Naučte se spravovat paměť Android

V interní paměti našeho Androidu můžeme ukládat naše soubory a data. Část tohoto prostoru se spotřebuje pokaždé, když nainstalujeme aplikaci, pořídíme fotografii nebo si stáhneme video, které pošlou do WhatsApp. Tento týden pro Android pro začátečníky spravovat paměť a aplikace Chcete-li ze svého Androidu vytěžit maximum.

Spousta paměti. / © ANDROIDPIT

Nejprve vysvětlíme, co je interní paměť konkrétně. V tabulkách specifikací je vždy specifikována jako paměť ROM a je téměř vždy násobkem dvou gibabajtů (GB) a předchozí obrázek je vždy zdvojnásoben, takže nejběžnější věcí je najít 2 GB, 4 GB, 16 GB, 32 GB.

Při prvním použití telefonu budete překvapeni, když zjistíte, že má méně dostupné paměti, než slíbil výrobce. Hlavním důvodem je to, že operační systém Android zabírá velkou část této paměti. Výrobce našeho smartphonu se systémem Android může také standardně nainstalovat několik aplikací a nemusí od začátku obsahovat některé multimediální soubory (videa nebo hudbu) pro experimentování s telefonem, které zabírají paměť.

Stačí se podívat do nabídky a zkontrolovat, kolik místa zabírá na našem smartphonu. Úložný prostor v Nastavení. Zde uvidíme, co zabírá nejvíce místa, a můžeme to správně spravovat.

paměť 01

Jak vidíte na pravé obrazovce, aplikace mohou zabrat spoustu místa / © ANDROIDPIT

Jak spravovat paměť

V případě, že je paměť plná kvůli spoustě hudby, spoustě videí nebo spoustě stažených souborů, řešení, jak ji trochu uvolnit, je velmi snadné, připojte smartphone k počítači a k ​​němu soubory (data, hudbu, video atd.).

Je také možné, že data uložená v mezipaměti jsou velmi velká. Mezipaměť je druh knihovny, kde se ukládají data pro pozdější načítání. Osvobodit je, jen Data v mezipaměti Y Přijmout, veškerá paměť, kterou zabírá, se uvolní automaticky, stačí si uvědomit, že vše, co zkopírujete do schránky, bude odstraněno.

paměť 02

Vymazání mezipaměti rychle a snadno. / © ANDROIDPIT

Zbytek akce probíhá v nabídce Nastavení. Zvláště, Vedoucí appilace nebo pouze v závislosti na zařízení Aplikace. Můžeme přistupovat z Úložný prostor klikněte Aplikace nebo z Nastavení existuje další možnost s názvem Aplikace.

Dva způsoby přístupu k vašim aplikacím. / © ANDROIDPIT

Nabídka aplikací

Jakmile tu budeme, musíme poslouchat náš zdravý rozum a vyjasnit si tři věci: Jedna: Odstranit úplně smaže aplikaci z telefonu. Dva: Smazat data Odstraní data uložená po instalaci aplikace, například registrační údaje (uživatelské jméno a heslo). A tři: Vyčistit mezipaměť I když je téměř jistě postradatelný, vymaže data, která aplikace uložila do mezipaměti.

Odstranit:

Není toho moc vysvětlovat. Pokud zvolíme tuto možnost, aplikaci odinstalujeme. Je zřejmé, že se nedoporučuje být aplikací, kterou používáme.

Smazat data

Pomocí této možnosti vymažeme všechna data aplikace. Například pokud to zvolíme na Facebooku, budeme muset znovu zadat hesla. Doporučuje se čas od času vyčistit, ale uvědomte si, že v závislosti na aplikaci může být více škodlivé než prospěšné. Například hry uložené ve hrách budou odstraněny.

Vyčistit mezipaměť

I zde musíte být opatrní. Vymazání mezipaměti aplikací, které zabírají spoustu místa, je velmi dobré. Mezipaměť, jak jsem vysvětlil dříve, je jakousi knihovnou, která ukládá data, takže je dobré ji čas od času vymazat. Například vymazáním mezipaměti budeme moci po aktualizaci odemknout aplikaci, která nefunguje kvůli starým datům.

paměť 04

Zkontrolujte své aplikace a nekontrolujte vás. / © ANDROIDPIT

Přesunout na SD kartu

Pokud máme v zařízení také kartu microSD, vedle možnosti Smazat datavolba Přesunout na SD kartu. Tato možnost vám umožní přenášet aplikace na SD kartu. Tento postup je pro některé aplikace jednoduchý, stačí kliknout na tuto možnost a proces proběhne automaticky. U jiných aplikací to však může být trochu komplikované a dokonce nemožné, pokud nemáte oprávnění root. Zde je malý průvodce, jak spravovat SD kartu.

Kterákoli z těchto možností, nová stahování, aktualizace atd. Pomůže nám to optimalizovat fungování našeho Androidu uvolněním vnitřní paměti.

Jste učitel, který vám už vyčerpává paměť, nebo se občas potloukal?