NFC čipové nástroje, které byste měli vědět, pokud je máte ve svém smartphonu

Technologie NFC je stále oblíbenější u všech nových funkcí, které získala. Vracíme se k uvedení Sony Xperia S, prvního terminálu, který vyjde po rozvodu Japonska s Ericssonem. Hlavní reklamou tohoto terminálu a jeho bratra Xperia P byla technologie NFC a inteligentní značky. Od té doby tento čip používá stále více terminálů. Dále se naučíme některé z jeho nejzajímavějších funkcí.

Sdílet soubory

Nezáleží na tom, jestli mluvíme o fotografii nebo dokumentu, který jste uložili do svého smartphonu. Tato funkce představuje rychlý a snadný způsob přesunu souborů z jednoho terminálu do druhého. Jak to udělat, již bylo podrobně popsáno, takže nebudu zacházet do podrobností a jen řeknu, že musíte povolit NFC v obou terminálech, otevřít soubor, který chcete sdílet, vložit dvě zařízení do řady, dotknout se obrazovky a přenést.

nfc

2 smartphony, které sdílejí svá nejintimnější tajemství prostřednictvím NFC. / © ANDROIDPIT

Lze také provést obnovení souborů pomocí funkce Touch and Continue (nebo podobné v závislosti na modelu), když jste v počáteční konfiguraci zařízení. S tímto klepnutím a pokračováním se nebudete muset vracet později, abyste zkopírovali určité soubory, a dokonce lze zkopírovat i některé aspekty konfigurace vašeho předchozího zařízení, což vám může znovu ušetřit čas.

Zde najdete podrobnější návod, jak přenášet soubory pomocí NFC.

NFC k platbě

Snížení účtů za produkt nebo službu nás bolí všechny, máme pocit, že část z nás je v cizí kapse, zejména část naší ekonomiky. Držitelé karet budou moci nechat své peníze doma a platit bezpečněji, ale co když daná osoba nechce mít kartu u sebe?

peníze ze smartphonu androidpit 1

Nechte své peníze doma a plaťte pomocí smartphonu. / © ANDROIDPIT

Platební terminály jsou postupně začleňovány do organizací, abychom mohli používat platební metodu, kterou máme (například Samsung Pay, poprvé použitou v Samsung Galaxy S6) a díky NFC posunout náš smartphone blíže k NFC čipu organizace a platba je ještě bezpečnější pomocí PINu, který nakonfigurujeme nebo dokonce Nejlepší ze všeho je, že pokud je pro tento účel v našem terminálu snímač, bude to provedeno pomocí našeho otisku prstu. Je pravda, že do úplného prodloužení ještě zbývá dlouhá cesta, ale je to jen otázka času.

Zde je návod, jak platit pomocí smartphonu.

Spárujte svůj smartphone a další gadget s NFC

Pomocí našeho smartphonu můžeme ovládat více věcí, o kterých už budete vědět. Jakýkoli gadget s čipem NFC lze určitě spárovat s naším smartphonem. Mohly by to být inteligentní hodinky, reproduktor, kamera, nekonečné množství věcí.

sony nfc

Spárujte svůj smartphone s reproduktorem přes NFC, i když je ve tvaru koule. / © Sony

Pravděpodobně si budete muset stáhnout aplikaci, abyste mohli správně ovládat další gadget Google Play, ale bude to stát za to. Chcete-li mít smartphone mimo kapsu, můžete ovládat hlasitost bezdrátového reproduktoru nebo sledovat, na co je fotoaparát zaostřen, na obrazovce smartphonu, aniž byste se museli dívat do hledáčku nebo přistupovat k oznámením pomocí chytrých hodinek.

Změňte nastavení smartphonu

Určitě jste jedním z těch, kteří chtějí ušetřit co nejvíce výdrže baterie, ale chtějí z připojení vašeho smartphonu vytěžit maximum. Možná nebudete vždy chtít povolit umístění nebo Bluetooth. Budete potřebovat pomoc některých inteligentních značek, abyste mohli tyto funkce měnit, jak chcete, aniž byste se museli bavit na obrazovce svého mobilního telefonu.

Pokud můžete použít inteligentní značky, neměňte nastavení ručně. / © ANDROIDPIT

Inteligentní značky jsou malé karty, které obvykle zůstávají prázdné, takže je můžete konfigurovat libovolným způsobem. Tímto způsobem můžete změnit konfiguraci přejetím karty vedle čipu NFC zařízení, například můžete zapnout GPS a Bluetooth, když nastupujete do auta. To bohužel vyžaduje, aby bylo dnes zapnuto NFC, kde je baterie drasticky spotřebována, ale můžete ji zapnout, předat inteligentní značku pro aktivaci toho, co jste nakonfigurovali, a vypnout ji. Tyto karty můžete také nosit na kroužku na klíče nebo je připevnit k vozidlu, abyste při příjezdu předali svůj smartphone.

To byly některé z nejzajímavějších funkcí, které byste mohli použít s NFC vašeho smartphonu, ale můžeme se ztratit v moři tolika funkcí a v budoucnu budou zahrnuty další, takže pokud chcete, využijte tento čip, zůstaňte v obraze.

Používáte některou z těchto funkcí často? Chcete se podělit o to, jak používáte NFC vašeho terminálu?