Naskenujte své staré fotografie a uložte je navždy v digitálním formátu

Google má velké množství aplikací, které jsou předinstalovány na většině našich zařízení Android. PhotoScan je nejnovější aplikace vyvinutá společností Mountain View. Tato nová aplikace, která je k dispozici pro Android i iOS, slouží ke skenování starých papírových fotografií spících v našich zásuvkách a policích.

Fotografie na papíře mají stále mnoho výhod, ale mají jednu zásadní chybu: nemají rádi plynutí času. Většina z nás si však stále ponechává mnoho fotografií, které nemají digitální verzi, vytištěné na papíře. Zejména na našich fotografiích z dětství se v našich skladovacích místnostech v průběhu let objevují zažloutlé obrazy.

Fotografie na papíře mají mnoho výhod, ale mají také jednu zásadní chybu: nemají rádi plynutí času

Samozřejmě pro to existují řešení již léta. Mohou být profesionálně skenovány, ale náklady na operaci jsou obvykle poměrně vysoké. Fotografování tištěné fotografie je další možností, ale bohužel ve většině případů najdeme obraz, který je zkreslený, špatně orámovaný a často plný odrazů. Google na nás myslel (někdy jsou milí) a tým, který stojí za službou Google Photos, službou cloudového ukládání fotografií, kterou spustili v roce 2015, našel PhotoScan. Tímto způsobem Google doufá, že zachrání tyto papírové sbírky fotografií ponechané jejich osudu.

Aplikace nám konkrétně umožňuje pořizovat fotografie na papíře pomocí nástrojů pro vylepšení výsledku. Velmi snadné použití: PhotoScan nás vede k pořízení nejlepší možné fotografie. Umožňuje hlavně zabránit odrazům bílé. Další výhoda: obrázek je naskenován velmi rychle. Aplikace automaticky ořízne, otočí a narovná barvu a perspektivu obrazu.

PhotoScan eliminuje jakékoli odrazy. © NextPit

Samozřejmě, jako vždy, není zájem společnosti Google irelevantní. Fotografie můžete ukládat do Fotek Google. Myslím si však, že iniciativa je dobrá a výsledek je velmi uspokojivý.

FotoScan z Fotek GoogleNainstalujte si na Google Play

Co děláš se svými starými fotografiemi na papíře?