Paměťová karta Huawei Nano: paměťová karta, která nahrazuje microSD

U příležitosti nové prezentace Huawei Mate 20 Y Huawei Mate 20 ProSpolečnost Huawei také formalizovala nový formát ve světě paměťových karet: Nano paměťová karta.

Po mnoho let bylo mnoho smartphonů (kromě řady iPhone) kompatibilní s: karty microSD. Kromě 32, 64 nebo 128 GB interní paměti, které obvykle najdete v různých smartphonech na trhu, mají některé smartphony Micro SD karta zvýšit úložnou kapacitu našich terminálů (někdy velmi výrazně).

V Huawei se ale rozhodli v roce 2018 upustit od znatelně stárnoucího formátu microSD a vymyslet zcela nový standard. Nano paměťová karta nebo NM karta nebo Nano karta Představujeme si, že uvidíme, jak se jeho název postupem času zmenšuje, jak ho zmenšujeme …

NM karta Huawei nahradí „starou“ microSD

Nové Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro budou ve skutečnosti první, kdo bude těžit z podpory formátu Nano Memory Card (neboli „NM Card“). Pokud jde o šablonu, tento nový formát má stejnou velikost jako karta nanoSIM a je nainstalován do speciálního portu na nových smartphonech Huawei.

Stejně jako microSD bude mít i Nano paměťová karta různé kapacity s úložnými kapacitami v rozmezí 32, 64, 128 až 256 GB.

Nano paměťová karta / NM karta / Nano karta … kompaktnější než microSD

Karty NM jsou kompaktnější (přibližně 45%) než karta microSD, ale nabízejí relativně podobný výkon. Jeho kompaktnější design však umožňuje bezproblémovou integraci do stále tenčích smartphonů s větším počtem komponent.

Na nových smartphonech Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro budou uživatelé moci použít druhý port SIM k použití druhé telefonní linky nebo přidat nový formát karty NM.

Nano paměťová kartaNano paměťová karta

Zatím není jasné, zda si ostatní výrobci osvojí tento formát karet NM, který je v současné době exkluzivní pouze pro Huawei. Je třeba poznamenat, že to není poprvé, co se výrobce pokusil spustit vlastní formát paměťové karty, a stále si pamatujeme (bolestivou) zkušenost společnosti Sony s její produktovou řadou. Paměťová karta.

Nyní očekáváme, že budeme znát ceny a datum prodeje této nové řady paměťových karet Huawei Nano … něco, co částečně určí budoucnost těchto nových. paměťové karty.

Přes: Huawei

Zdravím z hloubky bytů.