OS X Yosemite: nový operační systém pro Mac

OS X Yosemite

Odpoledne, při zahájení WWDC 2014, sdílíme všechny novinky z hlavní řeči Tima Cooka. Představili dva operační systémy společnosti Apple: iOS 8 pro iDevices; a OS X Yosemite, operační systém používaný v počítačích Mac. Pokud se chcete dozvědět všechny novinky o OS X Yosemite, měli byste pokračovat ve čtení, abyste se dozvěděli vše, co už přes hodinu mluví o tomto novém operačním systému.

Zcela nový, ale známý stylový design. Aplikace, které používáte každý den, se vyvinuly s novými funkcemi. A je to zcela nový vztah mezi vaším Macem a vašimi iOS zařízeními. OS X Yosemite změní váš pohled na Mac a co s ním můžete dělat.

OS X Yosemite

Design: Více kompatibilní s iOS 8, s vylepšením, které vyžaduje OS X

Jednou z nejpotřebnějších věcí v OS X byla změna jeho designu a minulý rok bylo zmíněno o remodelaci OS X, aby byl kompatibilnější s iOS 7 (i když v tomto případě iOS 8). A Apple toho dosáhl s OS X Yosemite, který kombinuje charakteristický design tradičního OS X s designem iOS.

Mnoho aplikací s okny, jako je Safari, Finder, má rozmazání … A mnohem více ve Zprávách a FaceTime, které nabízejí mnohem větší průhlednost, je mnohem jednodušší a snáze pozorovatelné. Líbí se mi to a ne málo.

Přidáním průsvitnosti k určitým prvkům rozhraní OS X Yosemite jsme věnovali větší pozornost jeho obsahu.

Safari

Například pokud analyzujeme jeho okno Safari, Chápeme, že se toho hodně změnilo a důležitý je web, který vidíme. Máme tedy pouze ovládací tlačítka oken (s novými, zářivějšími barvami a bez stínů), ovládací prvky navigace, adresní řádek (velmi, velmi jemný a zjednodušený) a samozřejmě tlačítka, která shromažďují veškerý ruch. Sdílejte informace a nastavení Safari.

Na druhou stranu máme všechny Nové ikony pro OS X Yosemite. Nyní jsou bez stínu, mnohem plošší a do slotu OS X přidávají minimalističtější nádech. Čelíme skutečně brutálnímu iOS efektu, a když porovnáme design Springboardu s designem OS X Yosemite, je to téměř přichycené. Apple, udělal jsi to znovu.

OS X Yosemite

S OS X Yosemite jsme zjednodušili vzhled Docku a jeho ikon, abychom zajistili konzistentnější vzhled. Tento nový přístup k ikonám poskytuje soudržnější pohled na celou rodinu aplikací, přičemž každý z nich je okamžitě rozpoznatelný.

Aplikace: více zjednodušení, větší potenciál. OS X Yosemite.

S kompletním přepracováním rozhraní OS X Přicházíme k nejdůležitějším aplikacím aktualizovaným v OS X Yosemite. A nemůžeme se zastavit při každé aktualizaci každé aplikace, protože můžeme vytvořit příspěvek, který by ani andělé nechtěli číst. I tak budeme v budoucích příspěvcích postupně ukončovat všechny novinky o OS X Yosemite.

Pošta

Nejprve je tu aplikace Mail, kterou používáme k odesílání a přijímání e-mailů. Jednou z hlavních inovací je, že můžeme poslat více než 5 GB příloh pomocí funkce Mail Drop. Jak to funguje? Apple extrahuje soubor a po jeho přidání do e-mailu jej nahraje do cloudu, aby si jej uživatelé mohli stáhnout. Buďte opatrní, je hostován na serverech Apple, nikoli na serverech poštovního klienta.

S Označení Můžeme upravovat fotografie a dokumenty přímo z aplikace Mail; Můžeme tedy přidávat fotografické podpisy, psát myší, přidávat bubliny, text… A pak můžeme odesílat.

Zprávy

Zprávy Také se to hodně změnilo a nyní můžeme Synchronizujte náš iPhone pro příjem a uskutečňování hovorů a psaní / příjem SMS. Jedná se o revoluci, protože můžeme volat z našeho Macu s OS X Yosemite přes externí připojení, aniž bychom museli zvedat iPhone.

Na druhou stranu můžeme posílat hlasové zprávy stejně jako v iOS 8. Dejte sbohem dlouhým textům psaným o půlnoci, hlasy přicházejí do iMessages nebo Messages s OS X Yosemite!

Můžeme také přidávat skupiny do skupin, přejmenovávat je, sdílet umístění … bezpočet nových akcí, které můžeme dokončit pomocí akce iOS 8.

Nálezce

A teď do centra všeho o OS X: Nálezce. Kromě nového designu okna má několik nových funkcí, které zvýrazníme seznamem:

  • Sdílená složka: Nyní budeme mít složku «iCloud», kde můžeme synchronizovat soubory s jinými zařízeními připojenými ke stejnému účtu Apple. Dropbox, slyšel jsi něco?
  • iCloud Drive: Tuto funkci jsem vložil do Finderu, protože ano, ale mohu ji umístit do jakékoli jiné aplikace OS X Yosemite. Můžeme něco upustit do poloviny, abychom dokončili naše zařízení OS X nebo iOS. Například když píšete e-mail s naším Macem a máme na iPhonu fotografii, můžeme ji současně připojit na naše zařízení, aniž bychom museli zavírat aplikaci na našem Macu.
  • AirDrop: Od této chvíle můžeme posílat soubory přes AirDrop mezi zařízeními OS X Yosemite a OS X a iOS.

Integrace iOS 8 s OS X Yosemite necháváme na později.

Denní program

Spotlight: Vyhledávač pro OS X a iOS, který se stal mnohem výkonnějším

Spotlght, vyhledávač pro OS X Yosemite a iOS 8, je konkrétně zmiňován a od nynějška můžete hledat mnohem více míst:

Nejrychlejší způsob, jak najít věci na svém Macu, je stále lepší. Přepracovaný reflektor Spotlight se při otevření objeví vpředu a uprostřed. Je skvělé hledat informace ze zdrojů, jako je Wikipedia, zprávy, mapy, filmy a mnoho dalšího. A čím větší pokrok ve vašich výsledcích, tím větší interakce poskytuje. Kliknutím na ikonu si tedy můžete přečíst dokument, odeslat e-mail nebo vyhledat výsledek.

Veškeré informace o Spotlightu, které už nějakou dobu existují, uvidíme v jiném příspěvku …