Pomocí této aplikace můžete zkontrolovat, zda je váš smartphone kompatibilní s režimem Doze.

Někdy některé smartphony neobdrží některé aktualizace kvůli nekompatibilitě s některými funkcemi nového operačního systému. To neznamená, že je správné, aby výrobci chodili ke svým terminálům, ale znamená to, že v některých případech může absence ospravedlnit nedostatek aktualizací. Režim dávky je jednou z největších inovací a tato aplikace vám umožní zkontrolovat, zda je váš terminál kompatibilní.

Dose je jednou z hlavních inovací Marshmallow

Jednou z věcí, která uživatele Marshmallow nejvíce vzrušuje, je proces Doze, který omezuje připojení poté, co byl terminál na chvíli neaktivní, což způsobuje, že používá méně baterie. Pokud svůj smartphone dlouhodobě nepohybujete, může to znamenat výrazné zvýšení autonomie.

Existují výrobci, kteří neaktualizují určitá zařízení právě proto, že se jedná o jeden z nejdůležitějších nástrojů v systému Android 6.0, a ne všechna jsou kompatibilní s tímto novým Doze. To samozřejmě neznamená, že existují kompatibilní zařízení zoufale opuštěná jejich výrobci, ale terminál plánovaný na aktualizaci kvůli této nekompatibilitě by mohl zůstat bez dozoru.

Pomocí této aplikace můžete zkontrolovat, zda je váš smartphone kompatibilní s režimem Doze.

Ne všechny terminály jsou kompatibilní s Doze a pokud se chcete ujistit, že je váš terminál kompatibilní, aplikace, kterou si můžete stáhnout z fóra XDA Developers, vám řekne nejjednodušším způsobem na světě, jestli můžete spustit Marshmallow. a využijte Doze.

Musel jsem udělat zachycení, které vidíte níže, z LG G2 s CM 13, protože mi při pokusu o instalaci na Xperia Z2 došlo k chybě. Pokud jej může spustit někdo se stejným terminálem a ne rootovaný, byl bych rád, kdybyste to uvedli v komentářích. Rozdíl mezi těmito dvěma terminály spočívá v tom, že jeden je jasně zakořeněný (LG G2) a druhý není (Xperia Z2).

Stačí si nainstalovat aplikaci, spustit ji a zjistit, zda je váš terminál kompatibilní s Doze. / © ANDROIDPIT

Provoz aplikace je neuvěřitelně složitý. Musíte studovat strojírenství, naprogramovat roboty budoucnosti, začít s posledním a vidět Zpátky do budoucnosti vzhůru nohama a poté si můžete stáhnout aplikaci. Po stažení musíte hádat, kolik prstů vývojář zvedne, aby spustil. Tento odstavec, jak si dokážete představit, je naprosto cynický.

Pravdou je, že jakmile bude stažen a nainstalován (bez jakýchkoli předpokladů kromě povolení Neznámých zdrojů), musíte jej pouze spustit a řekne vám, zda podporuje režim Doze. Aplikace nemůže být jednodušší: spusťte ji a je to. Pokud vím, nevyžaduje rootování zařízení, protože nepožaduje povolení ode mě (i když to pro mě fungovalo pouze na G2), takže vás zveme k vyzkoušení.

Je váš smartphone kompatibilní s Doze?