Nejběžnější problémy a řešení Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2 je smartphone, který je vlajkovou lodí Japonců asi šest let, i když to není špatný terminál. Tato generace rodiny Xperia byla vývojem, který jsme mohli označit za úspěšný, i když ve srovnání s předchůdcem nebyl příliš nápadný (například přední reproduktory a přechod od technologie TFT na obrazovce k IPS při zachování technologie Triluminos). Stejně jako jakýkoli terminál, který stojí za jeho sůl, není dokonalý a trpí některými více či méně běžnými problémy. Pro některé vám poskytneme řešení, díky kterému bude vaše Sony Xperia Z2 pro vás ještě lepším terminálem.

1. Můj terminál není vodotěsný

Jak víte, Sony Xperia Z2 je vodotěsná a může se ponořit do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. K tomu jsou konektor USB a zásobníky karet microSIM a microSD chráněny kryty, které je izolují od vody. Bohužel to není příliš populární kvůli tomu, jak nepříjemné je muset otevřít kryt a nabít náš smartphone.

Pokud jsou všechna víčka dobře utěsněna, není nutné, aby do nich vnikla voda, proto víka před ponořením zavřete. Možná stále proniká voda (konektor sluchátek netěsnil dobře přívod vody nebo někde praskla guma na krytech a umožňovala vniknutí tekutin). Před časem bylo ve skrytém menu zmíněno, že existuje možnost, kde si můžete vyzkoušet, zda je váš smartphone vodotěsný, testováním tlakového senzoru, který obsahuje terminál, ale podle technické služby Sony to zjevně není jeho užitečnost.

14 Xperia Z2 Water

Nezapomeňte pevně zavřít kryty, abyste zabránili vniknutí vody. / © Sony

Přesné řešení? Nedávejte to do vody, je jisté, že se do toho takto nic nedostane, protože pokud by se váš terminál dostal do vody, záruka Sony se vás nevztahuje (což nechápu). Pokud jej jakýmkoli způsobem vložíte do vody, nezapomeňte jej důkladně osušit, aby se co nejvíce zabránilo vniknutí zhoubných kapek a způsobení nepořádku v obvodech.

2. Selhání magnetického náboje

Aktualizace Xperia Z2 na Android 5.0.2 Lollipop byla pro uživatele Sony Xperia Z2 velkou změnou, ale také přinesla určité problémy. Po této aktualizaci několik uživatelů začalo hlásit problémy s magnetickou nabíječkou; po připojení k dokovací stanici začala blikat ikona baterie, která ukazuje ikonu, kterou nabíjí (blesk) a schovává ji. Než zjistíte, zda se jedná o skutečný problém, doporučuji zajistit, aby nabíjecí kolíky terminálu byly v dobrém kontaktu a bez nečistot, které brání správnému kontaktu.

Sony Xperia Z2 má magnetický nabíjecí dok. / © Sony, ANDROIDPIT

Nejtěžším řešením tohoto problému by bylo zaslat jej technické službě a doufejme, že jej opravený vrátí, ale pokud jste pokročilý uživatel, většina lidí si všimla, že návrat zpět na Android 4.4.4 Kitkat fungoval, pak magnetické nabíjení funguje znovu správně. Možná je to kvůli problému se softwarem, který systému neumožňuje ověřit, zda je správně připojen (kupodivu).

3. Zadní okno se škrábe

Vzhledem k tomu, že tělo Sony Xperia Z2 je pevné, je přední i zadní sklo po stranách přilepeno. Bohužel existuje několik faktorů, které mohou způsobit odlepení zadního okna: nekvalitní lepidlo použité při výrobě nebo nadměrné teplo na terminálu jsou nejčastějšími příčinami. I když to nebylo ani první (stalo se u Xperia Z), ani poslední (nejvíce se mluvilo o vadném Samsung Galaxy S6), mnoho terminálů se skleněnou zadní stranou může tyto problémy zažít.

Tlačítka obrazovky AndroidPIT sony xperia z2

/ © ANDROIDPIT

Nejbezpečnějším řešením je zaslat terminál technické službě, vyměnit zadní část a přilepit ji na místo. Ale pokud jste dobrodruzi a chcete to udělat sami, první věcí, kterou musíte udělat, je ujistit se, že si koupíte originální zadní díl (určitě to bude dražší, ale stojí za to) a koupit UV gel a příslušnou sušící pec pro daný gel. . Tímto způsobem budete mít jistotu, že se zadní kryt po dlouhou dobu (nebo vůbec) neodlepí.

4. Nemohu nastavit posuvný zámek

Mnoho z nás se snaží chránit své soukromí tím, že brání někomu v přístupu k našemu smartphonu bez našeho svolení, a proto jsme se rozhodli použít metodu odemknutí pomocí kódu PIN, hesla nebo vzoru. Někteří z nich však již nevěří, že jedna z těchto metod je nutná, a tak se rozhodnou vrátit k plovoucí metodě, která je dodávána ve výchozím nastavení, ale zjistí, že nemohou.

inteligentní zámek

Pokud chcete, vraťte se zpět k odemčení. / © ANDROIDPIT

Abychom se vrátili k posouvání, první věcí, kterou musíme udělat, je zajistit, aby byl Smart Lock deaktivován. Smart Lock je způsob, jak nám usnadnit používání terminálu, který můžete nakonfigurovat tak, že při odeznění terminálu není třeba zadávat vzor nebo heslo pro odemknutí terminálu (například pokud jej připojíte k zařízení USB nebo Home v zařízení). Chcete-li získat přístup k Smart Lock, musíte přejít do Nastavení> Zabezpečení Důvěryhodní agenti a deaktivovat Smart Lock (Google). Pokud vám stále nedovolí přepnout zpět na posouvání, budete muset odstranit důvěryhodné přihlašovací údaje umístěné v Nastavení> Zabezpečení a vyhledat Odstranit přihlašovací údaje v části Úložiště pověření.

5. Můj terminál je velmi horký

Sony Xperia Z2 je terminál s velkým výkonem a velký výkon naznačuje, že generuje velké množství tepla, takže není divu, že si na zadním krytu do určité míry všimnete velkého množství tepla. V některých případech je teplota tak extrémní, že je uchopení nepříjemné. To platí zejména v nejnáročnějších hrách a nahrávání ve 4K, a v některých pokročilých režimech fotoaparátu (například efekty AR). Je jasné, že Sony Xperia Z3 + není katastrofa, ale může vás vyděsit, i když sotva zavře aplikaci fotoaparátu.

Nejprve zkontrolujte skutečné teploty pomocí teplotního monitoru, jako je CPU-Z. Pokud teplota dosáhne nebo přesáhne 60 ° C, je třeba ji alarmovat, takže musíte být opatrní. Nikdy nestrávte příliš mnoho času s terminálem vystaveným slunci, protože je obzvláště choulostivý, pokud je vyroben ze skla a může dokonce způsobit vyčnívání zad.

z2 vody

Pokud se příliš zahřeje, jděte s tím přes palubu. / © ANDROIDPIT

Zkontrolujte také aplikace na pozadí, z nichž některé mohou způsobit zbytečné spuštění procesoru a generování dalšího tepla. Zkontrolujte, zda se váš terminál dostal do hlubokého spánku v aplikaci CPU Spy. Pokud tak neučiní, opět některé aplikace blokují terminál v poslechu a budete muset zjistit, který z nich je na vině (Facebook bude pro mě hlavním viníkem). Pokud je terminál příliš horký a chcete jej rychle ochladit, neváhejte, dejte si studenou vodní lázeň, ale ujistěte se, že jsou kryty dobře uzavřeny.

To byly nejčastější problémy s řešením pro Sony Xperia Z2, terminál stále skvělý, i když ne dokonalý, je vysoce doporučeno, pokud chcete špičkový produkt za dobrou cenu. Některý z těchto problémů? Kdokoli jiný, koho chcete sdílet s komunitou?