Moto X vs Moto Maxx – oddělené při narození?

Od té doby, co jsem poprvé slyšel o Verizonově Droid Turbo, jsem byl zvědavý na tento terminál. Zpočátku tento úžasný smartphone neměl žádné plány překračovat hranice a dosáhnout Evropy. Stejně jako v případě prvního Moto X však americký výrobce chce, aby jeho nový telefon oslovil co největší počet lidí pod jménem Moto Maxx. Jak by to mohlo být jinak Porovnáváme Moto X s Moto Maxx.

Moto X 2014 (vlevo) vs. Moto Maxx (vpravo). / © ANDROIDPIT

Design

Moto Maxx navazuje na starou designovou řadu Motorola. Ano, stále k dispozici v rodinách RAZR a Droid. Samozřejmě bychom neměli zapomínat, že tento terminál je Droid, ale byl přijat celosvětově rodinou Moto.

Moto maxx levá strana

Sportovnější design s nylonovou texturou. / © ANDROIDPIT

Navzdory tomu, že pocházejí od stejného výrobce, jsou tyto smartphony fyzicky odlišné od čehokoli jiného. Osobně mám pocit, že Moto X má elegantnější design, zatímco Moto Maxx se řídí praktičtějším a mladistvým jazykem. Dosud mě nebavilo vzít si ji do ruky, ale když jsem se podíval na fotografie, byl jsem přesvědčen, že nabízí dokonalý úchop a dobrý pocit. Moto Maxx je vyroben z nylonu s texturou Kevlar. Naproti tomu máme kovový okraj Moto X a nekonečné zadní textury.

obrazovka

Oba terminály mají stejnou velikost a technologii obrazovky i přes různá rozlišení. Zvláště máme Moto Maxx dosahuje 2560 x 1440 pixelů zatímco rozlišení zůstává na Moto X FHD (1920 x 1080 pixelů). To se odráží v hustotě pixelů na palec. Nový terminál společnosti Motorola by mohl mít ultra ostrý displej s 565 pixely na palec.

moto maxx recenze vpředu

Moto Maxx má jasný a ostrý displej. / © ANDROIDPIT

Musím předpokládat, že dva displeje budou vykazovat stejně jasný obsah a dobré barevné podání. Každopádně budu muset mít obě zařízení po ruce, abych se dostal do podrobností.

Další informace o této části vám doporučujeme přečíst si recenze Moto Maxx a Moto X.

software

Moto Maxx, smartphone Motorola, také získává výsadu aktualizací Google. Oba terminály proto mají standardně Android 4.4.4 KitKat, ale Android 5.0 Lollipop dostanou velmi brzy. Globální verze Moto Maxx se řídí pokyny ostatních motocyklů, a tedy systémových aplikací a inteligentního příkazového centra Moto (Assist, Actions, Voice and Display).

Moto X 2014 je velmi stylové zařízení s velmi jasnou obrazovkou. / © ANDROIDPIT

Fotoaparát

V tomto ohledu bych vás měl jednoduše nechat s tím, že fotoaparát Moto Maxx má 21 MP snímač, zatímco Moto X 2014 zůstává na 13 MP. Obě přední kamery mají 2 MP. Rozdíl je v zacházení s dvojitým LED bleskem. V Moto X jsou v kruhu, který ovlivňuje projekci světla, zatímco v Moto Maxx budeme mít LED světlo nalevo a napravo.

moto maxx fotoaparát

Moto Maxx má 21 MP snímač. / © ANDROIDPIT

baterie

Moto Maxx je stále silnější a jeho 3 900 mAh baterie nechává v té chvíli jakýkoli smartphone ve výšce bitumenu. Mezi nimi je i Moto X, který s 2300 mAh výrazně zaostává (uživatelé vlastně nejsou moc spokojeni s autonomií nového Moto X).

droid turbo 2 PŘEDNÍ VERZE

Moto Maxx má velmi výkonnou baterii. / © Motorola

Technické specifikace

Moto X 2014 Moto Maxx

OS

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Velikost

Hmotnost

Cena

Android Lollipop 5.0 Android 4.4.4 KitKat
5,2 palce, AMOLED, QHD, 1920 x 1080 pixelů (424 ppi) 5,2 palce, AMOLED, QHD, 2 560 x 1 440 pixelů (565 ppi)
Čtyřjádrový Snapdragon 801, 2,3 GHz Snapdragon 805, 2,7 GHz, čtyřjádrový
2 GB 3 GB
16/32 GB (bez microSD) 64 GB (bez microSD)
2 300 mAh 3 900 mAh
13 MP / 2 MP (přední) 21 MP / 2 MP
WiFi, NFC, Bluetooth 4.1, LTE GSM, CDMA, LTE, WIFI
140,8 x 72,4 x 9,9 mm 143,5 x 73,3 x 11,2 mm
144 gramů 176 gramů
497 € (Amazon.com) 699 € (64 GB verze)

výsledek

Moto Maxx je sportovní a výkonná verze Moto X, stejně jako jeho bratranec ze Zumosolu. Jedním z nich je ladnost a sofistikovanost, druhým síla a funkčnost. Miluji design Moto Maxx, protože mám rád pocit ze smartphonu, o kterém vím, že se nikdy nezlomí, a tento terminál mi dal tento pocit, jak jsem uvedl v analýze Moto X. Nyní, vzhledem k ceně, mě Moto Maxx trochu stáhne. Co myslíš?