Nový iPod Touch 6G podrobně analyzujeme

iPod Touch 6G

Před rokem Apple musel obnovit svůj normální cyklus a uvést na trh nový iPod Touch, který před pár dny převezme nejnovější 5G iPod Touch, ale i přes naděje jeho následovníků toho roku nové zařízení na této lince 5G bylo udržováno jako nejlepší ze série, zařízení, které nepřenáší nic z jiného světa uvnitř, čip A5 (z iPhone 4S) a poloviční GB RAM, takže dnešní funkce je těžší držet krok s ostatními zařízeními iOS.

No, jak už víte, Právě včera byla tiše vydána iPod Touch nové generace, jak komentuje moje manželka na tomto blogu, zařízení, které při pojmenování přeskočí číslo z iPodu 5.1 na iPod 7.1, ale co iPod 6.1?

Moje teorie je velmi jednoduchá, ale vysvětlím vám to později, nejprve chci porovnat oba modely, abychom porovnali jejich vlastnosti a zjistili, jaké jsou změny:

iPod Touch 5G

iPod Touch 5G

 • Čip PRO 5 Dual Core a 1 GHz s architekturou 32 bitů
 • 512 MB Úložiště dat
 • Fotoaparát ISight 5 Mpx a přední strana 1,2 Facetime HD
 • Ohnisková vzdálenost f / 2,4
 • Retina displej 4 “ Rozlišení IPS 1,136 × 640 (326 ppi)
 • Wi-Fi a / b / g / n (802.11n 2,4 a 5 GHz).
 • Bluetooth 4.0
 • Full HD 1080p video při 30 fps
 • Úložná kapacita 32 a 64 GB

iPod Touch 6G

iPod Touch 6G

 • Čip A8 Dual Core a 1,10 GHz s architekturou 64 bitů
 • Pohybový koprocesor M8
 • 1 GB Úložiště dat
 • Fotoaparát ISight 8 Mpx a 1,2 Mpx FaceTime HD vpředu
 • Ohnisková vzdálenost f / 2.2
 • Retina displej 4 “ Rozlišení IPS 1,136 × 640 (326 ppi)
 • Wi-Fi a / b / g / n / ac (2’4 a 5 GHz)
 • Bluetooth 4.1
 • Full HD 1080p video 30 fps
 • Úložné kapacity 16, 32, 64 a 128 GB

Rozdíly

Hlavní rozdíl mezi těmito zařízeními spočívá v procesoru, přičemž přechod z A5 na A8 je obrovským skokem ve zpracovatelském výkonu, nemusí vypadat skvěle, když na papíře uvidíme taktovací rychlosti každého z nich. jedna (rozdíl 100 MHz, nic), ale s vědomím, že jádra A8 jsou vyráběna při 20 nm, podle modelu Enhanced Cyclone a přechodu na 64bitovou architekturu, jsme zjistili brutální skok vpřed, především oceněný skok ve hrách.

Proč hra? Velmi jednoduché A8 je dodáván s mnohem vyšším grafickým procesorem než A5a GPU se moc neřídí frekvencí CPU v GHz, v tomto případě rozhodně obsahuje GPU podobný nebo stejný jako u iPhone 6, což je zajímavé, což umožňuje kompatibilitu s Metal API a také umožňuje zázraky. Sekce grafiky také poskytuje mnohem vyšší výkon zpracování grafiky než dříve a mezitím bude trpět v závislosti na hrách, které chcete použít.

Má také nižší rozlišení než iPhone 6, GPU bude potřebovat méně práce Chcete-li vykreslit obsah, který v této části uvidíme velmi, velmi dobrý výkon.

Kromě procesoru existují vylepšení bezdrátové konektivity, čipu Wi-Fi, který se přizpůsobuje nejnovějším technologiím a dokonce i nejnovějším technologiím, a dokonce Bluetooth 4.1 to vás připraví na velmi blízký internet věcí.

Omezení

Nový iPod Touch není bez omezení, jak je běžné v tomto rozsahu, některé aspekty vyhrazené pro špičková zařízení jsou omezené, v tomto případě vidíme, jak je snímač otisků prstů. Klepněte na ID vlevo v potrubíAle to není jediné omezení, které nasadili, rychlost hodin na 1,10 GHz se může zdát důležitá, ale není to tak, tato rychlost poskytne systému dostatečnou plynulost a stabilitu, ale nebude správně používána, například 1080p a 60 fps iPhone 6 nebo 720p a 240 fps vidíme, jak může nahrávat videa, ale pouze iPod Touch 6G FullHD 1080p při 30 fps (Něco již 5G dělá) a 720p při 120 fps (Stejně jako u iPhone 5S), díky útěku z vězení, pokud jde o software fotoaparátu a známým vývojářům, jako je PoomSmart, nepochybuji o tom, že vylepšení, která porušují tato omezení, umožňují FullHD při 60 fps a další, protože pochybuji, že je to kvůli hardwaru.

Rozměry

Jelikož je zvědavý, věnuji tomu především svou vlastní část. 5G iPod Touch byl tenčí než iPhone 6 Ve skutečnosti, když jsem viděl specifikace iPod Touch 6G, i když to nebylo tak populární zařízení, myslel jsem si, že musí trochu ztížit vložení koprocesoru, více paměti RAM a baterie, která je dokáže správně držet.

K mému překvapení iPod Touch 6G je přesně stejný jako iPod Touch 5GStejná čísla co do velikosti i hmotnosti, ano, máme menší procesor, větší baterii, modernější komponenty a jako faktor překvapení iPod Touch Loop zmizí, což byla taková věc pro ty, kteří nevěděli, o co jde. Zatahovací tlačítko pro nošení řemínku a připevnění iPodu Touch na zápěstí je něco, co jsem možná používal velmi málo, ale poskytlo mi to bezpečnost, když jsem chtěl vědět, že tam je.

výsledek

Všechno řečeno, zbývá jen přemýšlet o příčině událostí, v takovém případě vidíme, jak Apple nezabil zařízení, o kterém jsme si mysleli, že je již hotové. iPod Touch je znovuzrozen a silnější než kdy dříveS hardwarem, který jej udrží naživu po dobu nejméně 2 nebo 3 let, aniž by byl aktualizován nebo umírán při pokusu o aktualizaci, je tento krok na druhou stranu odstraněn v jednom zásahu z několika zařízení Apple, která nadále používají starou architekturu. 32-bit, běž 64 bitů I když poskytuje vyšší výkon a efektivitu, když se první iPad Mini ztratí za několik nebo 3 roky, iPhone 4S umožňuje lepší přípravu na nové verze iOS, které mohou přicházet v jediné 64bitové architektuře. Když vývojáři musí vyvíjet aplikace pro architektury i pro verze iOS, umožňuje jim to vidět software, který má lepší výkon a může mít vyšší kvalitu kvůli sníženému úsilí.