Nejlepší triky pro Google Hangouts

Hangouts je přední program společnosti Google pro zasílání zpráv pro Android, iOS a web. Hangouts nyní mohou také synchronizovat vaše e-mailové a SMS zprávy, i když se zdá, že se to občas děje. Existují také náznaky, že Google bude hrát v Project Fi po jeho rozšíření velkou roli. Podívejte se na naše nejlepší tipy a triky Google Hangous pro Android, abyste mohli tuto službu pro zasílání zpráv napříč platformami využít na maximum.

Používáte Google Hangouts? Aplikace pro zasílání zpráv Google nabízí mnohem víc, než si myslíte. Pokud ji již používáte, získáte od nynějška více. Pokud tyto triky nepoužíváte, budete se tak cítit.

androidpit google hangouts hrdina 3

Zde jsou ty nejlepší triky pro Hangouty. / © ANDROIDPIT

Synchronizujte Hangouty se svým e-mailem

Věděli jste, že si můžete zprávy služby Hangouts v Gmailu prohlížet stejně jako e-maily? Pokud máte přístup k doručené poště Gmailu z webového prohlížeče, klikněte vlevo na tlačítko „Více“. Uvidíte možnost „chatu“. Kliknutím sem zobrazíte seznam konverzací ve službě Hangouts v e-mailovém formátu.

Klepnutím na tlačítko Chaty zobrazíte všechny své konverzace ve službě Hangouts v Gmailu. / © ANDROIDPIT

Odtud můžete odpovídat, označovat, označovat jako oblíbené a dokonce vyhledávat mezi konverzacemi; to vám dává více možností než používání aplikace Hangouts.

Skrýt skrytý obsah

Pokud používáte Hangouts v Lollipop, každý, kdo zvedne váš smartphone, může vidět části konverzací na uzamčené obrazovce. Chcete-li tomu zabránit, zvolte Nastavení> Zvuk a oznámení> Oznámení aplikací> Hangouts a klepněte na přepínač Skryté (nebo citlivé).

Na některých smartphonech je možné, že tato možnost není stejná jako na mém LG G2 (s vypálenou ROM na základě skladu LG Lollipop) a Sony Xperia Z2, ale na mém HTC One S s CM 12.1 se tato možnost nazývá Zakázat trvalá oznámení . Myslím, že vzhled této možnosti závisí na ROM, kterou máte ve svém zařízení.

Skrýt soukromé informace na uzamčené obrazovce. / © ANDROIDPIT

Přidejte funkce SMS

Pokud chcete, můžete použít Hangouts jako výchozí aplikaci pro SMS v systému Android a zobrazit textové zprávy smíchané s konverzacemi okamžitých zpráv. V nabídce aplikace přejděte do Nastavení> SMS a klepnutím na možnost výše povolte funkci (objeví se malé potvrzovací okno).

Android sms aplikace pro hangouty

Jako aplikaci pro SMS můžete používat Hangouts. / © ANDROIDPIT

Změňte, kdo vás může kontaktovat

Pokud si chcete vybrat, kdo vás může kontaktovat prostřednictvím služby Hangouts, můžete to udělat jedním z těchto způsobů. V aplikaci Hangouts přejděte do Nastavení, klepněte na svou e-mailovou adresu a poté klepnutím na „Přizpůsobit pozvánky“ rozhodněte, kdo vám může poslat přímou zprávu nebo vás pozvat na chat.

Pozvánky na setkání v Androidpitu

Vyberte, kdo vás může a nemůže kontaktovat v Hangouts. / © ANDROIDPIT

Vypnout upozornění

Jsou chvíle, kdy nechcete být vyrušováni konverzacemi na Hangouts (například jít do kina nebo spát). Klepněte na Zastavit oznámení v hlavní nabídce aplikace a vyberte časové období, kdy nechcete být rušeni. Můžete dosáhnout klidu a pohody od jedné hodiny do 3 dnů.

Na chvíli vypněte oznámení. / © ANDROIDPIT

Nakonfigurujte widget

Widget pro domovskou obrazovku služby Hangouts se může zdát dostatečně jednoduchý, ale je to docela pohodlný způsob, jak zobrazit vaše konverzace a zkontrolovat nové zprávy bez otevření aplikace.

Chcete-li nakonfigurovat widget Google Hangouts, stiskněte a podržte prázdnou oblast na domovské obrazovce, vyberte Aplikace a widgety (nebo pouze widgety) a klepněte na Hangouty. V mém případě, jak na Xperia Z2, tak na LG G2, i když si můžu vybrat widget, když ho vložím do widgetu, který již není k dispozici při jeho umístění, nevím, jestli to znamená, že widget již nefunguje nebo nemám konverzace a je to chyba překladu.

widget hangoutů pro androidpit

Widget Hangouts stojí za to vidět. / © ANDROIDPIT

Posílejte zprávy do svých kruhů

Služba Hangouts je úzce integrována s Google+ na mobilu i webu a jedním ze způsobů, jak tuto kombinaci využít, je poslat zprávu všem lidem v konkrétním kruhu. Chcete-li to provést, jednoduše otevřete kartu zpráv, stiskněte tlačítko Další (vpravo nahoře) a poté začněte psát název kruhu.

Kruhy hangoutů pro Androidpit

Zaměřte své zprávy na konkrétní skupinu. / © ANDROIDPIT

Smažte zprávy, kdykoli budete chtít

Ve výchozím nastavení si Hangouts uchovává kopie všech vašich zpráv. To může být velmi užitečné, ale pokud je chcete odstranit sami, vyberte konverzaci, klepněte na tlačítko nabídky (tři svislé tečky) a vyberte Vymazat historii. Poté budou zprávy po určité době automaticky smazány.

historie hangoutu Androidpit

Nemusíte ukládat historii zpráv. / © ANDROIDPIT

Jaký je váš oblíbený trik pro Hangouts? Dejte nám vědět v komentářích.