Porovnání ASUS Fonepad s Nexus 7 – 7 Inch Tablet

JE Fonepad ASUS a Nexus 7 fyzicky jsou to dvě zařízení, která mají mnoho společných bodů. Za 7palcovými obrazovkami však oba tablety skrývají drobné rozdíly. FonePad. Podívejme se na následující srovnání Přes 10 kategorií, která je lepší. Pro dosažení nejlepších výsledků jsme každému testu dali skóre.

Procesor

Nexus 7 má čip Tegra 3 od společnosti Nvidia. Na druhou stranu je ve FonePadu nainstalován procesor Intel Atom Z2420. V tomto případě čtyři jádra Tegra 3 bojují proti jedinému jádru Intel, které: Hyper-Threading. Díky tomu je čip Intel energeticky efektivní, ale bohužel z hlediska výkonu to nemá nic společného s roky zkušeností Nexus 7 s mobilními procesory, optimalizovanou architekturou ARM a čtyřjádry. .

1 bod pro Nexus 7 (1: 0)

10. Vergleich

Obrazovky na Nexus 7 a ASUS FonePad jsou téměř stejné. / © NextPit

Obrazovky

Oba tablety mají obrazovku IPS. Rozlišení 1280 x 800 pixelů. Obrazovka FonePad však silněji odráží obsah, zatímco obrazovka Nexus 7 má větší kontrast a nabízí jasnější zobrazení. Tmavé a světlé barvy jsou lépe definovány než FonePad. Proto jsme se rozhodli dát Nexus 7 znovu bod.

1 bod pro Nexus 7 (2: 0)

2. Vergleich

Přední kamera pro videohovory je k dispozici na obou zařízeních. / © NextPit

Fotoaparát

Nexus 7 ani FonePad nenabízejí skvělé možnosti fotografování. přední kamera 1,2 MP a rozlišení je dostatečné pro videohovory. Nexus 7 nemá ani předinstalovanou aplikaci pro fotoaparát; S FonePad můžeme pořídit alespoň jednu fotografii a rychle ji sdílet prostřednictvím běžných kanálů. V přímém srovnání mezi těmito dvěma fotoaparáty jsem zjistil, že FonePad nabízí lepší kvalitu obrazu, přirozenější barvy a méně.

1 bod pro Asus Fonepad (2: 1)

Procházení – procházení …

Vybral jsem pro tento test Prohlížeč Chrome. Stejně tak mohu potvrdit, že časy načítání webových stránek jsou na zařízení Nexus 7 kratší. Podobně snímky na stránkách, zoom a další jsou na tabletu Google plynulejší. Totéž neplatí pro nativní prohlížeč. V tomto případě je FonePad rychlejší, ale stále si myslíme, že si Nexus 7 tento bod zaslouží.

1 bod pro Nexus 7 (3: 1)

3. Vergleich

© NextPit

The Game – Playing …

V nenáročných hrách, jako je Temple Run 2, obě zařízení odvedly dobrou práci bez prostojů a problémů. Nyní, když jsem hrál kolo Manugana, jsem si začal všímat rozdílů: FonePad se někdy na chvíli zasekl. Nikdy to nenarušilo průběh hry, ale obtěžovalo mě to. Protože:

1 bod Nexus 7 (4: 1)

11. Vergleich

Manuganu běží na Nexus 7 plynuleji než na FonePad. / © NextPit

Design

Nexus 7 a FonePad jsou téměř dvojčata, která dodržují velmi podobný designový jazyk. S reproduktorem na přední straně a logem ASUS se zdá, že se FonePad zepředu tolik nezmenšil. Na druhé straně nabízí kovová dotyková zadní část vyšší kvalitu než černý gumový plast zařízení Nexus 7.

1 bod pro Asus Fonepad (4: 2)

8. Vergleich

Kovový nádech ASUS FonePad přesvědčí víc než plast Nexus 7. / © NextPit

Dokončit

Způsob, jakým se zařízení cítí, povrch a design jsou velmi blízké, ale ne identické. Nexus 7 končí mnohem lépe. Rovněž lépe padne do ruky a na plastovou záda, čímž poskytuje teplejší pocit díky lepšímu uchopení, i když z hlediska designu není zcela v pořádku. Při každodenním používání jde o další vymoženost zařízení Nexus, která přináší o něco větší pohodlí.

1 bod pro Nexus 7 (5: 2)

6. Vergleich

Nexus 7 je mnohem lepší na dotek i na používání. / © NextPit

Snadné použití – Uživatelské rozhraní

Neexistuje ani mnoho rozdílů v použití. Panel oznámení a rychlé nastavení jsou k dispozici v jedné nabídce na FonePad, zatímco Nexus 7 má dvě rozevírací nabídky. Klávesnice se ve FonePadu liší. Který povrch je lepší, záleží na vkusu každého uživatele, proto jsem se rozhodl dát oběma zařízením hodnocení.

1 bod za každý (6: 3)

Softwarové funkce

Nexus 7 má vestavěný Android (verze 4.2.2), FonePad je standardně vybaven Androidem 4.1.2 s řadou aplikací od výrobce. Některé z nich mi přišly například velmi užitečné Speciální nastavení ASUS nebo „Floatings Applications“. Zatímco věrným odborníkům na Android nebude rozložení nabídky přitažlivé a nabídne vyšší hodnotu nejnovějšímu softwaru Nexus 7, hodnotím FonePad pro tuto sadu dalších funkcí a ASUS je s aktualizacemi docela přesný.

1 bod pro Asus Fonepad (6: 4)

Na FonePadu najdeme speciální nastavení přizpůsobení ASUS. / © NextPit

Hodnota za cenu

Nexus 7 je k dispozici v různých verzích. 3G modul je k dispozici pouze pro 32GB verzi. Lze jej zakoupit v obchodě Google Play za 299 EUR. Proto je o 70 € dražší než FonePad. Za vyšší cenu najdeme 16GB verzi Nexus 7 s NFC čipem. V případě Slot FonePad 3G a microSD na palubě. Hodnota za peníze je na obou zařízeních docela dobrá, ale pokud jde o FonePad, zůstane vám řeč.

1 bod pro Asus Fonepad (6: 5)

1. Vergleich

© NextPit

Výsledek

Po těchto deseti testech můžeme konstatovat, že Nexus 7 zvítězil v 5 kategoriích a FonePad ve 4 kategoriích. Vítězem tohoto srovnání je tedy tablet Google. Jako vždy, i když je tato analýza z mé strany, konečné rozhodnutí je vždy na vás. Které dáváte přednost: FonePad nebo Nexus 7?