Oplatí se koupit řadu Galaxy A 2016?

Druhá generace Samsung Galaxy A rodiny přišla letos bojovat v poli střední třídy. Každý z nich má jiné vlastnosti, které kupujícímu dávají možnost volby podle jeho rozpočtu. V tomto článku se zamyslíme nad tím, zda se terminály řady Galaxy A 2016 vyplatí koupit.

Propracovaný design

Problém s designem je pro mnoho uživatelů trochu subjektivní, ale přesto stojí za pozornost. Zatímco Galaxy A5 a A7 mají ve fyzickém vzhledu některé podobnosti s Galaxy S6, zachovávají si některé hranatější tvary, které již měla první generace Galaxy A. z loňského roku.

Pokud je pro vás design prioritou, Galaxy A5 a Galaxy A7 vás nezklamou. Největší vizuální rozdíl je v jeho velikosti: Galaxy A5 má 5,2palcovou obrazovku a A7 má 5,5palcovou obrazovku.

Galaxy A5 (vpravo) vedle Galaxy S6. / © ANDROIDPIT

Nadprůměrné vlastnosti

Terminály řady Galaxy A přinášejí očekávané výsledky pro různé typy uživatelů nad rámec jejich elegantního vzhledu. Specifikace, zejména A7 s 3 GB RAM, jsou mírně nadprůměrné.

Galaxy A5 má 2 GB RAM, ale pokud jde o procesor, oba terminály sdílejí čip Exynos 7580. Obě zařízení jsou schopna bez obtíží spouštět populární aplikace jako Facebook a Instagram, což se očekává v polovině tohoto roku. .

Na straně roku 2016 nabízí Galaxy A7 lepší výkon multitaskingu díky o 50% větší RAM než jeho mladší bratr.

Galaxy A7 2016 má o 50% více RAM než jeho mladší sourozenec.

AndroidPIT Samsung Galaxy A5 2016 9.

Nová řada Galaxy A má mírně nadprůměrné technické specifikace. / © ANDROIDPIT

Obecně řečeno, tato druhá generace rodiny Galaxy A je vybavena, aby nezklamala. Jak jsem již zmínil, i když mají různé velikosti obrazovky, sdílejí jak rozlišení FullHD, tak samozřejmě technologii AMOLED. Kromě dobrého rozlišení Galaxy A obnovila loni ztracený slot pro kartu microSD a to, co stále přidává u Galaxy S7.

Velkorysá baterie

Baterie v novém Galaxy A nemusí na první pohled mnoho znamenat, ale vzhledem k štíhlosti obou smartphonů mohou být spokojeni. IPhone 6, který má velmi podobnou tloušťku, má 1 810 mAh baterii.

Galaxy A7 má 3 300 mAh baterii, zatímco A5 má kapacitu 2 900 mAh. Ať tak či onak, můžete přejít na 8 hodin používání, ale v případě Galaxy A7 společnost Samsung slibuje 2 dny používání, aniž by bylo nutné šetřit energií.

Galaxy A5 / © ANDROIDPIT s krásným povrchem a velkorysou baterií

Stojí řada Galaxy A 2016 za to?

Ano, zvláště pokud se vám líbí design aplikovaný Korejci a nechcete investovat do špičkových terminálů, jako je Galaxy S6 Edge + nebo Galaxy Note 5, ano, zejména cena.

Galaxy A5 2016 byl uveden na trh za přibližně 450 EUR, ale v tuto chvíli jej najdete na Amazonu za přibližně 360 EUR. Galaxy A7 najdete na Amazonu za přibližně 496 EUR. Kupodivu je to dražší než loňská první vlajková loď, takže možná byste chtěli více, abyste dostali Galaxy S6, kde jej najdete za něco málo přes 400 EUR. Je jasné, že po středním dosahu v roce 2016 je výkon docela pozoruhodný a po baterii následuje rodina, která stojí za to.

Investovali byste do Galaxy A z tohoto roku 2016 nebo byste raději vsadili na další úroveň z předchozích let?