Pokud není Bluetooth k dispozici, Apple Watch použijí připojení Wi-Fi k připojení k zařízení.

Jak dny plynou, dostáváme stále více zpráv o fungování Apple Watch. Dříve jsme potvrdili, že Apple Watch nebudou ponořeny ve vodě, ale budou voděodolné pouze proto, že mají certifikaci IPX 7. Víme také, že baterii Apple Watch lze bez problémů vyměnit.

Pokud jste uživatelem Pebble nebo máte chytré hodinky s Android Wear, víte, že spojení mezi naším chytrým telefonem a zařízením je prováděno pouze pomocí bluetooth. Když se vzdálíme od zařízení, bude trvat více či méně času, než dojde ke ztrátě spojení, v závislosti na tom, co mezi ním a námi máme.

Apple Watch tento problém řeší připojením k našemu iPhone přes Wi-Fi síť, pod kterou se nacházíme, pokud jsou k němu přidružena obě zařízení. Takže můžeme konečně nechat náš iPhone na druhé straně našeho domova nebo kanceláře a tiše procházet mezi místnostmi nebo kancelářemi s vědomím, že budeme dostávat jakákoli oznámení nebo hovory přímo z našich Apple Watch. Když opustíme tyto místnosti, bude naše zařízení připojeno k iPhone přes bluetooth.

Bluetooth má maximální dosah asi 30 metrů, ale když začneme umisťovat objekty mezi obě zařízení, tato vzdálenost se výrazně sníží. Připojení Wi-Fi, když jsou obě zařízení ve stejné síti, tento problém řeší, protože jako obecné pravidlo máme připojení Wi-Fi ve všech místnostech našeho domu. Tento typ připojení je velmi podobný připojení, které Apple používá k přesměrování hovorů z iPhone na Mac nebo iPad, když jsou obě zařízení připojena ke stejné síti.

Nejnovější zprávy o Android Wear ukazují, že Google přidá podporu pro podobnou funkci a ovládání zařízení pomocí nových gest. Možná na konferenci vývojářů Google na konci května jsme mohli vidět novou verzi Android Wear s aplikací pro iOS a spolu s ní můžeme konečně připojit zařízení Android Wear k našemu iPhone.