Pokud jste si koupili Apple TV 4, budete si muset zakoupit kabel USB-C.

Apple čas od času provede některé pohyby, kterým plně nerozumíme. Poslední souvisí s novým set top boxem a jak vidíte na obrázku nad těmito řádky, 4. generace Apple TV zahrnuje USB-C port. To není překvapující. USB-C bude standardním portem blízké budoucnosti a nemělo by být překvapením, že ho bude obsahovat i zařízení vydané v těchto dnech. Není jasné, kdy to uděláme z krabice, nemůžeme najít žádné kabely USB-C ani žádný adaptér. Poté, co jsme o tom chvíli přemýšleli, jsme našli bleskový kabel, který tam byl, aby nabíjel dálkový ovladač Siri.

Port USB-C na Apple TV 4 tam možná nebyl použit od doby, kdy jsme zařízení zakoupili, až do výměny. To je však nepravděpodobné. tvOS je operační systém a stejně jako všechny operační systémy budeme pravděpodobně v budoucnu chtít obnovit pomocí iTunes, a to když narazíme na problém: Kupte si kabel USB-C pro připojení Apple TV k počítači.

K připojení ATV4 k iTunes však není nutný kabel USB-C. Budeme také muset použít nový port snímky obrazovky nebo videaNěco obzvláště dobrého pro nahrávání hry. Aplikace pravděpodobně vypadají, že přehrávají videa jako VLC, a abychom mohli streamovat filmy na ATV4, budeme potřebovat kabel USB-C, který mu řekne, aby se připojil přes Wi-Fi, alespoň poprvé (nevím to, ale mohlo by to být s iPhone).

V online obchodě Apple Store je kabel USB-C za 19,95 EUR, ale u Amazonu za 8,99 EUR existuje kabel, který jsem si objednal dříve. Pokud plánujete obnovit, zachytit nebo přenést soubory do nové Apple TV čtvrté generace, budete si muset koupit kabel, který Apple „zapomněl“.