Parkování: Zjistěte, jak těžit z IoT s vozidly …

Sponzorováno Když se podíváte na prostředí, ve kterém aktuálně žijete, vidíte, jak časté je IoT? Mohli byste mít chytré hodinky, monitorovací zařízení závodu, inteligentní žárovku připojenou k vaší lampě, inteligentní klimatizační systém nebo dokonce inteligentní budovu. Všechna tato zařízení jsou obvykle připojena online a nabízejí celou řadu služeb. Zařízení jsou bohužel vybavena širokou škálou konektorů, API a rozhraní, která ztěžují integraci. Zajímavým přístupem by bylo vytvoření jediné aplikace, která bude komunikovat se zařízeními a shromažďovat informace ze senzorů.

Je však možné vyvinout takové řešení v pečlivě navržené moderní aplikaci? Bylo by to tedy příliš obtížné? S nízkým kódem to není nemožné ani obtížné! S objektivitou jsme prokázali, že to je pravda, když máme příležitost vytvořit aplikaci, která řeší jeden z nejběžnějších obchodních problémů – omezená parkovací místa.

V rámci přípravy na konferenci Mendix World 2019 jsme vytvořili prototyp aplikace, která pomůže vyřešit tento přesný problém: parkovací aplikace. Tento prototyp byl naším úspěšným pokusem o implementaci IoT integrace pomocí subkódové platformy Mendix a dalších doplňkových služeb.

Parkovací aplikace

Hlavním účelem aplikace je zajistit, aby na zaměstnance při příjezdu do práce čekalo parkoviště. Díky funkcím aplikace nemusí jezdit, aby našli prázdné parkovací místo; Po potvrzení rezervace předem znají číslo místa. Jedním z hlavních požadavků je velmi jednoduchá aplikace pro koncové uživatele a minimalizace počtu akcí nutných k rezervaci parkovacího místa. Přidali jsme také modul pro správu pro správu konfigurace parkování a pro účely hlášení a analýzy, aby bylo možné doporučit budoucí vylepšení správy parkování.

Jako zařízení IoT používáme široce dostupný ESP8266 s dalšími senzory vzdálenosti HC-SR04. Zařízení v našem případě měřila vzdálenost od modelu automobilu k objektu. Pokud objekt dosáhl určité vzdálenosti od senzoru, zahájil volání externího API, což naznačuje, že na našem parkovišti je auto. Poté, co se objekt vzdálil, je hovor znovu povolen, což znamená, že místo je nyní k dispozici. Zařízení obsahovalo dvě červené a zelené diody indikující, zda je místo rezervované nebo dostupné. Vytvořili jsme dvě zařízení tohoto typu, která mohou fungovat nezávisle na sobě. Architektura vám však umožňuje snadno škálovat řešení a přidávat nová zařízení IoT bez velkého úsilí.

Aplikace také zahrnovala integraci s Azure Functions, která zpracovává provoz generovaný zařízeními IoT. Navíc Azure Functions využívající Cosmos DB uložené informace o stavu zařízení IoT.

Zatímco aplikace Mendix se používá k integraci výše uvedených zařízení IoT a služeb Azure. Poskytuje snadno použitelné rozhraní pro mobilní (koncový uživatel) i administrátorský webový přístup. Také jsme přidali nástroj pro vytváření zpráv Power BI pro správu dat, který umožňuje vizualizaci interakcí v rámci aplikace parku.

Níže je uveden typický scénář použití aplikace:

1. Požádáte o parkovací místo.

2. Dostanete dostupné parkovací číslo (je-li k dispozici), čímž zahájíte odpočítávání do vypršení platnosti rezervace.

3. Přesuňte se na příslušné parkovací místo označené červenou LED.

4. Obdržíte potvrzení, že jste zaparkovali své vozidlo.

5. Vyjděte z parkovacího místa a přijměte mobilní upozornění, které jste opustili (kontrolka LED se rozsvítí zeleně).

Je zřejmé, že existuje několik případů, kdy se šťastný stream popsaný výše nezdaří, takže aplikace je rozšířena o několik dalších scénářů, které řeší tyto výjimky. Výsledkem je, že aplikace parku ještě není konečným produktem a je stále ve vývoji. Ale i v této fázi nám již ukázalo, že integrace IoT s platformou Mendix je jednoduchá a rychlá a může přinést výsledky dříve, než se očekávalo. Pokud byste chtěli více informací o parkovací aplikaci, neváhejte nás kontaktovat přímo.

Jak je to integrováno?

Pokud jde o integrace nalezené na platformě Mendix, rozmanitost nativních komponent je něco, co obvykle splňuje většinu požadavků daných při vývoji aplikace. Platforma nabízí několik možností pro snadné použití a publikování API ve vašem řešení a zahrnuje:

1. Aplikační služby

2. REST

3. POKOJ

4. Webové služby

Výše uvedené podporuje nativní integraci v rámci Mendix IDE (tj. Mendix Studio PRO) a výrazně urychluje vývoj softwaru, což usnadňuje práci, aby bylo zajištěno připojení mezi různými koncovými body a aby to fungovalo v co nejkratším čase. Co se ale stane, když to potřebujeme integrovat pomocí jiných metod? Stále to můžete udělat pomocí vyhledávání SQL nebo výměny souborů pomocí platformy Mendix (hotová rozšíření jsou k dispozici v obchodě s aplikacemi Mendix) nebo vytvořením vlastní integrace vytvořením widgetu (JavaScript). nebo zásuvný modul (Java). Tento přístup umožňuje vaší aplikaci komunikovat a komunikovat prakticky bez omezení.

výsledek

Někteří si mohou myslet, že platformy s nízkým kódem mají omezenou funkčnost a opravují pouze omezenou sadu problémů (jako ty nejběžnější). Stojí za zmínku, že vývojové platformy s nízkým kódem se neustále vyvíjejí a téměř každý den se přidávají nové funkce, což z nich dělá velmi robustní nástroje pro rychlý vývoj aplikací.

Na Objectivity se podíváme na platformy s nízkým kódem a na funkce, které poskytují, jako základ, který lze snadno rozšířit a přizpůsobit pomocí dalších rozšíření. Důležité je také to, že většinu dnešních IT problémů lze vyřešit použitím různých architektonických návrhů. Aplikace Park je dobrým příkladem toho, jak můžeme řešit některé z těchto problémů využitím jedné z platforem, které používáme při každodenní práci.

Poznámka redakce: Další informace o tom, jak nízký kód může vaší organizaci prospět, si stáhněte nejnovější dokument White Paper o objektivitě: „Získejte více tím, že uděláte méně.“

Foto Mitchell Griest na Unsplash