Používání smartphonu jako počítačové myši a klávesnice

Stalo se to každému z nás: je sobotní noc a my spíme v posteli a sledujeme epizodu našeho oblíbeného televizního seriálu. Ke konci as ním i potřeba sejmout paži z postele a změnit tak přepážky myší. V tomto okamžiku budeme určitě raději podříznout ruku, než ji vytáhnout zpod deky. Proto dnes vysvětlíme, jak ovládat počítač ze smartphonu nebo tabletu s co nejmenším úsilím.

dálkové ovládání

Váš smartphone může být také myš. / © ANDROIDPIT

Existují různé aplikace, které nám umožňují používat naše zařízení Android jako počítačovou myš nebo jako dálkové ovládání. Jedním z nejpopulárnějších a snadno použitelných je myš Remote Mouse, kterou si musíme nainstalovat na terminál i do počítače.

Jak nastavit počítač

Software Remote Mouse si můžete stáhnout z jeho oficiálních webových stránek. Musíte pouze stisknout tlačítko „Získat nyní“, vybrat operační systém a normálně postupovat podle instalačního procesu.

Proces instalace trvá jen několik minut. / © Vzdálená myš

Po instalaci programu dostaneme QR kódy, abychom si mohli stáhnout aplikaci do našeho terminálu, v závislosti na typu zařízení, které máme. Vzdálená myš je k dispozici také v Obchodu Play.

Vzdálená myšNainstalujte si na Google Play

Jak nastavit smartphone

Aby aplikace fungovala, musí být počítač i mobilní terminál připojeny ke stejnému signálu WiFi. Jakmile je Vzdálená myš stažena, naskenuje odkaz a automaticky vyhledá náš počítač.

Rozhraní Remote Mouse se snadno používá. / © ANDROIDPIT

Jak používat aplikaci

Po konfiguraci aplikace vám budou vysvětleny pokyny k použití:

  • Jedno kliknutí na obrazovku odpovídá levému kliknutí myší.
  • Kliknutí dvěma prsty na obrazovku je ekvivalentní kliknutí pravým tlačítkem myši.
  • Přetažení dvou prstů po obrazovce je ekvivalentní použití kolečka myši.
  • Dvě kliknutí na okno nám umožňují chytit ho a přetáhnout přes obrazovku.

V nabídce nastavení je možné konfigurovat rychlost pohybu kurzoru, zabránit rotaci terminálu a povolit režim pro leváky. Remote Mouse má také placené doplňky, které vám umožní rozšířit tuto službu na multimediální přehrávače, Spotify nebo webové prohlížeče.

Jaké další aplikace jste zkoušeli používat smartphone jako myš?