Nová Apple TV umožňuje pouze dvě zařízení Bluetooth současně.

Čtvrtá generace Apple TV obsahuje podporu pro velký seznam aplikacíumožňuje vývojářům vytvářet hry a aplikace pro toto zařízení poprvé. Platforma jako Apple TV se zdá být vhodná pro hry pro více hráčů, ale zdá se nová Apple TV bude podporovat pouze dva ovladače Bluetooth současně a tři celkem zařízení, včetně ovládání Apple TV.

TouchArcade Abychom otestovali limity her pro více hráčů na těchto zařízeních, kontaktovali jsme několik vývojářů s vývojářskými sadami Apple TV a tito vývojáři zjistili: byli schopni připojit pouze dva ovladače (Joystick)a dálkové ovládání Apple TV.

To je právě teď Apple TV podporuje celkem tři hráče ovládající hrubude pravděpodobně preferovanou metodou ovládání u her, jako jsou střílečky z pohledu první osoby a plošinovky. Pokus o připojení více než dvou řadičů způsobí automatické odpojení jednoho z prvních již připojených řadičů.

Vývojáři, kteří měli to štěstí, že vyhráli Apple TV Kit, se rozběhli a koupili tunu kompatibilních řadičů MFi v naději, že udělají různé hry až pro 8 hráčů.

Tyto naděje se rychle rozplynuly, když si uvědomily, že se nová Apple TV připojí pouze ke dvěma externím zařízením Bluetooth současně s přiloženým dálkovým ovládáním.

Omezení zařízení připojených přes Bluetooth nezahrnují iPhone, který lze také použít jako herní ovladač pro více hráčů. S vědomím toho, vývojáři musí vložit podporu pro iPhone do aplikací kompatibilních s Apple TV.

Všechny hry a aplikace tvOS musí obsahovat dotykové ovládání pro dálkové ovládání Siri, takže většina her by měla fungovat s ovládacími prvky iPhonu nebo iPadu, ale mnoho hráčů se může rozhodnout použít ovladače MFi pro lepší herní zážitky. Rozhodnutí společnosti Apple přinutit vývojáře k vytváření her s dotykovým ovládáním se nestalo příliš populárním, protože omezovalo hry na velmi základní ovládací schémata.

Apple možná plánuje před říjnovým spuštěním zvýšit počet řadičů podporovaných Apple TV, ale zatím se zdá, že zařízení bude podporovat pouze dva řadiče najednou, což dále omezuje herní možnosti Apple TV. .