Moto G a LG G2 Mini – Porovnáváme dva Androidy za stejnou cenu

Nové Moto G má spoustu následovníků a je nesporným králem střední třídy, ale na tomto trhu je více kandidátů. Jedním z nich je LG G2 Mini. Oba terminály sdílejí stejnou cenu, to znamená, že stojí 179 EUR. Pokud se ocitnete na křižovatce a nevíte, kterou koupit, může vám pomoci následující srovnání mezi Moto G a LG G2 Mini.

moto g lg g2 mini

Stejná cena a téměř stejný hardware … který z nich chcete? / © Motorola / LG / ANDROIDPIT

Design

Jako konstrukční rozdíl je třeba poznamenat, že Moto G je silnější a těžší než LG G2 Mini, a to jak z plastu, tak ve velmi podobných rozměrech. Důvodem, proč Moto G dosahuje tloušťky 11 mm, je zvlnění na zadní straně. Tento smartphone se však v rukou cítí skvěle a je velmi ergonomický. Na druhou stranu váží LG G2 Mini pouze 125 gramů, zatímco Moto G dosahuje 149 gramů.

Moto G 2014 má vzadu zakřivený tvar. / © ANDROIDPIT

LG G2 Mini sleduje většinou čtvercové čáry, ale také ukazuje zájem o křivky, které si všimneme, zejména na bočních hranách a rozích. Textura zadního krytu je drsná, na rozdíl od hladkého matného plastu Moto G. Nakonec je třeba poznamenat, že v návaznosti na nové estetické linie, které začaly u LG G2, přináší LG G2 Mini panel tlačítek na zadní straně.

lg g2 mini vodoznak 9

LG G2 Mini má baterii a odnímatelné pouzdro. / © ANDROIDPIT

Pouzdro LG G2 Mini i Moto G je odnímatelné, ale zde také najdeme rozdíl: baterie smartphonu LG je odnímatelná a baterii Moto G nelze vyjmout. Něco, co může výrazně ovlivnit rozhodnutí některých uživatelů. Při vyjímání pouzdra najdeme v obou terminálech slot pro kartu microSD a také sloty pro dual SIM v Moto G.

obrazovka

Obě obrazovky mají technologii LCD a podobnou velikost i přes různá rozlišení. LG G2 Mini má 4,7palcový panel s rozlišením qHD (960 x 540 ppi), zatímco Moto G má 5palcovou obrazovku s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů). V tomto ohledu uvidíme několik rozdílů.

Obrazovka Moto G je velmi jasná. / © ANDROIDPIT

Nejprve si všimneme, že jas a ostrost Moto G jsou vyšší. Tóny na LG G2 jsou o něco tišší. Nejtěžší oči si všimnou, že u LG G2 Mini jsou některé pixely viditelnější.

software

Zde budou zařízení Motorola vždy výhodou. Moto G již má Android 5.0.2 a má také čisté rozhraní pro Android s některými dalšími aplikacemi. To výrazně ovlivňuje plynulost terminálu. Mezi aplikacemi najdeme Migrace pro usnadnění přenosu dat z našeho starého terminálu do tohoto terminálu; Varovat; Pomoc; a Assistant pro konfiguraci různých profilů.

Recenze Motorolla Moto G 16

Moto G má rozhraní Pure Android s různými aplikacemi a softwarovými funkcemi od výrobce. / © ANDROIDPIT

LG G2 Mini je verzí LG G2, a proto má starou vrstvu přizpůsobení LG. Ano, s dětskými ikonami a animacemi. Tomu se jako vždy lze vyhnout instalací spouštěče. Ve prospěch bychom měli zmínit Knock On / Off a Knock Code; Snadný režim, který může být velmi užitečný pro ty, kteří potřebují jednoduchý smartphone.

Fotoaparát

Fotoaparát prvního Moto G nezískal příliš dobré recenze, takže výrobce vynaložil velké úsilí na jeho vývoj. Oba terminály jsou vybaveny 8 MP kamerou; Společnost LG přidává několik režimů fotografování a věnuje velkou pozornost selfie, zatímco fotoaparát Moto G je jednodušší. Fotografie, které vyšly, jsou dobré, ale moje měřítko je vodítkem pro fotoaparát Moto G.

Technické specifikace

Motorola Moto G (2014) LG G2 Mini

Systém

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Rozměry

Hmotnost

Android 4.4.4 KitKat (Android 5.0.2 k dispozici) Android 4.4.2 KitKat
5 palců (720 x 1280 pixelů, 294 ppi) 4,7 palce, qHD (960 x 540 pixelů, 234 ppi)
Qualcomm Snapdragon 400, 1,2 GHz, čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 400, 1,2 GHz, čtyřjádrový
1024 MB 1024 MB
8/16 GB + microSD 8/16 GB + microSD
2 070 mAh 2,440 mAh
8 MP (zadní), 2 MP (přední) 8 MP (zadní), 1,3 MP (přední)
HSPA, WiFi, Bluetooth 4.0, Dual SIM HSPA, WiFi, Bluetooth 4.0, LTE, NFC
141,5 x 70,7 x 11 mm 129,6 x 66 x 9,9 mm
149 gramů 125 gramů

výsledek

Jak jsem řekl na začátku článku, cena těchto dvou smartphonů je na Amazonu (LG G2 Mini, Moto G) stejná, což je mezi nimi něco podezřelého. Pozitivní stránkou LG G2 Mini může být konektivita LTE, vyměnitelná baterie, některé softwarové funkce a design (pokud se vám líbí funkce zadního panelu s tlačítky). Moto G je naopak modernější smartphone, má lepší displej a od prvního obdrží Android 5.0 Lollipop.

Který byste si vybrali? Více o obou terminálech se dozvíte v recenzi Moto G a LG G2 Mini.