Místnosti Messenger jsou novou alternativou Facebooku k Zoom a Skype

V posledních týdnech jsme zaznamenali spoustu akcí na různých službách a platformách, které nám umožňují uskutečňovat videohovory, některé k lepšímu a jiné k horšímu. V podstatě jsme našli novou službu Microsoft s názvem Reunise Now. Umožňuje nám uskutečňovat videohovory bez nutnosti registrace ke službě (Záznam je vyžadován v případě zoomu).

Ještě horší je, že jsme našli různé bezpečnostní a léčebné problémy dvou zaměstnanců platformy Zoom, mnoha vlád a společností (Google, Apple, Tesla…) Přestaňte používat platformu pro videohovory se zoomem. Facebook, stejně jako Microsoft, chtěl využít problémů Zoom při spouštění svých místností Messenger.

Myšlenka pro Messenger Rooms, jak název napovídá, je založena na vytváření místností pro kohokoli, místností až pro 5 osob. Tyto místnosti lze vytvořit z aplikace aplikace a webové platformy Facebook (odkaz bude zveřejněn na časové ose uživatele, který ji vytvořil), Messenger (aplikace pro počítače pro Windows i macOS je již k dispozici několik dní) a přístup Zařízení Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp a Portal.

Pro přístup do jedné z těchto pokojů stačí klikněte na odkaz vytvořeno při vytvoření místnosti (stejné jako Skype a Zoom Meet Now). Pro přístup stačí zadat pouze naše jméno, není nutné vytvářet účet nebo být uživatelem Facebooku nebo Messengeru kdykoli (stejná akce jako Meet Now, ale ne v Zoom, kde musíme registrovat ano nebo ano).

Messenger Rooms z hlediska funkčnosti, umožňuje nám změnit pozadí místnosti nebo kde jsme (jako v Meet & Zoom Now) kromě přidání filtrů pro obličej (jako v Zoom, ale ne v Meeting Now). Tvůrce místností může vytvořit přístupové heslo a také eliminovat neoprávněné osoby.

Ochrana osobních údajů a Facebook: chyba

Pokud mluvíme o Facebooku, měli bychom mluvit o soukromí. Podle společnosti Marka Zuckerberga jeden z neregistrovaných uživatelů přistupujících do pokojů, Uloží pouze údaje o vašem jménu, použité platformě a především prohlížeči.. Nejpravděpodobnější věcí (i když to neříkám) je však to, že také zaznamenává naši IP (aby nás našla), model zařízení a některá další data, která jsou relevantnější pro naše soukromí.

Je zřejmé, že uživatelé se zaregistrovali na platformě všechna požadovaná data a že byly vytvořeny pro použití obou aplikací / služeb (Facebook a Messenger).

Při používání této nové platformy pro videohovory je třeba zvážit šifrování. Čas Funkce Meet Now šifruje všechny videohovory mezi koncovými body (Stejně jako zprávy odesílané přes WhatsApp) používá Messenger Rooms stejné šifrování jako platforma pro zasílání zpráv Messenger, což znamená, že jsou šifrovány pouze soukromé konverzace.

Dnes, Nejlepší řešení pro skupinové videohovory, které chrání naše soukromí Našli jsme to v Meet Now, platformě, která nepředstavuje žádný z problémů, kterým Zoom v posledních týdnech čelil, a zároveň šifruje všechny videohovory mezi koncovými zařízeními. FaceTime by byl vynikající alternativou, pokud by jeho provoz nebyl omezen na zařízení iOS a macOS.

Facebook zahájil implementaci této nové funkce v některých zemích a v následujících týdnech se rozšíří do zbytku světa. Nevíme, kdy bude k dispozici ve Španělsku i v Latinské Americe.

Aplikace pro videohovory

Facetime videohovory

Zatímco Facebook implementuje tuto novou funkci ve všech zemích, můžeme pomocí aplikací uskutečňovat videohovory, které vám ukážeme v tomto článku. Jak jsem už dříve řekl, nejlepší volba pro skupinové videohovoryTo je to, co nám Skype nabízí prostřednictvím služby Meet Now, platformy, která respektuje naše soukromí, také nemá žádnou touhu shromažďovat naše data a šifruje videohovory mezi koncovými zařízeními.

Dalším řešením je Apple FaceTime, pokud jsou všichni účastníci, Pokud máte Mac nebo iPhone, iPad nebo iPod touch. Pokud však naše potřeby nespočívají jen v shromažďování mnoha lidí, může být užitečná jakákoli jiná aplikace s až 12 kontakty, od WhatsApp (v současné době omezující videohovory na 4, ale během několika dní se zvyšuje na 8), až po Google Duo.

Služba skupinových videohovorů Google existuje již několik dní Google Meet je k dispozici zcela zdarmaSlužba, která umožňuje virtuální schůzky až 100 lidí, je integrována do kancelářského balíku společnosti Google a také nám nabízí veškeré zabezpečení, které hledáme na platformě se zkušenostmi v technologickém světě.