Nabijte baterii svého smartphonu rychleji

Stalo se to nám všem – uvědomili jsme si, že jste opustili dveře a zapomněli si nabít telefon. Pětiprocentní výkon vás příliš daleko nedostane, ale nemáte dost času čekat na nabití terminálu. Co můžeš udělat? Můžete se podívat na naše oblíbené tipy, jak rychleji nabíjet baterii.

Získejte správnou zástrčku

Jen proto, že jsou nabíječky pro Android univerzální, neznamená, že jsou všechny stejné. Pokud chcete rychlé nabíjení, nabíjení telefonu z počítače je špatný nápad: port USB 2.0 produkuje pouze 2,5 wattů, zatímco porty USB 3.0 poskytují 4,5 wattů. Pravidelná a aktualizovaná zástrčka poskytne mnohem více energie a nabije váš telefon mnohem rychleji.

Většina telefonů se systémem Android je kompatibilní s rychlými nabíjecími systémy, které dokážou do vašeho telefonu dodávat 15 wattů, ale mějte na paměti, že to, že váš smartphone tento systém má, neznamená, že se nabíječka, která je dodávána ve výchozím nastavení, nabíjí. rychle, takže si možná budete muset koupit sami. Příkladem této situace je LG G4, jehož skříň není dodávána s rychlou nabíječkou.

AndroidPIT Limefuel 4 USB 2

Rychlým řešením může být také externí baterie. / © ANDROIDPIT

Nemusíte používat ani nabíječku vašeho výrobce (nákup nabíječky jiného výrobce vám ušetří jmění), ale držte se dál od pochybných výrobců, kteří nenabízejí dobré služby nebo pojmenují produkt, což může věci zhoršit a zahřát některé telefony.

Pokud používáte telefon, nepoužívejte bezdrátový nabíjecí systém, protože nebude nabíjet váš telefon tak rychle jako kabelové nabíječky.

Vstupte do režimu letadla

Čím méně musí váš telefon dělat, tím rychleji se bude nabíjet přesně, takže režim v letadle, který udržuje telefon na minimu, vám pomůže, když potřebujete telefon nabít co nejrychleji.

Jak víte, telefon nebude schopen přijímat hovory ani zprávy, nebude mít přístup k internetu ani bezdrátovým rádiím, takže pokud s telefonem nic z toho nemusíte dělat, jedná se o nejrychlejší způsob nabíjení.

Chcete-li rychlejší nabíjení, zapněte režim v letadle. © ANDROIDPIT

Vypněte to!

Pokud navíc během doby nabíjení s telefonem nemusíte nic dělat, telefon úplně vypněte, abyste zajistili co nejrychlejší nabíjení. Je to poněkud drastické řešení, které vám může ušetřit čas navíc, když jej znovu zapnete.

Využijte výhod režimů spořiče baterie

Každé zařízení, které přináší Android Lollipop, bude mít režim spořiče baterie. Ať už jde o čistý Android, nebo rozhraní upravil výrobce, v nastavení telefonu najdete režim uložení. Použijte toto, když budete trávit delší dobu mimo zásuvku.

Zakažte nepotřebné funkce

Zkontrolujte, zda jsou v telefonu povoleny funkce, které právě nepotřebujete, zejména Bluetooth, GPS, Wi-Fi a NFC. Zavřete všechny aplikace a nedovolte, aby telefon automaticky zálohoval nebo aktualizoval aplikace.

nastavení androidpit galaxy s4 1

Vypněte nepotřebné funkce. © ANDROIDPIT

Nedotýkejte!

Pokud potřebujete přijmout hovor nebo obdržet důležitou zprávu během nabíjení telefonu, nedotýkejte se obrazovky každých třicet sekund. Proč? Protože věc, která spotřebovává nejvíce baterie, je obrazovka.

Jedná se o malé tipy, ale udělají velký rozdíl, když potřebujete rychle nabít telefon.

Vyzkoušeli jste je Co děláte, když potřebujete rychle nabít telefon?