho investorů a způsobil prudší odpor.

S injekcemi likvidity od centrálních bank a potenciálními zprávami o vakcínách s pozitivními výsledky by přílišná důvěra v to, že je nejhorší, mohla vést k dalšímu scénáři tahání koberců.

A další medvědí scénář cen akcií by mohl být škodlivý pro potenciálně rodící se bitcoinový běh bitcoinů.

Porovnání výkonu bitcoinu (v dolarech) a indexu S&P 500. Zdroj: TradingView.

Mohl by scénář kolapsu akcií přinést na kryptotrh nové oběti?

Zdá se, že v posledních měsících bitcoin vykazoval korelaci s S&P 500, populárním americkým akciovým indexem.

Jak název napovídá, index měří výkon 500 různých amerických akcií. Pokud tito miliardářští investoři začnou opouštět akcie uvedené v indexu S&P 500, index by mohl znovu klesnout.

Na Černý čtvrtek byly odstraněny hlavní akciové indexy, jako je S&P 500. Bitcoin klesl o 50% za méně než 48 hodin.

Obě entity se shromáždily na stejné oběžné dráze ve tvaru písmene V a další srážka by mohla způsobit, že tyto dvě znovu spadnou.

Pokud bitcoin dosáhne hodnoty pod březnovou podlahou, kryptoměně hrozí identifikace nového dlouhodobého trhu. Aby se to však stalo, musí se bitcoiny obchodovat pod 3 200 $, kde je nastaveno aktuální dno.

Jaký je váš názor na výchozí korelaci burzy s kryptoměnou? Zanechte svůj komentář níže!