Nintendo vydělalo v roce 2018 na mobilních hrách 348 milionů dolarů

I když je to Nintendo Trvalo mnoho let, než byly mobilní platformy vnímány pozitivně. Byl to dokonalý ekosystém k zahájení některých jejich klasik, jakmile se ukázalo, jak se mýlili, když se to stalo, ale především Super Mario Run nezískal požadovaný úspěch kvůli vysoké ceně počátečního nákupu – aplikaci, která odemkne všechny úrovně.

Ale jakmile byly vydány nové hry, Nintendo se rozhodlo zavést systém nákupu v aplikaci, který umožňuje vylepšení, ale nikdy neovlivní hru. sázka, která teď vypadá, že funguje velmi dobřeAlespoň to je výsledek z čísel, která Sensor Tower zveřejnila.

Ačkoli Nintendo oficiálně neoznámilo, jaké jsou hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2018Analytická společnost Sensor Tower zveřejnila odhadovanou prognózu tržeb v průběhu celého roku prostřednictvím 4 hlavních her, které nabízí uživatelům iOS i Android.

V tomto posledním trimestru Nintendo zadalo 117 milionů dolarů, což je o 47 procent více než ve stejném období loňského roku. Nintendo po celý rok zvýšilo své příjmy o 15% oproti předchozímu roku.

Většina peněz, do kterých japonská firma jde, jde Přichází přes Fire Emblem HeroesNejoblíbenější hra Nintendo v App Store i Google Play Store s 230 miliony dolarů, což představuje 66% příjmů společnosti z různých her nabízených uživatelům. uživatelé mobilních zařízení.

Dragalia Lost následoval s 58,4 miliony dolarů na druhém místě, následovaný Animal Crossing: Pocket Camp na 48,6 milionu dolarů. Super Mario Run právě shromáždil 10 milionů dolarů Její obrat v roce 2018 je o 19 milionů nižší než v roce 2017.

Novější verze Nintendo pro mobilní zařízení Mario Kart Tour, původně plánované na březen tohoto roku, a toto lze stáhnout zdarma a nabídnout nám nákupy v aplikaci.