OnePlus 3 nevyužívá veškerou svou RAM, ale existuje lék

OnePlus 3 je dodáván s nainstalovanou 6 GB RAM. Jedná se o informaci, která na první pohled vnáší chiribity do našich očí a funguje dobře při srovnávacích testech, ale zdá se, že ne všechny třpytky jsou zlaté. Zdá se, že mít spoustu paměti RAM se může obrátit a OnePlus 3 ve výchozím nastavení nepoužívá celou svou RAM, ale lze ji vylepšit.

Spor o RAM OnePlus 3

Spoluzakladatel OnePlus Carl Pei potvrdil, že OnePlus 3 nevyužívá veškerou svou RAM kvůli agresivní optimalizaci své spotřeby energie. Počet aplikací využívajících multitasking je omezen na 20 aplikací, což představuje podobný výkon jako vlajkové lodě konkurence s pouhou 4 GB RAM.

OnePlus 3. / © NextPit s 6 GB RAM

Pei také uvedl, že správu paměti RAM mohou změnit pokročilí uživatelé, kteří to zvažují. Dokonce i neoficiální vývojáři ROM pro OnePlus 3 (například CyanogenMod) mohou změnit využití paměti RAM tak, aby co nejlépe vyhovovalo jejich potřebám. Byl také varován, že používání širší paměti RAM společností OnePlus může mít negativní dopad na životnost baterie zařízení.

Vypadá to, že 6 GB RAM je příliš mnoho a zdá se, že jeho plné využití pro více multitaskingu poškozuje autonomii. V každém případě můžete rozšířit multitasking na OnePlus 3, ukážeme vám níže.

Jak zvýšit využití RAM v OnePlus 3

Abychom zvýšili využití RAM při multitaskingu, musíme soubor změnit build.prop Systém. Co uděláme, je změnit maximální počet aplikací spuštěných na pozadí. Ve výchozím nastavení je toto číslo 20, ale můžeme jej rozšířit na 42, jak je navrženo v XDA, abychom mohli využít více RAM.

Varování: Chcete-li tyto parametry změnit, musíme zařízení rootnout. Úpravy systémových souborů mohou narušit integritu vašeho zařízení. Zejména níže navrhované změny mohou zkrátit životnost baterie, protože na pozadí můžete mít více aplikací. Postupujte na vlastní riziko.

Chcete-li změnit systémový soubor build.propKromě toho, že máme oprávnění root, jak jsme již zmínili, máme dvě možnosti: ze zařízení s průzkumníkem souborů s oprávněními root nebo z počítače s ADB pomocí několika pokynů.

androidpit oneplus 3 fix ram 01

Změňte souborbuild.prop / © ANDROIDPIT

Nejjednodušší způsob první a podle aplikace BuildProp Editor ještě jednodušší. Musíte jen otevřít aplikaci a vyhledat horní lištu ro.sys.fw. Hned níže uvidíte příkaz, který změníme: ro.sys.fw.bg_apps_limit. Tento parametr je nastaven na 20 a my ho změníme na 42. Zaregistrujte zařízení a restartujte.

Pro ty z vás, kteří k úpravě souboru používají jiný textový editor build.propMusíte hledat tam, kde je uvedeno na řádku 377 ro.sys.fw.bg_apps_limit = 20 a změnit to ro.sys.fw.bg_apps_limit = 42, V případě použití ADB jej uložte, zkopírujte soubor zpět do zařízení a restartujte.

Myslíte si, že OnePlus omezuje využití RAM? Zkusili jste to vyměnit? Jak se chová baterie? Vyzkoušíme to a výsledky vám ukážeme během několika dní.