Podle společnosti Apple, nejúčinnější bezpečnostní společnosti na světě

Vyšlo najevo zabezpečení zařízení spravovaných nejnovějšími verzemi iOS Po žádosti FBI část Děti z Cupertina tedy nabídly, že obejdou bezpečnostní kód pro přístup k obsahu iPhonu 5c, který teroristé použili při útocích v San Bernaridu v USA loni v prosinci.

Od začátku Apple odmítl odemknout a vytvoření zadní vrátka, která by americkým úřadům umožnila přístup k jakémukoli zařízení tímto způsobem, což donutilo úřady země, aby si musely najmout externí expres, který to nakonec dokázal, alespoň na zařízeních nižších než iPhone 5s, ale proces přístupu k nejnovějším modelům iPhone je docela rozvinutý.

Podle publikace The Verge se několik inženýrů společnosti setkalo s několika novináři na konferenci, kterou pořádali pravidelně a kterou podpořila společnost se sídlem v Cupertinu. nejúčinnější vývojář softwaru. Dále také diskutovali o požadavku americké vlády na vytvoření verze pro iOS s backdoorem, který společnosti umožní přístup k nim kdykoli.

Inženýři společnosti Apple, Ochrana iOS začíná od bootovací ROM nebo paměťového čipu, který obsahuje pouze čitelný certifikát společnosti. Pokud se někdo mimo společnost pokusí změnit verzi iOS, aby se pokusil proniknout do jejich kódu, nebude to fungovat, protože nemá přístup ke klíči, který vytvořil certifikáty. Tento postup byl zaveden od uvedení iPhone 3GS na trh.

Spouštěcí klíč zajišťuje, že certifikáty nebo klíče použité pro spouštěcí proces jsou platné. I když existuje několik řádků kódu malá šance na nalezení chyby a její použití. Inženýři rovněž znovu zdůrazňují důležitost instalace všech aktualizací, které společnost nabízí na trhu, aby se předešlo bezpečnostním rizikům, která společnost dříve identifikovala. Možnost aktualizace zařízení během nabíjení přes noc přispěla k současné míře přijetí iOS 9 na 80%.

Šifrování hraje v zabezpečení zařízení velmi důležitou roli. Apple nepoužívá pouze software k ochraně informací uvnitř Využívá také hardware v úložných flash discích ke zlepšení šifrování z iPhone 5s prostřednictvím možnosti Secure Enclave, která šifruje všechny informace uložené v paměti, které nejsou přístupné z jiných částí zařízení.